fis.rena fis.rena komentáře u knih

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Edgar Allan Poe

Líbila se mi povídka "Předčasný pohřeb" a "Černý kocour". Jinak jsem se u čtení poměrně dost nudila a přiznám se,že jsem i místy přeskakovala věty i odstavce. Ilustrace jsou tedy taky pecka :D já nevím,no...není to pro mě umění. Kdejaké dítě v MŠ maluje podstatně lépe, dává to hlavu a patu. Této sféře konkrétní malby evidentně nerozumím.

03.03.2018 2 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Tleskám,3x nazdar Jane a Mauře,ale hlavně jejich autorce,že jo. Není tajemstvím,že Tess je dokonalá spisovatelka a samozřejmě moje TOP knihařská droga,které se nehodlám vzdát,i kdyby žáby naznak padaly. Příběh je opět skvělý,promyšlený a těžko se od něj odtrhnout,i když je tu ožehavý případ s "Jablůňkou". Líbí se mi,že i přesto,že někteří čtou sérii na přeskáčku a neví souvislosti,které jsou v knize zmíněny,je vše srozumitelné a vysvětlené v pár větách,takže to "nově příchozí" chápe a nás,co máme sérii najetou,to nijak neobtěžuje opakovaným vysvětlováním a vracením se zpět k případům minulým.
Šmarja panno podsrpenská,ať píše Tess pořád dál a dál a nikdy tato série neskončí :D

23.02.2018 5 z 5

Léto u jezera Léto u jezera Hannah McKinnon

Příjemné,odpočinkové,reálné čtení,jelikož vztahy jsou jako hladina jezera...klidné,mnohdy rozbouřené. Kniha mi dělala společnost na infuzích a já byla spokojená,nicméně nepřekvapená :)

30.01.2018 3 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Jako samostatná jednotka je tato kniha taková nijaká,i když v souboru povídek působí určitě zcela jinak. Vadí mi nedotažený konec a celkově mám pocit,že je to dílko "šité rychlou jehlou". Ovšem pro knihu jako celek to má ohromný potenciál a brala bych ji k ostatním knihám,co doma od Gill mám,všemi deseti. Škoda...
Přečetla jsem to na jeden zátah k odpolední kávě.

23.01.2018 2 z 5

Byl jsem u Hitlerjugend Byl jsem u Hitlerjugend Wilhelm Reinhard Gehlen

Zajímavá,čtivě napsaná kniha,kterou bych doporučila především milovníkům válečné literatury. Jsem ráda,že jsem nahlédla na hrůzy II.světové války z pohledu druhé strany,ze strany německého dítěte,posléze mladého chlapce,ale vnímání války ze strany židovské je pro mě "lákavější",čtivější a celkově zajímavější.

23.01.2018 4 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

A mně se to líbilo,je to fajnově napsaný psychothriller,zcela reálný,kde o napětí není nouze a můžu říct,že když jsem se začetla,stránky lítaly. Příběh rodiny,který se může stát komukoliv. Čtení je chvílemi smutné,deprimující z pohledu matky a na konci jsem si říkala,že vlastně kvůli takovým obdobným "kravinám" se dějí lidské tragédie.

20.12.2017 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Mno,asi takhle...kniha mě hodně bavila,je to psychologický thriller,četla se sama,ale tak nějak jsem čekala jiný závěr. Takový "normálnější"? :D Nevím,zda je to,čeho se v knize dočtete možné,ale je to skutečně šokující a překvapující a "wau efekt" tato kniha skutečně nepostrádá.

25.11.2017 4 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Vím,že Alzheimerova choroba je něco nepředstavitelného a sledovat svého blízkého,kterého tato nemoc postihne,je neštěstí. Proto mi vadí,že od začátku knihy je Maud svým okolím vnímána jako blázen a nikdo jí nedokáže normálně odpovědět,kde její kamarádka Elizabeth je,i když je snad každému čtenáři zřejmé,kde se asi nachází. Nechají jí se v tom plácat a dělat na úkor toho různé,zoufalé věci. To byl zřejmě autorčin záměr...poukázat na vážnost nemoci. Ovšem zpracování je pro mě opravdu dost nešťastné a nebavila mě číst ani jedna dějová linie. U knihy jsem usínala a skutečně mě nebavilo číst to,jak na Maud svým způsobem všichni kašlou. Kniha by měla úplně jiný potenciál,kdyby se týkala hlavně nemoci,kterou Maud trpí a zaobírala se jak samotnou Maud a jejím pohledem na svět,tak i pohledem jejích blízkých. Já jsem zklamaná,bohužel.

05.11.2017 1 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Úchvatný příběh,který je tak lidský,až to nedovedu popsat slovy. Pohled na válku a koncentrační tábory z úplně jiného úhlu,než je člověk zvyklý číst. Nerozhodnost,nevědomost,strach,bezmoc i naděje na čtenáře přímo dýchá a příběh je úžasně složený. Je to kniha,kterou znovu číst nebudu,protože ve mně nechala tolik,že si ji budu skutečně pamatovat.

22.10.2017 5 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Promyšlený,sofistikovaný,dokonalý,dechberoucí,hrůzubudící,úžasný psychothriller,kterému provolávám 3x nazdar. Sotva vidím na psaní tohoto komentáře po tom,co jsem dala třičtvrtě knihy na jeden zátah a dvě "nervní" kafe :D doporučuji!

12.10.2017 5 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

Psychologie v knize je pojatá bezvadně,tyto pasáže mě bavily,ale jinak to bylo zdlouhavé,tím pádem snadno odhadnutelné. To,co mi vadilo nejvíc je nahuštěné písmo tak,že oči bolely.

07.10.2017 3 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Pokračování "mořského hadru" mě opět bavilo. Vyprávění vesnické holky,která se přistěhovala do Prahy a chce prostě začít žít. Dávka humoru,která byla v prvním díle je tu zčásti nahrazena realitou a všedními problémy,starostmi a uvědoměním si žebříčku hodnot.

29.09.2017 4 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Vyprávění malé dívenky až do jejích cca 20let života. Při čtení jsem se usmívala a bavilo mě to moc,jelikož když člověk vyrůstá ve stejné době,v jaké je kniha zpočátku psaná,zavzpomíná,cítí nostalgii a takové pohlazení.

27.09.2017 4 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Tak teda...mohlo to být o dost kratší,lépe pojaté a hlavně to mohla paní spisovatelka dotáhnout do konce nějakým vysvětlením motivu,že jo. Protože dát na konec knihy "udělal/a to/ten/ta/ono" a nic,to je pro mě tak trochu ztráta času. A je tam víc věcí,které by mě zajímaly dotažené,a to věci vztahové. Pro mě jsou tedy Zuzany spíš nic než moc. A přiznám se,že jsem u čtení několikrát i "bucla". Pěkný přebal to nezachrání...

26.09.2017 2 z 5

Denní naučení Denní naučení Rhonda Byrne

"Jsme to, co si myslíme. Vše, co jsme, se rodí z našich myšlenek. Myšlenkami si vytváříme svůj svět."
Buddha
Knihu čtu denně stejně jako Tajemství a všem vřele doporučuji.

18.09.2017 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Kniha mě pohltila a na dva zatáhy jsem ji doslova shltla. Je neuvěřitelné, jak malá děvčátka dokázala přežít s takovým uvědoměním si svého bytí a jak myslela jedna na druhou. To, že se měla, je hlavní důvod, proč přežila. Skvělá kniha.

18.09.2017 5 z 5

Dřív než ji najde Dřív než ji najde Michael Kardos

Abych byla upřímná,tak je to takový horší střed. Nebavily mě stálé návraty do minulosti Ramseyho a jeho vysvětlování proč jede sem,aby zase odjel zpátky apod. Celé je to takové zdlouhavé a nezáživné.

16.09.2017 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Perfektní čtení. Celou knihou je propletena nitka napětí a strachu a ty uzlíky, které na ni Jack dělal,byly promyšlené až mi běhal mráz po zádech. Skvělé čtivo, já jsem (u) spokojena.

06.09.2017 5 z 5

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

Tak co říct...mně prostě Karin a její roztahané psaní nijak neoslovilo. Problémy se zapamatováním postav a orientací v ději jsem teda nezaznamenala,vše bylo ok,ale proč se začne něco dít až na posledních stránkách knihy? Nebaví mě to,nemá to náboj pro udržení čtenáře v pozoru. Četla jsem dvě knihy s Trentem a úplně to stačí. Škoda...

01.09.2017 2 z 5

Není co ztratit Není co ztratit Rowan Coleman

Zpočátku jsem zaujatě, vtažena do děje, očekávala strhující příběh honby za svobodou a nalezení nového štěstí,což zkazil prostředek knihy, kde se děj vlekl a místy mě nudil.
Příběh o hledání sebe sama, o odpuštění, ztrátách a znovunalezení, ale já bohužel nenašla cestu k příběhu tak, aby mě skutečně zaujal a bavil.
Pro mě moc zdlouhavé a bez náboje.

20.08.2017 3 z 5