Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek)

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359973/bmid_jama-a-kyvadlo-a-jine-povidky-qhR-359973.jpg 4 21 2

Jedinečné, luxusní vydání v grafickém konceptu uznávaného výtvarníka a tatéra Lukáše Musila, jehož jméno a přezdívka Musa se stala ve velmi krátké době uznávaným pojmem na naší umělecké scéně. Sugestivní vyprávění o obsedantních vášních a závislostech, hrůze z předčasného pohřbu, o ponurém domě, jenž se i s posledními potomky šlechtického rodu pomalu rozpadá, o vězni, který je odsouzen ke strašlivě krutému trestu smrti, napíná a děsí čtenáře už více než sto padesát let. Výbor povídek slavného amerického prozaika Edgara Allana Poea představuje sedmadvacet fantastických, mystických, hororových, tragikomických, groteskních i detektivních příběhů, které nestárnou a získávají si srdce čtenářů i dnes.... celý text

ElvisJagger

Jáma a kyvadlo - 5
Maska červené smrti - 4
Nikdy se nesázej s čertem o hlavu - 4
Král mor - 3

Musím navrch konstatovat, že mě velmi mile překvapil tvůrčí rozptyl Poea, co se žánrů týče. Řada lidí jej má zafixovaného jako hororového spisovatele, píšicího o tragických láskách v temné, špinavé hospodě uprostřed viktoriánského Londýna. Ano, i to je část Poea. Nicméně celá řada povídek z této romantické škatulky jasně vybočuje. Ať už se jedná o dobrodružného "Zlatého brouka", filozofickou esej "Probuzení z mesmerického spánku" nebo černou komedii "Nikdy se nesázej s čertem o hlavu", Poe toho má opravdu hodně co nabídnout. Někdy jsem se až nestačil divit nad jedinečností jeho pohledu, nebo nad schopností tak přesně rozanalyzovat ty nejniternější pocity člověka. Občas je to složité čtení, ale stojí za to.

fis.rena
03.03.2018 2 z 5

Líbila se mi povídka "Předčasný pohřeb" a "Černý kocour". Jinak jsem se u čtení poměrně dost nudila a přiznám se,že jsem i místy přeskakovala věty i odstavce. Ilustrace jsou tedy taky pecka :D já nevím,no...není to pro mě umění. Kdejaké dítě v MŠ maluje podstatně lépe, dává to hlavu a patu. Této sféře konkrétní malby evidentně nerozumím.