Fillipa Fillipa komentáře u knih

Ve slepé uličce Ve slepé uličce Henning Mankell

Prosím, četl někdo knihu v originále? Právě ji poslouchám a vytrvalé "abysme" místo "abychom" mi rve uši natolik, že toho budu muset nechat :-(
Ráda bych věděla, komu za to vděčím - autorovi nebo překladatelce (Helena Stiessová)?

21.01.2017 3 z 5

Velká kniha kocoura Vavřince Velká kniha kocoura Vavřince Dagmar Lhotová

Za vydání této knihy jsem nesmírně vděčná. Milovala jsem původní sérii z dětství natolik, že jsem ji koupila pro svou tehdy ještě nenarozenou vnučku, abych jí svoje výtisky nemusela půjčovat :-)

02.10.2016

Případ Anthrax Případ Anthrax Pavel Hejcman

"bojuje kolektiv bezpečnostních pracovníků a vědců"

Těžko hodnotit v roce 2016. Nebojují bezpečnostní pracovníci a vědci, bojují soudruzi. Navíc v audioverzi text nejméně do poloviny asocioval totalitní filmové týdeníky.
Závěr = Pavel Hejcman zkrátka není Václav Erben.

29.09.2016

Válka o zadnici Dona Emmanuela Válka o zadnici Dona Emmanuela Louis De Bernières

Snad je to skutečně dobrá kniha, bohužel ne pro mne. Neprokousala jsem se, nehodnotím.

23.08.2016

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Chci dát 5 hvězdiček, i když střídání časových rovin bylo příliš útržkovité a časté, prostě neustálé skoky z konvalinky na blatouch mne rušily :-(

10.08.2016 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Na první pokus to nešlo, nedostala jsem se ani přes večeři na pracovním úřadě. Sáhla jsem tedy po Babičce ..., kde se k mému překvapení tato velice uvěřitelná dáma vyskytovala a prošlapala sama sobě cestičku. Vrátila jsem se k ní a audioknihu si poslechla celou. Britt-Marie mi zpříjemnila práci u počítače, což není málo, ale vracet se k ní nebudu.

15.07.2016 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Kdo není babička a nemá osmiletou vnučku s podobným rodinným zázemím, jako je to Elsino, může knihu odložit nebo se do ní zamilovat. Mě nadchla. I moje vnučka je jiná (úplně jiným způsobem než Elsa) a občas mě svými reakcemi vyprovokuje k nevídaným činům, je to "moje velká láska". Elsa byla tou postavou, která mě provedla celou knihou, její vidění života a její myšlenky mě zajímaly, porovnávala jsem, hodnotila, snažila se pochopit ... Kniha má co říct, jen nemluví ke každému.

12.07.2016 5 z 5

Muž, jehož řemeslem byl zločin Muž, jehož řemeslem byl zločin Roman Cílek

Spíš dokument a studijní materiál. Zajímavé, ale ohodnotit knihu tohoto druhu nedokážu.

23.03.2016

Ďáblova bible Ďáblova bible Richard Dübell

Prokousala jsem se na konec, takže dám **. Nejvíc mi vadila nevyváženost knihy, pokrácení některých pasáží by určitě prospělo.

11.03.2016 2 z 5

Dáma v autě s brýlemi a puškou Dáma v autě s brýlemi a puškou Sébastien Japrisot (p)

Zvláštní - mně hrdinka připadala tak málo obdařená intelektem, že jsem se autorovi "pomstila" odložením knihy. Stejně skončil i druhý pokus, nedá se tedy říct, že bych se nesnažila.

21.01.2016

Oldřich z Chlumu Oldřich z Chlumu Vlastimil Vondruška

Hádanka pro bystré čtenáře - kolik let bylo Otovi ze Zástřizlí v prvním případu Oldřicha z Chlumu jako královského prokurátora?

09.01.2016

Hýta a Batul (Helenina drůbež - Děti jiných rodičů) Hýta a Batul (Helenina drůbež - Děti jiných rodičů) John Habberton

pííívej batulkovi = u nás "babinko pívej kalkulku"

08.01.2016 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Knihu jsem poslouchala a bylo to velmi příjemné. Dávám 80%, i když Sonny je neuvěřitelný - člověk se sotva základním vzděláním a bez životních zkušeností, dospívající ve vězení, závislý na heroinu - kde se naučil všechno, co mu umožnilo dotáhnout tažení do konce? A proč si přes tyto výhrady příběh ráda poslechnu znova?

01.01.2016 4 z 5

Chytrému napověz Chytrému napověz James Hadley Chase (p)

Stará dobrá klasika a scéna v lomu jako od Lovecrafta.

05.12.2015

Levhart Levhart Jo Nesbø

V několika komentářích se psalo o překombinovaném konci, ale u knih s HH to lze předpokládat. Pak tu byly námitky kvůli neohroženému hrdinství, ale jak jinak nechat hrdinu tohoto žánru přežít deset dílů? Knihy Jo Nesboa mají tolik jiných kvalit, že výše uvedené skutečnosti nyní - Levharta čtu jako 8. knihu až po Sněhuláku, Přízraku a Policii - beru jako axiom. A hlavou mi vrtá jen jedna otázka: může člověk s vykloubenou čelistí mluvit? :-)

30.11.2015 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Je mi líto, výtvor naprosto nedůstojný autorů :-(

13.11.2015 2 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Docela jsem se pobavila, ale jako parodie kniha asi míněna nebyla. Nicméně za nesmrtelné vousaté hlášky aspoň hvězdička.

24.10.2015 1 z 5

Králův dluh Králův dluh Vlastimil Vondruška

Věčná škoda, autorovi skutečně nějak uniklo, že jednoho z vysokých královských úředníků nechal zemřít již dlouho před rokem 1266. Tento díl nechám bez hodnocení :-(

22.10.2015

Policie Policie Jo Nesbø

Nemohu nedat 5 hvězdiček a jsou zasloužené. Ale někde v hloubi ve mně hlodá pocit, že místy kniha působí jako špatně sestříhaný film. A otevřená vrátka s Aurorou? Těch pár vět stačilo, abych přestala toužit po pokračování. Deset knih je dost, slibuji si, že se k ním vrátím a přečtu si je ve správném pořadí jednu za druhou.

24.08.2015 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Knihu jsem četla před několika lety a silně na mne zapůsobila. Každý máme z něčeho slabo kolem žaludku, u mě je to jakýkoliv způsob využívání a zneužívání dětí - dávám 5* a vím, že tuto knihu už nikdy neotevřu.

14.08.2015 5 z 5