Fillipa Fillipa komentáře u knih

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Knihu jsem odložila, ačkoli ve formě audio vydržím téměř všechno. Neseděl mi přítomný čas, děj se také nekonal, nebylo čeho se zachytit :-(
V poslední době je to už druhá kniha, Ledové sestry (S.K. Tremayne) byly také nestravitelné.

31.03.2018

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Alzheimerova choroba. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale nemohu souhlasit s všeobecnou chválou. Fakta o nemoci jsem přijala, příběh ne. Autorčin styl se mi nelíbí.

29.03.2018 3 z 5

Intelektuálové Intelektuálové Paul Johnson

Nedočetla jsem (Russelem jsem měla dost), nebudu hodnotit, ale s každou další kapitolou ve mně stoupala podrážděnost vůči autorovi.
Obsah:
Ztrápené svědomí Victora Gollancze
Lži, bohapusté lži a Lillian Hellmanová
Úlet rozumu

24.03.2018

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Morbidní, úchylné, ulítlé :-)

18.03.2018 5 z 5

Třikrát záhady starého Londýna Třikrát záhady starého Londýna John Dickson Carr

Nenaplněné očekávání. Všechny tři příběhy působily chaoticky a Tři rakve jsou skutečně spíš kriminologická studie než detektivka (viz níže mira.k) S autorem se přáteli nestaneme.

18.03.2018 2 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Chci dát 5* pro pohodu, kterou mi kniha přinesla, pro krby a křesla u ohně a pro místo děje v zapadané vesničce. Po knize (audio) jsem zkrátka sáhla ve správné době, v zatím a doufám že posledním nejchladnějším týdnu letošní zimy a ve správném rozpoložení.

27.02.2018 5 z 5

Ulička Apple Tree Yard Ulička Apple Tree Yard Louise Doughty

Kdybych četla knihu, přečetla bych několik stránek na začátku, poslední kapitolu a bylo by hotovo. Protože jsem ji poslouchala při práci, nějak jsem se prokousala celým nedějem a došla k závěru, že nevím, proč bylo seskupeno tolik slov :-(

20.12.2017 2 z 5

Dámy z Missalonghi Dámy z Missalonghi Colleen McCullough

Tři hvězdičky nebo čtyři? Mám ráda tyhle poklidné příběhy z poklidného maloměstského prostředí, také Una se mi líbila, ale poslední třetina knihy připomínala spíš osnovu. Každá událost po družičkové oslavě stála za rozepsání a u posledního rozhovoru s Unou jsem záměr autorky nepochopila :-( Hmmm, takže 3

02.11.2017 3 z 5

Klášterní madrigal Klášterní madrigal Vlastimil Vondruška

Proč mám místo relaxace poslouchat popis reality zahalené do středověku? Vypínám.

23.10.2017

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Knihu jsem dlouho odkládala, po velmi nepovedeném Stalkerovi jsem sbírala odvahu... Ukázalo se, že se autoři vracejí ke kvalitě prvních knih, ačkoli k Paganiniho smlouvě (tu považuji za nejlepší) má Lovec králíků daleko.
Možná by pomohlo, kdyby popisy vražd netrvaly téměř stejně dlouho, jako vraždy samy.

21.10.2017 3 z 5

Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti James M. Cain

Hodnocení patří knize Pošťák vždycky zvoní dvakrát, ke druhé jsem se nedostala (tedy tenkrát byl svazek vedví). Pojistku smrti jsem neviděla ani jako film, budu muset rest zlikvidovat.

12.10.2017 5 z 5

Záhada bílých gardénií Záhada bílých gardénií Erle Stanley Gardner

= Okresní prokurátor láme pečeť

10.10.2017 5 z 5

Mrtvola v rokli Mrtvola v rokli Erle Stanley Gardner

= Okresní prokurátor rýsuje kruh

10.10.2017 5 z 5

Případ vraha, který nezabil Případ vraha, který nezabil Erle Stanley Gardner

= Případ vraha, který nezabil?

10.10.2017

Člověče, nemrač se! Člověče, nemrač se! Jiří Havel

Právě jsem ji zde na bazaru koupila :-)

10.09.2017 5 z 5

Křehké nádoby / Drazí zesnulí Křehké nádoby / Drazí zesnulí Evelyn Waugh

odloženo po Křehkých nádobách, na Drahé zesnulé už nemám sílu

31.08.2017 1 z 5

Ivanhoe Ivanhoe Walter Scott

kdysi možná postrach maturit, v dnešní době velmi osvěžující

19.08.2017 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

A dál se kniha zvrtla ve škvár kdysi zvaný krvavý román (nikoli Váchalův) ... občas člověk sáhne vedle.

12.07.2017 odpad!

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Ještě nemám doposloucháno a už vím, že za pasáže s brutálními popisy vražedného rituálu vraha "při práci" půjdou hvězdy dolů. Tohle prostě do detektivky nepatří, od toho tu jsou thrillery a autoři, kteří to se surovostí umí.

12.07.2017 odpad!

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Bavila jsem se a je znát, že se bavila i autorka. Jen to není detektivka a odstavců, které by se daly vynechat, bylo trochu přes čáru. Závěr je úžasný,
co se týká platnosti obřadu, máme na vybranou :-)

02.05.2017 3 z 5