Dámy z Missalonghi

Dámy z Missalonghi https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69830/damy-z-missalonghi-69830.jpg 4 41 9

Dámy z Missalonghi je čtivý komorní příběh tří žen z malého města Byron na úpatí australských Modrých hor. Hlavní hrdinka Missy Wrightová je třiatřicetiletá svobodná žena, která je chudou příbuznou nejbohatší rodiny ve městě. Spolu s matkou a tělesně postiženou tetou žije poklidný a nudný život. Chudoba těchto žen je důsledkem dlouholeté křivdy. Dědictví v této velké rodině totiž nespravedlivě přechází pouze na mužské potomky, zatímco na ženy zbývají jen drobty. Muži v rodině svého postavení nestydatě využívají a často připravují své příbuzné i o to málo, které jim právem patří. Skromné a pokorné Missy nezbývá nic než bezútěšná budoucnost. Příchod nekonvenční sestřenice ze Sydney však přivodí zásadní zvrat. Uně se podaří nabídkou vhodné četby z knihovny i osobními radami rozdmýchat sotva znatelný plamínek Missiny víry ve vlastní možnosti a schopnosti. Missy se osamostatní a po šokujících odhaleních má konečně před sebou plnokrevný život. ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Ladies of Missalonghi , 1987

zelena_zabicka
05.11.2018 1 z 5

Mně příběh nezaujal vůbec a byla jsem několikrát v pokušení knihu odložit - kdyby nebyla tak útlá, asi bych to udělala. Souhlasím, že je to pěkně čtivé, avšak co se samotného děje týče...: něco mezi Adamsovou rodinou, 101 dalmatiny a Pýchou a předsudkem. Charakter postav nepropracovaný, jsou buď ryze kladné či ryze záporné, vývoj povah skokový (ze submisivní poslušné dcerušky je rázem prostořeká odvážná bojovnice - tato přeměna "jen" na základě četby románů), chování postav jen těžko uvěřitelné, že by se takto někdo choval v reálném životě (i když v minulosti) a navíc to duchařské zakončení! Ani jedna z postav mi nebyla sympatická. Vzpomínám, že Ptáci v trní se mi před lety, nesmírně líbili, seriál též, teď zvažuji, zda si je nepřečtu znovu, abych se ujistila, že se mi líbí stále.

85098211
27.12.2017 4 z 5

Příjemná kniha, dobře napsaná. Jak už bylo uvedeno níže, spíš se jedná o poklidné vyprávění a zajímavý příběh. Podle mého názoru tato kniha zaujme hlavně ženy se smyslem pro romantično :-).

Fillipa
02.11.2017 3 z 5

Tři hvězdičky nebo čtyři? Mám ráda tyhle poklidné příběhy z poklidného maloměstského prostředí, také Una se mi líbila, ale poslední třetina knihy připomínala spíš osnovu. Každá událost po družičkové oslavě stála za rozepsání a u posledního rozhovoru s Unou jsem záměr autorky nepochopila :-( Hmmm, takže 3

katerina.l.
17.08.2017 3 z 5

Do autobusu příjemné čtení. Konec je sice takový zvláštní, ale kniha svůj účel splnila.

lapagerie
17.10.2016 5 z 5

Sympatická knížečka, která se dá přečíst za jedno odpoledne. Příběh byl příjemný, čtivý. Postavy Drusilly a Octavie mi trochu připomněly stárnoucí sestry z Cranfordského panství. Zásadové dámy, s dobrým původem, chudé, ale hrdé. A líbila se mi Missy, její "vyloupnutí" z odstínů hnědé :)

anna7042
11.08.2016 5 z 5

Tuhle knížku čtu docela často, jednak pro hezký příběh a její útlost. Snad každým rokem taková chuťovka ze zajímavého prostředí a nevšední hrdinky.

weberda
13.07.2015 5 z 5

Oddechové čtení, pěkný příběh.

quendery
27.02.2015 5 z 5

Skvělá knížka, krásné oddychové čtení, doporučuji.

kika 13
20.01.2013 3 z 5

Moc hezký děj a pěkně se to četlo.

Colleen McCullough
australská, 1937 - 2015
2004  90%Ptáci v trní
1994  94%První muž Říma
1995  96%Koruna z trávy
2005  96%Říjnový kůň
1999  95%Caesar: leťte kostky!

Kniha Dámy z Missalonghi je v