Fillipa Fillipa komentáře u knih

Hledači mušlí Hledači mušlí Rosamunde Pilcher

Rosamunde Pilcher nikdy více ..... S pochybnostmi jsem začala, silou vůle doposlouchala.

26.12.2018 1 z 5

Katedrála Katedrála Zdeněk Mahler

Jako audiokniha načtená autorem nepřekonatelné.

07.12.2018 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Myslela jsem, že autoři nemohou spáchat nic horšího, než byl Stalker. Velký omyl. Touhle nastavenou písečnou kaší jsem s nimi definitivně skončila.

19.11.2018 odpad!

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Mnohem poutavější než na stejné téma napsaná "Pořád jsem to já" (Lisa Genova).
Maud mě okouzlila, snad budu mít jednou tolik síly a laskavosti jako Helen, pokud se do podobné situace dostanu.

30.10.2018 5 z 5

Tajemství nevlastní dcery Tajemství nevlastní dcery Erle Stanley Gardner

Oblíbíla jsem si Douga Selbyho, ale nyní znovu sáhnu i po dalším hrdinovi E.S. Gardnera Perrym. Nic příliš drastického, příjemná audiokulisa při méně náročné práci, to je pro podzimní odpoledne to pravé.

13.10.2018 4 z 5

Ledová sfinga Ledová sfinga Jules Verne

Doporučuji sáhnout nejprve po Příbězích Artura Gordona Pyma (A. E. Poe), které mají otevřený konec a na které je v četbě mnoho odkazů. Ledová sfinga nabízí jeden z možných závěrů Pymových dobrodružství.

06.10.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Audioknihu mám teprve před sebou, zatím jsem slyšela jen rozhlasovou četbu na pokračování. Nejzajímavější pro mne není téma holokaustu, ale postava Hany. Její roli v životě rodiny bych mít nechtěla, neunesla bych ji.

02.10.2018 5 z 5

Mrtví v Badger’s Drift Mrtví v Badger’s Drift Caroline Graham

Možná bych byla spokojenější, kdybych neznala seriálovou podobu. První série (další neznám) byla úžasná - nádherné prostředí na anglickém venkově, který máme samozřejmě zidealizovaný i z příběhů A.Ch. A spousta jemného humoru, který v knize bohužel chybí. V tomto typu detektivek - jak psáno níže - ze staré školy, jsem ho čekala.

28.09.2018 3 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Je jen málo děl A.CH., ke kterým se nevracím. Bohužel tahle je jednou z nich, i když Agátha odvedla výjimečnou práci a román by byl na 5* (ty také téměř pravidelně dávám) Jenže ... Nemohu skousnout postavu - aha, to by byl spoiler. Prostě jedna příliš dobře vykreslená postava je pravým opakem toho, co lichotí mému duchu, a vytáčí mne do krajnosti ;-) Proto jen 3*

16.09.2018 3 z 5

Mata Hari Mata Hari Anne Bragance

Katastrofa! Kdo z Vás si chce ponechat iluzi krásné a protřelé všeobecně známé špionky, knihu rozhodně nečtěte. Z páva je slepice, zbudou jen oči pro pláč.

14.09.2018 3 z 5

Město malérů Město malérů Ellery Queen

V prehistorických dobách vysílal rozhlas blok 3x60 a to stereo. Vždy tam byla četba na pokračování a tato kniha se mimořádně povedla. Kdo má možnost, neměl by si nechat poslech ujít.

Ellery Queen: Město malérů - Četba na pokračování. Neobvyklý příběh amerického autora detektivních románů v překladu Dalibora Plichty. Zdramatizoval a režii má Jiří Horčička. Účinkují Eduard Cupák, Oldřich Musil, Bohumil Pastorek, Jiřina Petrovická, Daniela Kolářová, Miroslav Moravec, Vladimír Čech, Karel Fořt, Stanislav Bruder a Vítězslav Jirsák. Natočeno v roce 1977.

09.09.2018 5 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Je užitečné si tuhle knihu přečíst. Uvědomíte si, že s člověkem, který se stal profesionálním vojákem, prošel speciálním vyřazovacím výcvikem a byl dlouhodobě nasazen v bojích, si nevoják nemá nic začínat. Nikdy jejich mentalitu nepochopím, knihu nehodnotím, jen poznamenám, že literární stránka veškerá žádná.

25.08.2018

Povídky Povídky Ernest Hemingway

Dlouho jsem váhala, jestli nedám jen 3*, nemám ráda koridu. Ale EH ji nevymyslel a uměl o ní psát, stejně jako o lovu. Povídky nejsou tak poutavé, jako romány.

09.08.2018 4 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Nenašla jsem v knize nic pozitivního, tým Alexe Rechta je nesympatický a rozhádaný, všechny postavy příběhu jsou víceméně záporné, není koho si oblíbit. Slíbila jsem si, že dám autorce šanci, proto jsem doposlouchala až do konce. Závěr: kdo knihu nepřečte, o nic nepřijde.

21.07.2018 2 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Možná to bylo poslechem (interpret Michal Gulyáš mi nesedl), možná stylem - slova nebyla hladce navlečena na niti příběhu, mezi nimi bylo nespočet uzlíků, četba drhla. Nedokážu dát víc než 2*, ale autorce dám šanci v dalším příběhu Sedmikrásky.

18.07.2018 2 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Kniha je naprosto jiná, než jsem očekávala po přečtení anotace. Krásně se poslouchá, v pohodě přidáváte jednu vraždu ke druhé a žasnete, že držíte palce vražedkyni. Konec je opravdu nepředvídatelný. Bavila jsem se.

12.07.2018 4 z 5

Zločin mezi dinosaury Zločin mezi dinosaury Jiří W. Procházka

Odloženo.

04.07.2018

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Pěkný počátek slibované serie, jen příliš silně podsouvaná asociace Sherlocka Holmese mi vadila.

03.07.2018 4 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Podle mého zde bylo historie pramálo, popis života na plantážích byl jen pastelovou kulisou. Nepohrdám romantikou, kniha se mi prostě nelíbila.

29.06.2018 2 z 5

Modré stíny Modré stíny Michal Sýkora

Stále častěji zjišťuji, že poslech audioknih je velmi příjemný, ale zkracování kvůli kapacitě nosiče se už vydavatelství ani neobtěžují uvádět. A možná právě absence několika vět na nesprávném místě zkresluje hodnocení. To je důvod, proč jsem je u této knihy změnila ze dvou hvězdiček na tři.

22.06.2018 3 z 5