Fillipa Fillipa komentáře u knih

V mé knihovně zaujímá kniha mimořádné postavení - získala jsem ji v době, kdy kopírky byly pod dohledem a kdo neměl "bumážku" mohl na kopírování zapomenout. Jenže když se hodně chce - na knihu byl pořadník a na konci skupina lidí, která knihu okopírovala po dvoustránkách a nechala svázat. Něco nás to stálo, ale kniha a hřejivý pocit, že to nikdo nepráskl, také.

Chápu, že lidé jako můj dávno zemřelý tchán - PTP - nad textem smíchem nepukal, ale není to kniha historická a panu Švandrlíkovi za ni děkuji.

06.08.2019 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Poslech knihy jsem dlouho odkládala, obávala jsem se, že po Policii půjde úroveň dolů, že deset dílů je maximum a jedenáctá už těžko přinese něco nového. Nakonec musím uznat, že se velmi dobře poslouchala a kvalitou se od Policie příliš nelišila. Hodnotit tedy budu stejně, ačkoliv závěr byl pro mě už hodně přes čáru a celkově bych pár postav (a tím i pasáží) klidně oželela.
A dvanáctý Nůž nechám ohodnotit také minimálně tisícovkou čtenářů, z anotace vím, že pokud Harry vydrží celou knihu, má nesmrtelnost v kapse :)

30.07.2019 5 z 5

Čtyři tankisté a pes  1 Čtyři tankisté a pes 1 Janusz Przymanowski

Nemohu popřít, že tenkrát, když jsem knihu četla, byla jsem naprosto unesená. A kupodivu si pamatuji úplně jiné pasáže, než bych od puberťačky okouzlené Jankem čekala. Třeba co všechno Janek v 16 (?) letech uměl - opravit motor, perfektně střílet, vycvičit Šarika ... Nebo med darovaný veliteli nemocnice, aby Šarik mohl zůstat u těžce zraněného Janka ... A setkání s otcem díky jménu střílenému morseovkou ...

Druhý díl jsem ale nečetla, asi mě seriál přestal bavit.

27.07.2019 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

První setkání s autorem mě příliš nenadchlo, čekala jsem úroveň Jeffery Deavera. Vůbec mi nevadí rozvláčnost textu, ale musí být o něčem. Tady jsem narážela jen na uměle natahované dialogy a úvahy o sošce, jejíž tajemství by briskně odhalil kdokoliv, pokud by věděl, že tajemství má.

20.07.2019 3 z 5

Jezdci pod slunečníkem Jezdci pod slunečníkem Roman Ludva

Těžko říct přečteno... Knihu jsem slyšela v rozhlasové verzi a líbila se mi tak, že jsem si teď, po komentáři trudoše, okamžitě vzpomněla. To zkrácení ji zřejmě hodně prospělo, nebo jsem ještě před 12 lety nebyla zmlsaná přílivem knih od tenkrát neznámých autorů.

Jezdci pod slunečníkem (2007)
Roman Ludva. Četba na pokračování (10 dílů). Pro rozhlas připravil Miroslav Zelinský, čte Norbert Lichý. Mistr zvuku Aleš Huber. Režie Miroslav Zelinský.
Nastudovala Ostrava. Premiéra 1. dílu 23. 4. 2007 (1 díl cca 24min.).

Román olomouckého prozaika Romana Ludvy „Jezdci pod slunečníkem“ je plnokrevným evropským thrillerem, jehož dramatická zápletka najde své vyústění až v samotném závěru, byť od začátku bude posluchač v kontaktu s nájemným vrahem i jeho pronásledovatelem. Anebo je pronásledovaným právě detektiv?

19.07.2019

Byla jsem ženou slavného muže Byla jsem ženou slavného muže Božena Neumannová Hodačová

Odloženo. Rozpálená zlostí jsem se dostala až k dopisu tetě Kristy (Soně je 6 let) Spoiler?
Autorka, jejíž chování jsem nedokázala pochopit od samého začátku, zde úplně samozřejmě píše, že Sonička je neposlušná, že ji musí zavírat do sklepa! Ta ženská, která byla schopná pohlavně nakaženému děvkaři odpustit vše a plazit se před ním, zavírá kvůli dětské neposlušnosti dceru do sklepa. Je mi zle z naší tehdejší umělecké smetánky. Ani dnes nejsou celebrity žádní svatoušci, ale, promiňte, musím to napsat, Božena Hodačová byla VELETELE.

04.07.2019

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nechápu vysoké hodnocení, nedostala jsem se dál než k první večeři vařené pro Němce. Stud a trapnost jsou pocity, které ve mně začátek zanechal.

26.06.2019

Ptákoviny pirátského papouška Ptákoviny pirátského papouška Lukáš Fišer

Jsem na rozpacích - jako dospělák ocením knihu pro děti, jenže 11tiletou vnučku by už kniha nezaujala a pro 6tiletou by byly některé pasáže nesrozumitelné, na pochopení nadsázky a ironii je malá. Jsem zvědavá na komentáře ostatních.
Audiokniha obsahuje i 12 pirátských písniček od kapely Gentlemani.

23.06.2019

Ukolébavka Ukolébavka Ed McBain

Jen z úcty k autorovi dám 3*. Příběh drhne, je příliš rozdrobený a navíc popis zločinecké činnosti je rozsáhlejší než popis práce detektivů. To nemám ráda.

10.06.2019 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Za Hanou, ale přesto za 5* Příběh příliš reálný, než aby potěšil.

01.06.2019 5 z 5

Tady opět platí, že co se nedá v tištěné podobě, je v podání dobrého interpreta přijatelné. Hodnotit nebudu, ale při poslechu jsem se některým pasážím smála. Ať děláte, co děláte, když nejde o život, není nad cizí neštěstí.

29.05.2019

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Ano, poslech audioknihy byl velmi příjemný, proto mi nevadila ani romantika, ani fantasy. Tištěnou knihu bych odložila.

23.04.2019 2 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Velké zklamání. Je mi líto těch postav přivedených v první části na scénu, a pak zahozených jako už nepotřebné rekvizity. Přes krásný jazyk pouze *.

16.04.2019 1 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Poslední dobou poslouchám spíš knihy, které se dají nazvat "kulisovými" a jsou tak na 50 %.
dvě a půl hvězdičky nemáme, takže tři.

05.04.2019 3 z 5

Mrtvé komando (Robert de Bohême) Mrtvé komando (Robert de Bohême) Jaroslav Šikl

Když připustím existenci Roberta, který je i 20 let po výcviku ve skvělé formě, přimhouřím oko a za závěr nesrazím hvězdičku ;-)

17.03.2019 5 z 5

Krvavá přísaha Krvavá přísaha Christopher Farnsworth

Odloženo.

11.03.2019

Amálie Zubatá a Příšerný ples Amálie Zubatá a Příšerný ples Laura Ellen Anderson

Za svou vnučku 4* :-)

01.03.2019 4 z 5

Hluboký spánek Hluboký spánek Raymond Chandler

pro kap66 - musela bych přečíst všechny knihy RCH znova, abych našla jednu z jeho "ženských charakteristik", která mě nadchla a kterou od té doby používám (nebo dlužím poklonu překladateli?) ODKVETLÁ ŠUSPARÁDA! No kde jinde na to narazíte?

14.02.2019 5 z 5

Lužanská mše - Vita Brevis Lužanská mše - Vita Brevis Valja Stýblová

Anotace se s audioknihou neshoduje, končí smrtí otce Josefa Hlávky. To, co jsem slyšela, se mi nelíbilo, neřekla bych, že autorkou je Valja Stýblová. Dám 2** a další díly si odpustím.

28.01.2019 2 z 5

Vykoupení Vykoupení Anna Maria Tilschová

V roce 1923 patrně ceněné dílo, v současnosti se lze bez jeho přečtení obejít. Vlastně ani nevím, mezi jakou literaturu knihu zařadit.

31.12.2018