Krvavá přísaha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jen jediný muž může zachránit svět. A navíc je mrtvý. Sto čtyřicet let je osobním strážcem prezidentů USA. Je nesmrtelný… je upír. Seznamte se s Nathanielem Cadem, speciálním agentem americké Tajné služby. Už sto čtyřicet let je osobním strážcem prezidentů USA. Cade je totiž skutečně „speciální“. Je nesmrtelný. Je to upír. Románová prvotina amerického profesionálního scenáristy Christophera Farnswortha je překvapivě čtivou a zajímavou kombinací politického thrilleru a upírského románu. Akceptuje-li čtenář existenci upírů a dalších nadpřirozených jevů, čeká ho svěží a poutavý příběh, psaný vtipným a svižným stylem odrážejícím autorovy filmové zkušenosti, příběh plný dějových zvratů a napínavých scén a vrcholící originálním rozuzlením. I renomovaní kritici uznávají, že Krvavá přísaha kvalitou jednoznačně vyčnívá ze současné módní záplavy děl s upírskou tématikou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/76572/nathaniel-cade-krvava-prisaha-76572.jpg 4.263
Série:

Nathaniel Cade (1.)

Orig. název:

Blood Oath (2010)

Žánr:
Horory, Thrillery, Fantasy
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Krvavá přísaha

Přidat komentář
lachtan77
15. března

joo tak to jsem zase po dlouhé době potřeboval. Není nad pořádnou upírskou akci. Cade je trochu netykavka a přidal bych mu víc humoru, ale rozumím tomu udělat z něj vážný tajný stroj na záchranu lidstva. Jen myslím, že by se k němu nějaká ta vtipná hláška určitě hodila. Nečekejte crazy upírský masakr jako třeba u Kotlety, ale jednoho zubatého správňáka oddaného Americe. Proč ne. Já bych se přimlouval za druhý díl a chválím Farnswortha.

Kdesi jsem četl komentáře jako..... kdo nemusí američany tak ať si děj zasadí do Prahy. Místo Oválné pracovny v Bílém domě Pražský hrad a za prezidenta Zemana. Další zase dodal..... a za Zacha Ovčáčka....:-)

Fillipa
11. března

Odloženo.

Ladinek
29.04.2017

Začal jsem číst spiš z jakési setrvačnosti, potom co jsem dočetl Rollinsovu sangvinistickou trilogii. Načež jsem zjistil, že mi to připadá (srovnávám-li díla o "kladných" upírech) o dost lepší než to dílko Rollinse s Cantrellovou. Takže dost zazlívám BB Artu, že sérii o Cadem dále nerozvíjí. Popral jsem se s druhým dílem v angličtině a připadal mi o fousek lepší než první. Pokud by to takto mělo pokračovat, tak je to celkem dost škoda, že nás BB Art obšťastnil pouze prvním dílem.

trudoš
30.05.2016

Asi nejblíže má Krvavá přísaha k filmovému zpracování Hellboye - ve službách amerického prezidenta slouží upír, který přísahal, že bude bránit matičku Zem (tedy Ameriku) před všelijakým póvlem ze zásvětí. Nesnáší lidi, nesnáší život, nesnáší svět a přesto za to všechno musí stále dokola bojovat. A právě teď je k němu přidělen nový styčný důstojník, ambiciózní mladík, který o ničem z toho nemá ani ponětí.
Christopher Farnsworth založil spolupráci sympatických hrdinů na vzájemné nesnášenlivosti a nedůvěře. Což příjemně okořeňuje jinak standardní zápletku o boji proti zlu ještě většímu, než byla všechna ta předešlá. Krátké kapitoly a rychlé tempo vyprávění zajišťují nadupanou akční zábavu plnou chlapáckého sarkasmu, přičemž jedinou slabinou je rozvleklost ústřední zápletky. Ta jako by byla na vedlejší koleji, neustále opomíjena jinými motivy a díky tomu se lehce tříští pozornost ohledně toho, co je a co není důležité. Ovšem jako prvotina výborné, teď už by to jen chtělo další román.

Aaron Lewis
26.03.2016

Za mě teda nic moc. Čte se to sice frnk frnk, ale ono to je docela krátké a odstavec není delší jak 6 řádků (vyjma těch úryvků). Těšila jsem se na nějakou srandu a super akci a .. ono nic. Bylo to takové ploché a nevýrazné. Postavy mě nezaujaly, nebylo na tom nic spešl. Ten Cade i Zach byli celkem fajn, ale nestačilo to. Nebylo to takové úplné, možná mi i vadil zase ten USA prezident, co s nim všichni mají. Takže další díly určitě ne. Odstavec. Nápad to nebyl špatný, ale to zpracování, autor prostě neumí zajímavě psát...

Liana
22.11.2015

Celkovo sa mi kniha páčila a bola napínavá, ale tan záver (nechcem niečo prezradiť) bol v mnohom až moc prehnaný.

Terka18
07.09.2015

Super knížka, četla jsem ji na doporučení a rozhodně nelituji. Jo ze začátku jsem si říkala, že to možná nebude nic moc, dělal mi krapet problém rozlišit určité příběhy postav-každá kapitola je o jednotlivé postavě/postavách. Ale časem se to uklidnilo a četla jsem jak zběsilá. Příběh se mi moc líbil. Cade a Zach jsou úžasní. A konec, tak ten byl bravurní. Vím určitě, že si knížku ještě někdy přečtu. Neváhejte, pobavíte se a budete chtít číst dál, aby jste věděli jak to dopadne. Trošku mě mrzí, že nemá knížka české pokračování...

zuzik2301
09.04.2015

Váhala jsem jestli se do ní pustit. Upíry nemám po vydání Stmívání vůbec ráda a navíc se s touhle tématikou roztrhl pytel. Ovšem po přečtení komentářů jsem se rozhodla knihu zkusit a rozhodně nelituji. Je vtipná, čtivě psaná a konečně je v ní upír, který nevystupuje jako prototyp ideálního chlapa.