fayne fayne komentáře u knih

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Rychlovka, na lehke zamysleni. Mne otevreny konec nevadil, prani jsem si pravdepodobne domyslela i na zaklade perfektni ilustrace. Na 5* tomu neco malo chybi, ale precist urcite doporucuji a otevrete si u toho dobre cervene vino, jako Haruki na jeho narozeniny :-)

19.06.2018 4 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

A mne se naopak kniha libila, hlavne kvuli vypraveni, co bylo po osvobozeni z Osvetimi. O zivote v koncentracnich taborech je napsano dost a vesmes podobne, ale tohle bylo pro me nove a zajimave tema. A jiste, daly by se pokusy Mengeleho na detech rozvinout podrobneji, ale toto je vypraveni 10leteho ditete, ktere netusilo, co se deje, vetsinu skutecnosti se Eva dozvedela az spousty let pozdeji a nebylo by to autenticke.

22.04.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Pusobiva a ctiva kniha, i kdyz hodne podobna dalsim valecnym romanum, ktere jsem uz cetla. A mozna trochu vic bych se zamerila na 3.kapitolu - Hana, ta me bavila nejvic, skoda, ze ji nebylo venovane vic stranek. Nicmene nejsem narocny ctenar, takze 5* si bezpochyby zaslouzi, ale 2.misto v zebricku je podle me precenene :-)

17.04.2018 5 z 5

Škvár Škvár Charles Bukowski

To byla takova blbost, az to bylo desne dobry, opravdu skvar. Ale nemuzu dat 5*, neni to stary dobry prasacky Bukowski. Je hrozne poznat, ze se blizi jeho konec, hodne depresivni dilo plne smrti. Myslim, ze by nikdo poslednim Skvarem nemel zacinat, Bukowski ma lepsi knizky, i kdyz ho tady porad jeste poznavam a dost jsem se zasmala :-)

10.04.2018 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Uzasna kniha, ktera se cetla sama. Sice me nedojala, ani nesokovala, hruzy valky uz znam ze vsech stran, ale presto ma pribeh sve kouzlo. Jen me trochu zklamalo, ze uz predem mi bylo jasne, jak kniha dopadne, takze me bohuzel zaver neprekvapil. Ale i tak si zaslouzi 5* :-)

03.04.2018 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Alespoň dvě přání se Anne splnila - touzila dal zit i po sve smrti a stala se spisovatelkou (bezpochyby jednou z nejslavnejsich).

26.03.2018 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Moje nejtlustší přečtená knížka - popravdě se knihám nad 400 stran vyhýbám a kdyby se mi nedostala do ruky jako e-kniha, tak po ní asi ani nesáhnu, ale měla rychlý děj a do poslední chvíle člověk neví, jak skončí. Jen mě nepohltila naplno, jako jiné knížky a na můj vkus až příliš moc krve, takže "jen" 4 hvězdičky :-)

22.03.2018 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Jak tohle dilo perfektne sedi a vystihuje minuly rezim, genialni, az z toho mrazi.

28.02.2018 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Genialni pribeh. Clovek by si rekl - to nevymyslis, ale evidentne to jde. Je to tak promyslene do kazdeho detailu, vse propojene a napinave az do konce. 5* je malo!

09.02.2018 5 z 5

Cukrfree Cukrfree Janina Černá

Trochu me kucharka zklamala, vyzkousela jsem uz skoro polovinu receptu a pozitivne hodnotim jen sladka jidla, navic recepty jsou v zakladu ze stale stejnych surovin, jde to i jinak (cukrfree jedu uz dlouho) . Naopak krasne nafoceno a zpracovano, to nelze uprit.

09.02.2018 3 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Kniha je opravdu přeceňovaná jako jedna z top bestsellerů 2017. Nicméně, na to jak je autorka mladá, tak to vůbec není špatné čtení. Trochu idealizované, trochu blbostí se sem tam najde, přece jen chybí životní zkušenosti, ale jinak jsem se zasmála a jako ztrátu času to nepovažuji, přečetla jsem knížku raz dva. Konec se trochu nepovedl, pravda, no co už...

24.01.2018 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Další skvělá kniha od Jojo - je to geniální spisovatelka, nepíše žádné přehnané slaďáky a zabývá se opravdovými problémy z našeho života. Toto byla trochu "road-book", ale skvěle se četla od začátku do konce, s happy endem :-)

15.10.2016 5 z 5

Svým způsobem se mi knížka líbila, ale škoda nevyužitého potenciálu. Druhá část knihy mi příběhově přišla trochu nereálná a některé pasáže jsou hrozně odfláknuté, daly se více rozvést. Je to taková oddechovka na jedno odpoledne, ale kniha mohla být napsaná lépe. Nicméně dám šanci druhému dílu, protože jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

06.10.2016 3 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Nedočetla jsem ani k půlce knihy, nějak jsem četla a nevím co, pořádně si ani nepamatuji, co v knize bylo a to je prostě u knihy průšvih. Škoda, někdy je lepší zůstat jen u blogu...

05.10.2016 1 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Četlo se to moc dobře, je to taková oddychovka "ze života" - uvozovky dávám kvůli tomu, že reálné příběhy to určitě byly, ale náhodná propojenost všech postav je naprosto nereálná a zbytečně se do toho člověk zamotával. Ale rozhodně jedna z mála povedených českých knížek.

22.09.2016 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Mnohokrát lepší jak knížka Marušky Doležalový ( a to holky několikrát v knížce zmiňují, jak na její blog nemají, ale hodně se liší a to se mi líbí), jejich humor je mi bližší, jako bych četla sebe, fakt jsem se smála od začátku do konce. A se čtením pokračuji na jejich blogu, skvělá oddychovka :-)

18.09.2016 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Skvělá oddychovka. První povídka byla dokonalá, druhá také pěkná, poslední nejslabší - povídky se sice lehce propojovaly, ale v té třetí už to bylo moc násilné, kde se smotaly úplně všechny postavy a vznikl z toho nepřehledný guláš. Vánoční tématika trochu moc americky přeslazená, ale jo, celkově se mi to líbilo. Je to možná kniha pro náctileté, ale já si ráda zavzpomínala na sladkých 16.

30.04.2016 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Rozhodně to není kniha pro každému a můj šálek čaje popravdě také ne. Trochu jsem byla zvědavá na dílo od těchto dvou autorů a jaký bude výsledek, když se prolínají dva "příběhy" (úmyslně dávám do uvozovek, protože mi strašně chybí nějaký děj) dvou lidí se stejným jménem, od dvou jiných spisovatelů, kteří píší nezávisle na sobě a v půlce knihy se potkají. Na mě trochu moc gay tématiky, moc muzikálu a málo děje, který by rostl a tak nějak správně vyvrcholil. Pro mě průměr, ale po 2 knihách od Greena (Hvězdy a Papírová města), zatím nejčtivější.

22.04.2016

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Výborná kniha se smutným příběhem, který na mě ale nepůsobil vůbec depresivním dojmem, naopak - hltala jsem každou stránku a těším se na na 2.díl, pokračování "Po tobě" :-)

07.03.2016 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

O něco lepší, než Hvězdy nám nepřály, ale pořád hodnotím jako průměr. První půlka super a dost nadějná, ale druhá půlka mě vůbec nebavila a bylo pro mě doslova utrpení knihu dočíst. J. Green je trochu moc velký snílek a jeho myšlenky opravdu žádnou hloubku nemají.

30.07.2015 3 z 5