fayne fayne komentáře u knih

Mé dětství v socialismu Mé dětství v socialismu kolektiv autorů

Skvělý nápad námětu na knihu, která se ale úplně nepovedla. Pro někoho, kdo se narodil po době socialismu (v r. 90), by to mohlo být zajímavé, jak se dozvědět něco nového o době, kterou nezažil. Ale bohužel jsem si z knížky moc neodnesla - příběhy jsou krátké, přeskakují z jedné věci na druhou a v hlavě mi nezůstalo skoro vůbec nic. Některé vzpomínky zajímavé, některé vůbec. Navíc vzpomínky jsou zkreslené - už to není pohled dítěte na socialismus, ale spíš pohled dospělého na své dětství, s odstupem jiné doby. Škoda.

19.06.2015 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Zbytečně přechválená kniha...pro náctileté to může být fajn jednoduché čtení, ale mně už je přes 20 a jsem asi trochu jinde. Navíc Hazel a její povaha mi lezla na nervy. Průměrná knížka. Nic, co by mě nutilo zamyslet se a to u knížek potřebuji.

19.02.2015 3 z 5

Sharon Tateová Polanski a Mansonovi vrazi Sharon Tateová Polanski a Mansonovi vrazi Greg King

Knížka mě opravdu pohltila, je hodně čtivá. Sice má pomalejší rozjezd, ale zbylé 2/3 knihy jsou úžasné - přečtená za pár večerů ( a to na čtení nemám moc času). Je to 300 stran plné sexu, násilí, drog a toho, co s lidmi dokáží udělat - 60. léta v USA, jaká opravdu byla. I po přečtení mě příběhy lidí z knihy hodně vrtaly hlavou a jelikož je knížka stará 15 let, dohledávala jsem si další novější informace na internetu - a tak to má u perfektní knížky být.

02.02.2015 5 z 5