Fanda74 Fanda74 komentáře u knih

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Tak já jsem až tak nadšený nebyl a vlastně jsem se neustále musel přesvědčovat, jestli vůbec správně chápu co čtu. Líbí se mi styl psaní autorky, je to čtivé, dokonce i popisné části jsou uchvacující, ale já jsem v celém příběhu nějak nenašel nic a nikoho, kdo by mě vyloženě zajímal.

04.01.2022 2 z 5

Hendrixova kytara Hendrixova kytara Kateřina Dubská

Mně se to líbilo, dobře, čtivé, má to spád, výborně propojení fikce s realitou, s odkazem na skutečné postavy.

06.12.2021 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

První setkání s knížkou autora a vcelku dobré. Čtivé, zajímavý nosný příběh a pěkné vystižení života v Praze 15. st. Dobře popsaná lokace, některá řemesla, jejich cechy a řízení z radnice Starého Města.

03.11.2021 3 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Asi mi byla bližší kniha "Plachetnice na Vinětách", ale "Selský baroko" jsem také rád přečetl. Autor píše čtivě, vrací do naší minulosti, ale úplně napětí mi nevydrželo. Vlastně mi bylo celkem jedno, jaká bude pointa.

16.08.2021 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Trochu mi trvalo než jsem se prokousal tak první třetinou, ale protože už jsem nějaké knihy o této autorky četl, tak jsem asi tušil, že používá opět stejný princip - čtenář se zase až na konci dozví, co se vlastně stalo. Třeba Sedmilhářky nebo Manželovo tajemství se mi líbily víc, ale tato kniha také není špatná. Jak pár vteřin může nabourat vědomí tolika lidí a přivodit jim výčitky - jestli jsme náhodou nemohli udělat něco jinak.

09.08.2021 3 z 5

Sestry B. Sestry B. Milena Štráfeldová

Poslouchal jsem jako audioknihu a určitě se mi líbilo více než třeba film Filipa Renče. Známý příběh očima dvou sester. Osudy Zorky Janů jsem vlastně vůbec neznal.

20.03.2021 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Zajímavá knížka, ale že bych jí četl znova, tak to asi ne. Takový syrový styl, vlastně žádná z postav mi nebyla sympatická, o klukovi, který nemá šťastný život, chce se dostat někam dál, ale …………...- no asi tomu rozumím, ale je to taková beznaděj.

16.02.2021 3 z 5

I když se směju, musím plakat I když se směju, musím plakat Johannes Mario Simmel

K autorovi jsem se vrátil po mnoha letech a nezklamal. Je to napínavé, čtivé, zase jsem se něco dozvěděl z nedávné historie, takže za mě dobrá kniha. Po knížkách J. M. Simmela ve mně zůstává taková nějaká hořkost, ale zase nic hlubokého, co bych si vyloženě pamatoval.

15.04.2020 3 z 5

Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Cynthia Harrod-Eagles

Rodinná sága ve stylu „Panství Downtown“, kde hlavním pojítkem mezi osudy jednotlivých postav je začátek 1. světové války a vstup Velké Británie. Mě to hodně bavilo a vyhovuje mi beletristický způsob výkladu historie, možná jsou některé události upravené tak, aby zapadaly do příběhu, ale když jsem si to dal do kontextu s tím, co třeba vím nebo spíš jsem četl jinde, tak se autorka drží historie. Nějakou dobu mi sice trvalo, než jsem se srovnal v postavách (je jich tam moc), ale dá se. Do dalšího dílu určitě půjdu, čte se to dobře. Od autorky jsem četl „Já, Viktorie“ a to se mi líbilo hodně…

05.07.2018 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Krásná, čtivá, kniha - silný a smutná příběh. Velmi dobře se to čte.

16.04.2018 5 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Asi jsem se v knížce úplně nenašel, i když mě vlastně docela bavila. Pro mě takový průměr, i když romány z naší historie mám hodně rád.

10.02.2023 3 z 5

Plavec ve tmě Plavec ve tmě Tomasz Jedrowski

Velmi dobrý román ze socialistického Polska, myslím že autor otevírá několik otázek - kromě vlastního coming outu i poměrně zásadní rozhodování o prostředí, ve kterém, chci žít - nesvoboda, ale zároveň velká láska a oproti tomu svobodu, ale veliká neznámá, ještě když si uvědomíme, že informací o tom, jak se žije "na západě" bylo skromně a často se nezakládaly na pravdě.
Pěkně se to čte, určitě doporučuji.

25.10.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Já musím přiznat, že mě kniha až tak moc neoslovila. I přesto, že se kniha velmi dobře čte, téma je náročné, tak se mě to dotýkalo velmi málo. Nějak mi tam chyběly emoce a možná mi neseděl až takový ten pozitivní přístup, i když jsem asi pochopil…

13.09.2022 2 z 5

Hedy Lamarr – Bohyně stříbrného plátna, vynálezkyně Hedy Lamarr – Bohyně stříbrného plátna, vynálezkyně Michaela Lindinger

Nejsem zrovna znalcem filmových hvězd, ale o Hedy Lamarr jsem nedávno viděl dokument, tak jsem si sáhl po knížce, a řekl bych že je fajn, že už jsem z dokumentu něco věděl, protože s tím, co je uvedeno níže v komentářích souhlasím. Je to takové trochu na přeskáčku a vlastně jsem z toho mněl dojem, že jde o kompletaci známých faktů. Asi kdybych to nečetla, tak by mi dokument stačil - "Hedy Lamarrová, hvězdný objev"

06.09.2022 3 z 5

Hřebec a Kráska Hřebec a Kráska Josef Klíma

Určitě mě tyto dva případy bavily více než v předcházející knížce, líbí se mi i sledovat jak se vyvíjí vztah hlavních vyšetřovatelů, takže si určitě rád přečtu další autorovu knížku

30.08.2022 4 z 5

Velká výstava Velká výstava Marie Hermanson

Příjemná, zajímavá krimi zasazená do konkrétní historické události a vztahující se k osobě Alberta Einsteina. Myslím, že podobnou zábavnou formou si čtenář rozšíří přehled o události a postavy, které třeba ani jinak nevyhledává - aspoň u mě to tak bylo.

05.08.2022 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Líbí se mi autorčinu způsob vyprávění příběhu, líbí se mi vztah dvou hlavních vyšetřujích (už od Volání kukačky), ale tentokrát mě nebavil samotný příběh. Určitě budu v četbě pokračovat - hlavně kvůli Cormoranovi a Robin.

20.07.2022 2 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Velmi zajímavé téma, život v Sudetech ovlivněn dvěma světovými válkami, z jiného pohledu než, jak jsem se učili ve škole (pokud jsme se to vůbec učili). Autor má na můj vkus takový strohý, stručný styl, víte přesně, kdo je na jaké straně a tak vlastně tušíte, jak to bude dál. Četl jsem i Nebe nad Perninkem a podobně - pěkné téma, ale tak nějak "lehce čtivé". Nicméně na další knížku tohoto autora se těším.

14.05.2022 3 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Výborné, čtivé, v podstatě jsem to dal jedním dechem. Kdo z nás dneska někoho nesleduju na sociálních sítích - třeba jen tak pro zábavu. Je to jen neškodná zábava? Pro všechny? Určitě rád sáhnu po další knize od této autorky.

28.03.2022 5 z 5

Nesmělí Nesmělí Marta Dancingerová

V momentě, když jsem povídky četl, tak se mi líbily, ale teď musím říct, že s odstupem času si těch postav moc nepamatuju, spíš si pamatuju příjemný pocit při čtení - mMalá knížka o malých lidech s krásnou úpravou a ilustracemi Radoslava Sládka.

31.12.2021 4 z 5