Falda Falda komentáře u knih

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Moje první setkání s autorkou a rozhodně né poslední. Netušila jsem, co mám od knihy očekávat a jsem naprosto nadšená. Kniha je velmi čtivě napsaná, poutavá a nešlo se od ní odtrhnout. Skvělé dílo české autorky :)

25.07.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

"Jedna fotka vydá za tisíc slov."
Opět velmi čtivé, kouzelné a ten konec byl prostě boží.

08.07.2021 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Velmi milá oddechovka.

16.05.2021 4 z 5

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Asi je těch hororů v poslední době moc a jsem přesycená... tohle pro mě byla slabota, která byla dost přitažená za vlasy. Občas jsem se i nudila, těšila jsem se na konec. Za konec epilogu však palec nahoru! Proto 3,5 hvězdy.
Dovolím si napsat citát z knihy, který mi absolutně sedl i na tuto dobu: ,,Nejstarší a nejsilnější emocí lidstva je strach. Nejstarším a nejsilnějším druhem strachu je strach z neznáma!"

28.03.2021 3 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

(SPOILER) Nevím, jak knihu popsat ani hodnotit. Za mě tak 3.5 hvězdy. Místy byly pasáže knihy až nereálné, "přitažené za vlasy".
Jak obyčejní lidé, zmatení, zranění dokáží přežít a zabít "odstřelovače", který ma k dispozici neskutečně drahé vybavení? Jak holka s kusem střepiny v těle a poškozenou plící dokáže tak dlouho přežit bez zdrav. pomoci a ještě utíkat?
Takových absurdit bylo mnoho. Každopádně čtivé to bylo. Musela jsem vědět, jak to nakonec dopadne, i když ten závěr byl celkem zřejmý.

16.03.2021 3 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Tento díl mě teda moc nenadchnul.. jsem ráda, že mám dočteno. Našeptávač byl mnohem lepší.

24.02.2021 3 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Taková jednohubka s trošku netradičním námětem.

04.02.2021 4 z 5

Drakula Drakula Bram Stoker

Z této knihy mám dosti rozpoluplné pocity. Na jednu stranu byl příběh super, čtivý, bavil mě. Setkání s Drákulou a Van Helsingem bylo přínosné.. Na druhou stranu některé pasáže byly až moc dlouhé. Prvních 50 stran bylo asi nejzáživnějších. A pak se to tak nějak střídalo - bavila, nuda, bavila, nuda :) Každopádně, po dočtení knihy sem měla v noci "krásný" sen a probudila se s arytmií, jak byl výživný :) Určitě stojí za přečtení.

31.12.2020 4 z 5

Falešný pohřeb Falešný pohřeb Magdalena Mintová

Tento díl byl asi nejslabší, ale i přes to se to velmi dobře četlo a klidně bych zvládla ještě další díl. Ema byla trochu na počuni, s tím jejím vybíráním. A Filip opravdu překvapil... no, zajímavé. Každopádně bavila!

20.11.2020 4 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Mám velmi ráda české humoristické romány. Falešný román jsem četla již podruhé a opět se mi velmi líbil. Jednoduché, vtipné a oddechové čtení.

14.11.2020 4 z 5

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Začátek nové triologie mě tedy moc nenadchnul. Musím to přirovnávat k autorčiným třem předešlým knihám a ty byly rozhodně lepší. Na autorku však nezanevřu a počkám si na zbytek dílů. Každopádně Kolotoč byl čtivý, ale už to nebylo tak dinamické... až ke konci mě kniha chytla, zbytek byl spíše táhlý..

11.11.2020 3 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Na knihu jsem byla hodně zvědavá a měla jsem vysoká očekávání. Mám duchařinu ráda, ale tohle mě spíše nebavilo. Čekala jsem příběhy, nějaký děj a hlavně pocity strachu a hrůzy.. občas zde byly pro mě zajímavé momentky, ale spíše jsem se nudila. Některé pasáže jsem dokonce přeskakovala. Každopádně informacím uvnitř knihy věřím a manželé Warrenovi měli opravdu zajímavý život. Jen prostě kniha nesplnila má očekávání.

"Člověk dokáže svými vlastními silami dosahovat triumfů nebo páchat ohavnosti, a je proto nezodpovědné svalovat vinu na nadpřirozené síly, když hlavní chyba spočívá v nás samých."

22.10.2020 3 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Knihu jsem si pořídila na doporučení a nějak se ani moc nezajímala o děj.. no po přečtení pár stran nastal WAU efekt a je to jedna z mých TOP čtených knih! Děj je teda hodně drsný a zřejmě to nebude pro každehého, ale paráda! Kniha Vás donutí přemýšlet a dloubat se v tom, co to jako mělo být??? Manipulace, láska.. nevěřím tomu, že autorka knihy si tím sama neprošla. Doporučuji!

"Musí to být milostný příběh, chápejte, musí. Protože pokud tohle není láska, co to potom je?
Je to můj život... celý můj život."

12.10.2020 5 z 5

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

Kniha se líbila jako všechny ostatní. Hlavní hrdinka se zde chovala jinak, než v předchozích dílech, ale to mi nevadilo. Příběh byl jako vždy spletitý, napínavý a drsný, takže u tohoto autora klasika. Konec byl trochu rychlý a přetažený za vlasy, ale i tak výborné.

07.10.2020 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Ach jo. Nic nového ani překvapivého. Opět zafungovala marketingová kampaň. Děj byl neskutečně předvídatelný. Jediné co, tak některými chvílemi to bylo humorné. Jinak nic moc...

23.04.2020 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Kniha se opět velmi dobře četla. Příběh mě dokázal odtrhnout od věcí, co se dějí venku, což jsem potřebovala. Na druhou stranu, kniha Duch domu A. byla víc strašidelnější. Což ale této knize určitě neubírá na čtivosti.

28.03.2020 4 z 5

Anonymní dívka Anonymní dívka Sarah Pekkanen

Mám ráda styl psaní autorek. Kniha se četla stejně dobře jako ta jejich první. Děj ubíhá, nevíte, jak to dopadne. Konce bývají zajímavé. Určitě autorkám zůstanu věrná :)

03.01.2020 4 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Začátek byl takový hodně průměrný a chtěla jsem knihu odložit... nakonec jsem si řekla, že jí dám ještě šanci a nelituji. Zhruba od poloviny
knihy se příběh neskutečně rozjel a začal být super. Toto jsem teda nečekala a byla jsem mile překvapena. Původně to měly být jen tři hvězdičky, ale za to finále dávám čtyři ????

23.08.2019 4 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Toto pokračování se mi líbilo mnohem víc než první díl. Bylo to více poutavé a čtivé.

23.06.2019 4 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Oddechové čtení, u kterého člověk nemusí absolutně přemýšlet. Styl autorčina psaní mě bavil. Dobře se to četlo.

10.01.2019 4 z 5