Falda Falda komentáře u knih

Úžasná knížka i film. Jen konec mě vždy hrozně dojal.

20.01.2016

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Knížku jsem chtěla hrozně dlouho. Nakonec jsem si ji natěšeně pořídila a bohužel mě zklamala. Čekala jsem od ní mnohem víc, zbytečně zdlouhavý děj, občas nudné pasáže... Posledních 100 stran jsem ani nedočetla, už mě nebavila...

12.01.2016 2 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Jako první jsem viděla film, který nebyl špatný, ale jak to u všech filmů bývá, knižní předlohu nepřekonal. Tuhle knihu řadím mezi jednu z těch lepších, kterou jsem kdy četla. Opravdu poutavě napsána a příběh napínavý s velmi dobrým zakončením.

12.01.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Všechny tři díly neuvěřitelné a sama jsem nevěřila tomu, že by mě taková "pohádka" mohla tak bavit. Poslední díl byl krásný, i když konec zvláštní, ale některé pasáže mě na druhou stranu dojímaly.

30.11.2015 5 z 5

Amira z harému Amira z harému Soheir Khashoggi

Moc krásná kniha. Zajímavá a napínavá od začátku až do konce. Jen chování Karima mě nakonec trochu zamrzelo...Je to hrozné, co si v takových zemích musí ženy prožít...

13.10.2015 5 z 5

Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

Zajímavé čtení. Knihu jsem přečetla během čtyř hodin.

24.09.2015 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Knížka se mi líbila o něco méně než první díl. Ale četla se opět výborně. Spisovatelka umí velmi čtivě psát. Jen America se mi mírně začala znechucovat. Zejména ta její nerozhodnost.

23.09.2015 4 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

První polovina knihy mě moc nenadchla a měla jsem tendence ji přestat číst. Naštěstí jsem to neudělala, protože druhá polovina knihy byla úžasná. A ten konec.. Dlouho se mi nestalo, že bych nad knihou uronila slzu a tady jsem jich uronila nespočetně. Spisovatelka ma můj obdiv a vím, že příběh Clair ve mě ještě dlouho zůstane.

20.09.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Příběh byl opravdu špičkový, i když se jedná o tak hrozné téma... Napsána velmi čtivým způsobem a ten konec - nečekaný, překvapivý. Děkuji autorům, že takové knihy píšou a lidem, že je čtou. Díky nám všem nebude tato hrůzostrašná doba zapomenuta... Kniha mi změnila pohled na svět, díky

13.08.2015 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Knihu jsem si upřímně vybrala podle obalu a podle ceny. Neočekávala jsem od ní nic moc velkolepého. Po přečtení měním názor. Kniha byla velmi dobře a čtivě napsaná. Některé kapitolky mě tak vtáhly do děje, že jsem nemohla přestat číst. Opravdu dost silný a dojemný příběh.

27.06.2015 5 z 5

Kurtizána: Příběh ženy, která okouzlila krále Kurtizána: Příběh ženy, která okouzlila krále Gillian Bagwell

První polovina knihy byla úžasná, děj rychle odbíhal a dobře se četl. Od druhé poloviny už jsem se musela přemlouvat, abych knihu vůbec dočetla.

17.05.2015 3 z 5

Nástroje temnoty Nástroje temnoty Imogen Robertson

O trochu jiný žánr než na který jsem zvyklá. U mě bude rozhodně patřit mezi knížky, u kterých musíte vydržet některé pasáže, které byly podle mě zbytečně zdlouhavé, aby jste se dostali dál, k zajímavějším částem. Ale i přesto, že jsem se některými částmi musela těžce prokousávat se mi kniha líbila a hodnotím ji čtyřmi hvězdami.

11.03.2015 4 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Výborná kniha plná děsivé minulosti...

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Příběh byl strhující. Kniha se velmi dobře četla. Některé pasáže v knize byly velmi dobře detailně popsány... až k neuvěření, že se něco takového mohlo kdy dít.

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha byla úžasně čtivá, nemohla jsem se od ní odtrhnout! S nadšením jsem ji přečetla během dvou dnů.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha byla napsána čtivým způsobem. Děj byl vynikající a prolínání příběhu vzpomínkami bylo zajímavé.

15.02.2015 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Film se mi líbil, proto jsem se s chutí pustila i do knihy. Začátek mi přišel celkem nezajímavý a dlouhý, ale po překousání těchto stran mě kniha začala velmi bavit a prolínání příběhu se zápisky z deníku bylo vynikající. Jen konec mě opět moc nebavil, protože byl zdlouhavý. I přesto knihu doporučuji, protože děj byl výborný!

10.02.2015 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Ze začátku to bylo trochu chaotické čtení, než jsem si zvykla na jména a prolínání dějů. Od knihy jsem celkově čekala víc, ale i přesto mě kniha nadchla a dobře se četla.

01.01.2015 5 z 5

Niceville Niceville Carsten Stroud

Obal knihy je výborný a lákavý, obsah také sliboval poutavé čtení. Bohužel, po pár kapitolách přišlo zklamání. Příliš mnoho postav a dějů, ve kterých jsem se postupně začala ztrácet...

04.12.2014 1 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Kevin O'Brien

Knížka byla čtivá. Některé scény byly krásně do detailu popsané, což mě u takových knih vyhovuje. Proto knihu hodnotím velmi kladně ;)

02.11.2014 5 z 5