Ewik Ewik komentáře u knih

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Moc se mi líbil tenhle laskavý a nenáročný kousek, který autorka rozehrála s ohromnou lehkostí a jiskřivým vtipem. Nelehký osud hrdinů pojala nápaditě a ohromně přístupně. Oba hrdiny jsem si okamžitě oblíbila a s očekáváním sledovala, kam se bude ubírat jejich cesta. Jejich opatrné a pozvolné sbližování mi nejednou vykouzlilo úsměv na rtech, až jsem si chvílemi přála, aby byli v knihovně ještě nějakou chvíli zavření.
Svěží romantika, která rozněžní srdíčko nejedné čtenářky.
Nehledejte kdovíjakou originalitu, napsané bylo už skoro všechno, nechejte se radši okouzlit duší knihy a její heboučkou obálkou.

27.10.2017 5 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Nechápu, proč jsem s touto knihou tak otálela. Je naprosto fantastická a ohromně něžná. I když může být láska velký risk, stojí za to jí alespoň dát šanci. Panství Edenbrooke je plné lásky a hlubokých citů - tak to má být.
Čas příjemně a hlavně velmi rychle plynul a s každou další stránkou se mi kniha stále víc vkrádala do srdce a podvědomě jsem tušila, že si mě prostě vybrala. S okouzlením jsem hltala stránky, smála se, snila a obdivovala hlavní hrdiny. Vůbec nevadí, že děj je tak snadno předvídatelný, protože jsem i tak s napětím očekávala další vývoj a hartusila nad Marianninou nechápavostí. Phillip je fantastický, sympatický rošťák s obrovským srdcem a šlechetnou duší.
Už teď vím, že se ke knize budu vracet. Plní mě radostí a nadějí.

06.10.2016 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Skvělá kniha. Jsem opět maximálně nadšená!!!!! Ještě lepší jak první díl. Dala bych í víc hvězdiček, kdyby to šlo. Skoro mi bylo líto, že jsem na konci a musím se rozloučit.

Přiznám se bez mučení. Znovu jsem se do Roberta zamilovala. Oproti předchozímu dílu byl tak krásně lidský, se všemi přednostmi a chybami. Laskavý i přísný, kamarád i šéf, ochránce a nepřítel, ale vždy se srdcem na pravém místě. Všechny jeho vlastnosti jsem si zamilovala. Pořád to byl "bubák," ale líbilo se mi to. Dojímalo mě, jak byl nadšený z obyčejných a běžných věcí.

Smála jsem se jeho nervozitě z malého dítěte, jeho šarvátkám s Johnnym, který vždycky věděl, jak Robbiemu zvednout mandle. "Neříkej mi Bobby, blbečku!" :-) Bavila jsem se jeho kuchařským uměním. " Ty už nevař, nikdy. Mohli by tě za to zavřít."

Akorát Henry působil trošku jako trubka. :-)

Moc fajn kniha se sympatickými postavami, vtipnými dialogy a pořádnou náloží emocí.
"Neozval se. Prostě přišel."

Doporučuji!

11.03.2016 5 z 5

Trans Trans Adam Southward

Ach jé... To nejzajímavější na celé knize pro mě byla tentokrát obálka a anotace. Žánrem není horor, ba ne, horor byl těch 400 táhnoucích se stránek, u kterých jsem několikrát usnula. Když se k tomu přidají těžce nesympatický, nedůvěryhodný, rádoby uznávaný psycholog, zarážející svou hloupostí a jehož jedinou starostí je dostatek xanaxu a celkem průměrný hlavní gauner, je to malér. Docela zajímavé byly pohledy do minulosti v Rumunsku.
Je mi líto toho nevyužitého nápadu, potenciál to rozhodně mělo. 400 stran a výsledkem je překombinovaný a umělý dějový guláš. Další díl vynechám.

30.03.2021 1 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Knihu jsem si půjčila (ještě že tak) neboť jsem podlehla nadšenému doporučení své známé. S netrpělivým očekáváním jsem ji otevřela a...nic. Knize jsem šanci dala, snažila jsem se, ale nadšení se prostě nedostavilo. Začátek byl poměrně táhlý, pořád jsem čekala na něco, co stále nepřicházelo a nedokázala jsem se zebe vydolovat žádné emoce, natož pochopení nebo omluvu. Jako bych stránkami jen procházela a byla nezúčastněný pozorovatel, kterému je víceméně jedno, co se děje a tiše čeká na konec.
I přes vděčné téma, dobře vykreslenou psychologii únoskyně a důležité poučení, které se nabízí, pro mě byla kniha nezáživným průměrem, kterému by pomohlo o pár stránek a zbytečných řečí míň.

12.05.2018 2 z 5

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Susan Elizabeth McClelland

Muselo být neskutečně příšerné zažívat všechno to utrpení, ale myslím, že stejně obtížné muselo být vracet se zpátky v čase, aby nám autorka mohla předložit svůj bezútěšný příběh plný ponížení, hanby, bolesti, boje o přežití a krutosti režimu KLDR. I přese všechno si však dokázala zachovat zdravý rozum, odhodlání, lásku a nezlomnou vůli přežít, za to jí patří obrovské uznání a čest.
Krutosti a zvěrstva, která páchá na svých vlastních lidech režim Severní Koreje je naprosto odsouzeníhodný a doufám, že už brzy budou viníci po zásluze potrestáni a obyčejní lidé budou mít konečně právo na důstojný, poklidný život a vlastní základní lidská práva neb neví, že něco takového by mělo být naprosto normální.
Tohle prostě nejde pochopit. Je to otřesné a bolestné vyprávění člověka, který už v raném věku zestárnul o desítky let.
Doporučuji k přečtení.

01.11.2017 5 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Úžasný román z prostředí nádherné a fascinující renesanční Florencie, která ke svému čtenáři promlouvá skrze mistrovská díla italských velikánů. Kniha mě naprosto pohltila svojí otevřeností, barvitostí a láskou k umění. Fascinovaně jsem hltala rivalské půtky mezi zkušeným arogantním Leonardem a odhodlaným hrdým Michelangelem. Okamžitě jsem se přenesla do doby vlády Borgiů, vzniku Mony Lisy, do doby kdy pitva byla vrcholem kacířství a ne přínosem pro vědu.
Právě v této době vznikla všechna tato díla, která uvádějí v němý úžas celé generace. Vychutnala jsem si každou stránku a věřím, že milovníky historie a umění tato kniha potěší.

26.10.2017 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Alenka od Carolla se mi líbí. Alenku Tima Burtona miluju, ale toto bylo jedno velké překvapení. Z počátku mi byla Catherine a mnohé další postavy krajně nesympatické až protivné. Celé to působilo jako hodně naivní pohádka s předvídatelným koncem o splněných snech a lásce k pečivu. S příchodem tajemného Šprýma a jeho společníka Havrana se začal příběh dostávat do obrátek a nabral úplně nový směr. Tahle tajemná okouzlující postava slibovala vzrušení, nebezpečí a hlubokou lásku. Zamíchal osudy jako kartami a zlomil nejedno srdce. Nebýt této dvojice asi bych Catherine proklela.
Dlouho jsem jí vyčítala její rozhodnutí, slabost a až naivní hloupost. Pořád jen mlela o pečivu, nedokázala se postavit za žádné své rozhodnutí a její ufňukanost byla otravná. Když konečně musela nést zodpovědnost za své vlastní činy, tak už bylo pozdě plakat a vinit všechny kolem sebe.
Avšak pestrost celého světa za Zrcadlem mě přitáhla a do posledního slova nepustila. Celá kniha byla jako kaleidoskop barev a vůní i s těmi nejtemnějšími odstíny. Navíc jsem byla ohromně nadšená narážkami na "Havrana" od E.A. Poea, kterého miluji.

23.05.2017 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Jsou rozdílní jako noc a den, voda a oheň. Tate si začíná plnit své ambice, je veselá, milá a na opravdovou lásku teprve čeká. Miles je nešťastný, uvnitř zlomený a do sebe uzavřený mladý muž. Avšak první setkání je oba změní. Tate si to uvědomuje, Miles se tomu zuby nehty brání.
Krásný hořkosladký příběh o tom, jak Vás jediný moment v minulosti může od základu změnit a vy si začnete upírát právo na další štěstí.
Colleen Hoover mě opravdu dostala. Pořád jsem si opakovala, ještě jednu kapitolu a půjdu spát. Skončila jsem ve 2 ráno s dočtenou knihou.
Líbily se mi obě časové roviny a musím uznat, že ta Milesova byla obzvlášť zajímavá a celkem originální. Zvláště poslední kapitoly knihy byly značně emocionální. Skoro jsem ani neviděla na řádky (nejen kvůli slabšímu světlu), ale protože moje slzy TEKLY...TEKLY..TEKLY.

Výborně Colleen, jen tak dál. Stvořila jsi krásný příběh se sympatickými hrdiny, kterým člověk přeje jen to nejlepší. Jak jazyk, tak styl knihy byly báječně propracované. Vládneš slovem.

28.02.2016 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Famózní, odpočinkové čtení pro všechny, kteří se chtějí pobavit a zepšit si náladu. U mě na 100% vede Dubnová povídka. Kdykoliv ji čtu, brečím u toho smíchy :-) Toto mě fakt usadilo na zadek.

..Také u nás v Horní Hrudce,
milujeme svého vůdce,
jednou rukou bije škůdce,
druhou děti hladí,
proto ho tak prudce,
máme všichni rádi.

"Ty víš, že mám dnes Geburstag, viď?"
Vidíte? Keitel und Rommel? Neznámý Čech ví, že mám dnes narozeniny, ale v mém hlavním stanu se to prostě ignoruje!"

29.10.2015 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Moje první setkání s autorkou mi moc nesedlo. Ze začátku mě oslovil svižný, čtivý a humorný styl v jakém kniha ubíhá, také pevné vazby mezi přáteli mi byly blízké, ale po nějaké době příběh začíná lehce zadrhávat, je dost naivní a děj o ničem až do samého konce. Vtipy, které mi nejdříve přišly docela legrační se po nějakém čase stávají trapnější a trapnější, zvlášť když mě fekální humor provází celou knihou, to je moc i na můj vkus. Celkově to na mě působí prázdně a nevyzrále, konkrétně hlavní ženská postava. Za mě bohužel nic moc.

28.03.2021 2 z 5

Krverůž Krverůž A.G. Howard (p)

Jsem trošku zklamaná, ale možná to bude jen tím, že jsem Krverůž četla bezprostředně po Fantomovi opery a měla příliš velká očekávání v něco nového. První půlka je ale plná zbytečně sáhodlouhých popisů, které když čtenáře neodradí, tak ho alespoň mírně otráví. U mě to tak bylo.
Autorka měla k dispozici zajímavé téma, ale řekla bych, že do svých rešerší a posléze i příběhu vložila zbytečně moc nadpřirozena a šílenství. Z Erika udělala maximálně vyšinutého psychopata.
Druhá půlka ale konečně popadla dech a já se nemohla odtrhnout. Napínavé, zamotané a plné něžné romantiky a přátelství. Škoda jen toho únavně rozvláčného začátku, protože když se konečně příběh rozproudil, byla to pecka.
S opravdovým fantomem opery, ale není srovnání.

09.01.2018 3 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Jsem velmi spokojená. Na první pohled poznáte, že se jedná o počin zkušené autorky. Svět, který stvořila je fascinující, komplexně promyšlený a s každou postavou si krásně pohrála, aby jí vtiskla osobitost, která ji rozvíjí dál.
Autorka nám ukazuje nelehkou dobu osidlování nových kolonií, politická pletichaření, honosné plesy vyšších vrstev a boje o místo pod sluncem, svobodu a lásku. Nejvíce mě uchvátilo to odvážné dobrodružství naší mladé hraběnky, která jde vstříc neznámému osudu, překonává nelehké překážky, ale odměnou jí je hluboká láska a věrná přátelství. Přesně to mám v knihách ráda.
Třpytný dvůr je sám o sobě zajímavý, má neotřelý námět a moc se mi líbí myšlenka rovných šancí ve společenských poměrech. I z chudé dívky může být vzdělaná a zábavná mladá dáma.

Jedinou připomínku bych měla akorát k obálce a fontu nadpisu. Působí dost uměle skoro až nepatřičně.

17.11.2017 5 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

S touhle lesklou stříbrnou fešandou se mi dnes docela těžkou loučí. Na jednu stranu jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla a na straně druhé mi bude chybět Grayson a spol. Zajímaví, inteligentní a laskaví lidičkové, se kterými jsem se cítila moc příjemně.
Pravda, oproti ostatním dílům byl tento trošku slabší, i přesto ale velmi originální, chytlavý a perfektně zamotaný. Do poslední stránky se nic nevyvíjelo tak, jak jsem předpokládala, takže bod k dobru za jakousi nepředvídatelnost.

Poslední část knihy nabrala velmi rychlé obrátky a i příběh byl více napínavější, což velmi chválím. V budoucnu se určitě ráda vrátím do světa Kerstin Gierové a určitě zažiju další napínavá dobrodružství.

12.11.2017 4 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Skvěle jsem si knihu užila. Příjemně plynoucí děj okořenilo napětí, které se odehrávalo ve vztazích našich hrdinů a ve snovém světě.
Naši hrdinové mě celou dobu neskutečně bavili. Moc jsem se nasmála u nedůstojné popravy pana Tulínka (byl by z něj určitě super tchoř :-) ). Každá postava je jedinečná, ať už je kladná a nebo protivná (třeba Okrb, že?), má svůj specifický osobitý styl. Velká škoda, že pan Wu se v knize vůbec neobjevuje, jeho přísloví jsou moudrá a trefná.
Chválím povedený mix vtipu a napětí.

P.S. Ty Lottiiny celoročně použitelné vanilkové rohlíčky k utěšení jsou skvělé!! Asi se budu čas od čas ráda utěšovat. :-) Ten recept byl taková malá třešnička.

10.11.2017 4 z 5

Mizera Mizera Barbara Cartland

Knihy Barbary Cartland mám moc ráda. Pěkně se čtou, jsou plné tolik potřebné romantiky, silnými mužskými hrdiny, špetkou napětí a té nejčistší formy lásky.
U knihy jsem se hezky odreagovala a zpříjemnila si večer. Místy mě ale popouzela až přílišná naivita hlavní hrdinky a její neustálé omílání lásky ke svému koni (jako by na ničem jiném nezáleželo ani na chudákovi chůvě).
Barbara má, mimo jiné, velký talent vykreslit záporné hrdiny. Jsou tak protivní, že byste je s chutí zadupali do země. :-)

03.11.2017 3 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Nejen obálka, ale i námět knihy mě ihned zaujal. Bylo to něco, co neukazovalo na klasickou detektivku nebo podobnou divočinu. Mnohovrstvý komorní thriller začínající jako nevinná seminární práce do školy, kde nemáte jinou možnost volby. Citlivý příběh o starých křivdách, složitých osudech, přátelství, naději a velkém odhodlání.

Místy mi bylo hodně smutno. Nejen kvůli Carlovi, umírajícímu na rakovinu a trpícímu odsouzením a předsudky druhých, ale také kvůli Joeovi potýkajícím se s vlastními kostlivci. Autor odvedl velmi dobrou práci, zahrál na city tak, že celá ta tíha nespravedlnosti a křivdy na mě dolehla jako tuhá minessotská zima.

Pozvolné odhalování pravdy bylo strhující, ke konci velmi napínavé, a Joeovo zarputilé přesvědčení fascinující. Konec mě dojal a já děkuji autorovi za zajímavé a čtivé dílo. A co jsem si z toho odnesla? Že je opravdu velmi důležité si na člověka udělat svůj vlastní názor.

13.04.2017 4 z 5

Příliš krátký provaz Příliš krátký provaz Matthew FitzSimmons

Skvěla volba! Už jsem potřebovala změnu, a tak jsem sáhla po tomto parádním thrilleru z prostředí vysoké politiky a expertů přes počítače. Začíst se opravdu nedá žádnou práci. Svět nul a jedniček je neskutečně fascinující a dokáže vydat všechna tajemství, je to skoro až děsivé. Hlavní hrdina Gibson, je sympaťák, rozjíždí nebezpečnou hru a v patách má silné soupeře, kteří jdou přes mrtvoly. Nepříjemná vyhlídka.

Nádherně zamotané, vysoce chytlavé a strhující dobrodružství s velmi překvapivým rozuzlením, které ale mohlo být víc vygradované. Prolínání vedlejších linek bylo přirozené a nenásilné, vše se pěkně doplňovalo a zapadlo na správné místo.

Oddanost a loajalita až za hrob, to je oč tu běží.

Můžu jen doporučit, užila jsem si každou stránku.

17.03.2017 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Kdybych měla dát na přebal a anotaci, asi bych knihu ani neotevřela. Přesvědčila mě až kamarádka, která ji četla a velmi ji chválila, tak jsem si řekla, proč ne?

Výsledek mě překvapil. Opravdu strhující začátek nové fantasy série pro mládež, který mě chytil a nepustil, dokud jsem nedočetla. Oslovilo mě spojení s carským Ruskem, a to nejen kvůli užitým výrazům. Vše jsem viděla v živých barvách, jasně si spojovala postavy a místa v knize s některými skutečnými. Dokonce mi vůbec nevadí, jak se tu odráží podobnost s Harry Potterem. Každý ať si v tom najde, co ho baví.

Styl, který autorka použila je neuvěřitelně chytlavý, napínavý, tajemný. Malinko mě však mrzí, že si víc nepohrála s vykreslením charakterů postav, byly takové anonymní..neskutečné. Prostě jen napsané. Pevně však věřím (a doufám), že zbylé díly budou víc akčnější a propracovanější.

Za sebe můžu knihu doporučit dál. Moc se mi líbila a času s ní stráveným vůbec nelituji.

12.03.2017 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

"Nikdy neříkej nikdy" a "odříkaného chleba největší krajíc". Přesně tohle se mi honilo hlavou celou dobu, co jsem knihu četla. Hanna a Garret byli skvělé osobnosti s pohnutou minulostí, ale se silnou vůlí se jí postavit a bojovat. Jiskřilo to mezi nimi tak silně, že zákonitě musel vypuknout požár.
Super sladké a lehké čtení, které mě pobavilo. Sympatické postavy, veselé dialogy a lidský příběh zabalený do velmi čtivé formy.
Scéna ve sprchách hokejistů byla naprosto famózní. Smála jsem se, až mi vyhrkly slzy. To byla váážně bomba a jen tak rychle tu představu z hlavy nevyženu. Už se těším na další díly!!!

30.08.2016 5 z 5