Trans

Tři univerzitní vědci jsou nalezeni mrtví a jediný podezřelý, Victor Lazar, rumunský přistěhovalec, je okamžitě vzat do vazby. Po nevysvětlitelných událostech, které vězeňské strážné ohrozí na životě, je Victor přemístěn do samovazby, podivné věci se však dějí dál – jeho psycholog spáchá sebevraždu. Alex Madison, psychologický terapeut, který je Victorovi nově přidělen, má podezření, že muž nějakým způsobem ovládá své oběti. Zpočátku to vypadá jako hodně odvážná představa, ale čím hlouběji se Alex noří do studia Victorova podvědomí, tím děsivější realitu odhaluje. Dostává se na stopu tajného experimentování s lidskou psychikou a pachatelé jsou mu nebezpečně nablízku…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449850/big_trans-CoW-449850.jpg 3.326

Alex Madison 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Horory

Vydáno: , XYZ (ČR)

Trance, 2019

Kniha Trans

ThrillerLove
25.12.2021

Kniha je velmi zajímavá. Nedá se říct,že je to horší nebo lepší kniha s porovnáním s PACIENTEM jsou na téměř na stejné úrovni nicméně na rozdíl od "horroru" je to thriller a tím pádem je kniha o krapet lepší.
Rozhodně neuškodí přečíst si obě knihy. Každá má něco do sebe.

Nejvíce se mi líbily části ze sirotčince.

Nemám ráda podobné knihy. Když jsem se dozvěděla, že podobná kniha existuje říkala sem si, že si ji asi neprečtu. Vůbec mi to nedošlo, že ji držím v ruce, když jsem četla anotaci. I když začátek je téměř podobný a přemýšlela jsem jestli mám číst dál. Ale rozhodně přečtení této knihy nebyla chyba. Protože při dalších kapitolách se mi kniha víc a víc zamlouvala

Duchoslp
10.12.2021

Motiv je zajímavý a tak trošku děsivý. Ovládání jiné osoby jako loutky a ta proti tomu nemůže udělat vůbec nic. Lazar a jeho pomsta a proti němu psycholog Madison, který netuší, jak těžký boj ho čeká

a.k
04.09.2021

Victor Lazar je temnou postavou celého románu. V jeho okolí umírají za zvláštních okolností lidé a i když ho dopadnou a skončí za mřížemi, další smrt následuje. Vězně dostává do péče soudní psycholog Alex Madison, aniž by tušil s jakým monstrem má tu čest.
Příběh je pomalý, Alexovo chování rozpačité, možná někdy s nějakým tím klišé, mě ale bavila ta pochmurná psychologická atmosféra s nádechem paranormálna, zajímalo mě rozuzlení té až detektivní zápletky.

petra4502
18.04.2021

Kniha se mi líbila, napínavá až téměř do konce. Jen konec hodně otevřený....možná pokračování .... což bych uvítala.

Ewik
30.03.2021

Ach jé... To nejzajímavější na celé knize pro mě byla tentokrát obálka a anotace. Žánrem není horor, ba ne, horor byl těch 400 táhnoucích se stránek, u kterých jsem několikrát usnula. Když se k tomu přidají těžce nesympatický, nedůvěryhodný, rádoby uznávaný psycholog, zarážející svou hloupostí a jehož jedinou starostí je dostatek xanaxu a celkem průměrný hlavní gauner, je to malér. Docela zajímavé byly pohledy do minulosti v Rumunsku.
Je mi líto toho nevyužitého nápadu, potenciál to rozhodně mělo. 400 stran a výsledkem je překombinovaný a umělý dějový guláš. Další díl vynechám.

stajka
24.01.2021

Škoda, že všechny dějové linky nebyly ukončeny. Děj mě až tak neoslovil, takže pokračování si nechám ujít.

mikika
20.11.2020

co k té knize napsat pozitivního? hlavní hrdina byl tak blbý a nesympatický, že jste si vlastně přáli, ať už mu někdo dá do nosu, když nemůžete vy...

iva23
01.11.2020

Moc dobré, napínavé, nedalo se přestat číst. Ač jsou zde některá klišé, typická pro moderní detektivky, věrohodné hororové prvky je spolehlivě zastínily.

Konec hlídky
Konec hlídky