evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Na pozadí genocidy páchané na Učencích se rozvíjí příběh plný naděje,zrady, politických úkladů a věrnosti.Kniha na mě působila mnohem dospěleji a brutálněji než první díl a svižným tempem a zvraty se směle vyrovná i třetímu dílu (četl jsem v pořadí třetí, první a druhý díl).Za těch několik stovek stránek mi příběh přirostl k srdci a mně nezbývá než se těšit na vyvrcholení celé ságy ve čtvrtém dílu.A že to ale bude dlouhé čekání!!

02.10.2019 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Jelikož jsem jako první knihu četl až třetí díl Smrt před branami,jsem Jiskrou v popelu mírně zklamán.Samozřejmě mi díky tomu spousta souvislostí došla,ale na druhou stranu jsem čekal větší "odpich", vzhledem k tomu,že to je první díl.Vrcholem knihy pro mě byla třetí zkouška.Některé věci mě vcelku iritovaly ( nerozhodnost Laily
v citech) ale jelikož je to YA a pro další vývoj příběhu je to poměrně důležitý bod,zkousnul jsem to.Stejný pocit mám i z osvobození Eliase před popravou-že by dvě otrokyně způsobily na Šerosrázu plném vycvičených zabijáků takový chaos,mi přijde opravdu neuvěřitelné.Ale je to fantasy,že ;) Jinak velmi čtivé, autorka má příjemný styl psaní.

23.09.2019 4 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Zatraceně dobře napsaná fantasy! Všechny emoce,jenž postavy prožívaly byly bravurně vykreslené,ať už to byl smutek,nenávist,touha po pomstě,nebo strach a to vše na pozadí vize hrůz přicházející války.Celkově pochmurnější a temnější atmosféra příběhu mi naprosto vyhovovala.Kniha,jenž má ambice stát se kultovní.

10.09.2019 5 z 5

Blíženci z ledové pouště Blíženci z ledové pouště Zdeněk Jecelín

Umím si představit, že by tohle mohl být první díl například trilogie.Pomalejší začátek mě bavil,a musím říct,že i po zbytek knihy se mi víc líbila dějová linka odehrávající se v našem světě.Bohužel,s postupem času dostávala stále méně místa,což mě docela zklamalo.Navíc kniha otevírá spoustu témat, které ale neobjasňuje,či dějově nedokončuje.Setkala se nakonec celá rodina Smutných? Zaútočili Krunýřovci na Zemi?Co,nebo kdo byla bohyně Hekaté?Co bylo dál s Rásou? Škoda, potenciál měla kniha velký,ale podle mě nebyl zcela naplněn..

02.09.2019 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Nemohu uvěřit,že autorem této knihy je člověk,jenž napsal Dítě číslo 44.Něco tak nudného jsem už dlouho nečetl.Samozřejmě chápu,že hodnocení knihy je čistě sugestivní záležitost,ale tohle mi přišlo jako spíchnuté horkou jehlou,bez napětí a vzrušení.Dokonce ani když se začala odkrývat tajemství a děj se blížil ke konci, necítil jsem sebemenší zvědavost,jak to celé dopadne.. Zklamání,a to obrovské.

25.08.2019 2 z 5

Prvních patnáct životů Harryho Augusta Prvních patnáct životů Harryho Augusta Claire North (p)

Námět určitě zajímavý a příběh originální.Člověka při jeho čtení napadá,jak by s takovým darem(či prokletím?) naložil on sám.Samotný děj není vyprávěn zcela lineárně, přeskakuje z života do života,což mi dělalo ze začátku potíže,ale v okamžiku,kdy se vyskytne zápletka už vše do sebe výborně zapadá.Ocenil jsem také vývoj v pohledu hrdiny,kdy v podstatě z názoru že "i na životě obyčejných lidech záleží" se změní v "účel světí prostředky, důležité je zastavit konec světa a získat informace o narození"(což dokazuje například tím, že celý jeden život se věnuje dráze zločinu). Zajímavá kniha,i když konec byl předvídatelný.

19.08.2019 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Musím se přiznat, že dost dobře nechápu ten hype okolo Trhliny, protože tato kniha mi přijde minimálně 2 třídy víš.Skvělý,děsivý,temný a tajemný příběh.Trochu mě mrzí ten twist na posledních dvouch!! stránkách,ale jedno je jisté..už nikdy se nebudu na les a ruiny v něm dívat stejně.A myslím, že jsem docela vděčný za to, že se mi tahle kniha dostala do ruky v létě..

07.08.2019 5 z 5

Podivuhodná cesta  fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Romain Puértolas

Vtipný a úsměvný příběh,s občasným zábleskem vážnějších témat.Nenudil jsem se, taková lehká oddychová jednohubka.

05.08.2019 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Kniha s velmi silným a řekl bych i emocionálně výrazným námětem,jenž vás vtáhne během několika vět do příběhu, který už svým dobovým zasazením slibuje nadprůměrný zážitek.Děj se odehrává za Stalinovy vlády,a podbarvuje už tak dost děsivé rysy celého příběhu.Výborná kniha,jenž kromě napětí ukazuje i odpornost komunismu a bídu a poměry v tehdejším Sovětském Svazu.

03.08.2019 5 z 5

Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu Spike Milligan

Musím říct, že jsem se při čtení téhle knihy opravdu dobře bavil a mnohokrát se i hlasitě zasmál.Ono se totiž ukazuje, že armáda je všude stejná i když šlo o tak pohnutou dobu jako byla druhá světová válka.Kdo zažil vojnu tomu tato kniha jistě připomene armádní život se vším všudy :) V poslední třetině již humoru není tolik,ale to se vzhledem k nadcházejícím událostem dalo čekat.Vtipné, anglický humor mi sedí.

12.07.2019 4 z 5

Vetřelec - Chladná výheň Vetřelec - Chladná výheň Alex White

Ehm,tak tenhle příběh mě zklamal.Tohle vůbec nebylo o Vetřelcích,ti hrají v příběhu druhé housle.Příliš dlouhý rozjezd,to od knih tohoto typu nečekám.Navíc,spousta nesrovnalostí.Jeden příklad za všechny- žena,jenž nemůže hýbat nohama "se vtiskla dozadu,jak jen to šlo,kopala do deaktivovaného ventilátoru"(st.294).Sorry jako,ale ne.

05.07.2019 2 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Ano,ano a ještě jednou ano!Tady se rodí naprosto úžasná fantasy sága, která vás pohltí a už nepustí.Skvěle napsáno, hravě strčí do kapsy spoustu zahraniční fantasy tvorby.

05.07.2019 5 z 5

Politicky korektní pohádky na dobrou noc Politicky korektní pohádky na dobrou noc James Finn Garner

Není to špatné, párkrát jsem se opravdu zasmál,ale nemohu se zbavit dojmu,že pohádkám dost uškodila jejich délka.Několikrát mi přišlo,že byly pohádky zbytečně brzy ukončeny.Ale jako jednohubka,já to příjemné čtení.

09.06.2019 3 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Skvělá kniha!Nemám slov,tohle mě opravdu chytlo od první stránky.Jedna z nejlepších fantasy knih,co jsem četl.Příběh je originální, pracuje na formátu pohádkových příběhů,ale dodává mu jakousi dospělou tvář,čímž je téměř nemožné se od něj odtrhnout.Skvěle, čtivě napsané, plné napětí a zvratů.

09.06.2019 5 z 5

Zlatý vlk Zlatý vlk Bartłomiej Rychter

Osvěžující thriller,mezi všemi těmi moderními thrillery,kdy
vraždy musí být co nejodpornější a hlavní postava troska.Děj se odehrává na konci devatenáctého století,a umně pracuje s tématy jako pověry, předsudky,rasismus,a nespokojenost tehdejších chudých obyvatel podřízených všudepřítomné mu Rakousko-Uhersku.Kniha nikam nespěchá a nechává děj postupně gradovat až do zajímavého finále, přičemž mi chvílemi připomínala Psa Baskervillskeho od A.C.Doyla,což je ale v tomto případě kompliment.

22.05.2019 4 z 5

Ďábel je taky jenom člověk Ďábel je taky jenom člověk Hans Rath

Hmm, zajímavý nápad, kterému ale ke konci knihy trochu dochází dech.Vše začíná poměrně odlehčeně, humorně,to bylo osvěžující.Postupem času se děj stává temnější,ale konec se nese opět ve smířlivějším duchu.Hodně na mě zapůsobila myšlenka, že ďábel peklo přestěhoval na zemi, protože lidé jsou schopni daleko větších zvěrstev,než on sám.To mi zůstane asi hodně dlouho v hlavě.

15.05.2019 4 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Předně musím říct, že knihy pana Pratchetta miluji,a to nejenom Zeměplochu,ale nad touto knihou jsem dlouho váhal,zda si jí vůbec přečíst. Neměl jsem velká očekávání,takže jsem nebyl příliš zklamán.Příběh je to čtivý,což o to,ale nějak se z něj vytratil autorův humor, překvapila mě poměrně temná první polovina.Bavily mě postavy- ty skutečné, jenž opravdu existovaly.Celé je to takové fantasy bez fantasy prvků.Nicméně si uvědomuji,že kdyby napsal knihu někdo jiný,možná bych jí hodnotil výše,ale u pana Pratchetta jsem zvyklý na vyšší standart,i když si samozřejmě uvědomuji,že kniha je psaná v pozdějším období a autorova tvorba již byla poznamenána nemocí.

07.05.2019 3 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Není to špatný závěr trilogie,ale přesto si myslím,že na první díl to nemá.Nemohu se zbavit dojmu,že byl celý ten příběh až moc překombinovaný.Navíc předpoklad,že když vrátíte všem světům Sílu získáte tím rovnováhu,mi přijde vážně dost naivní,zvlášť u takového plemene jako je Umpiri.Lehké zklamání.

27.04.2019 3 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Kniha,jenž má vlastní tempo vyprávění,téměř až hypnotické.I když se zdá, že dej plyne pomalu,v příběhu je jakýsi spodní proud,jenž tomu všemu dává temnou a nahořklou chuť.Je na vině nemoc?Nebo posedlost sběrem? Nevím,ale je to strašně podmanivé čtení i když zároveň neuvěřitelně smutné.A musím se přiznat, že když jsem tuto knihu dočetl,měl jsem vlhké oči.Navíc je autorka z Jižních Čech,a ve mně ta kniha vyvolává vzpomínky na mé milované Vodňany,takže prostě nemohu jinak než dát 5 hvězd.

13.04.2019 5 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Za mě určitě nejslabší díl trilogie.Celé to působilo dojmem,že je tenhle díl narychlo spíchnutý, působilo to jako nastavená omáčka.Napětí? Žádné.Vzrušení? Minimální.Byl jsem rád, že jsem to vůbec dočetl.Mizerné zakončení série.

09.04.2019 1 z 5