Vetřelec - Chladná výheň

Vetřelec - Chladná výheň obálka knihy
Mé hodnocení:

Výzkumné stanici RB-232, ztracené v odlehlém koutě vesmíru, se říká Chladná výheň. V této tajné dílně kuje Weyland-Yutani nové zbraně. Nepracuje se tu ale s rozžhaveným železem. Surovinou, kterou chce všemocná společnost proměnit ve zbraně, jsou xenomorfové, jejichž rasa dosud zůstává pro lidstvo velkou neznámou. Vedoucí projektu, doktorka Blue Marsalisová, však vidí mnohem větší potenciál svého výzkumu. Tvorové Manumala noxhydria, známí jako ksichtolepové, disponují nejvražednějším patogenem ve vesmíru – látkou plagiarus praepotens, schopnou přepsat hostitelovu DNA. Blue na vlastní pěst zkoumá její možné léčebné využití, aby mohla zvrátit zhoubný postup vlastního genetického onemocnění a zachránit si tak život. Ale čas se jí krátí. Kdosi se pokouší zničit celou stanici a všechny na palubě… Pokud se o to dřív nepostarají vetřelci!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397374/vetrelec-chladna-vyhen-FtF-397374.jpg 3.532

Bouře ve vesmíru 4.

Literatura světová, Horory, Sci-fi
Vydáno, Baronet

Alien: The Cold Forge, 2018

Kniha Vetřelec - Chladná výheň

čuřil
14.04.2020

Tak tentokrát to byla velmi slabá 3. Z těch knih o vetřelčí populaci a jejich příběhů co jsem četl, to bylo zatím nejslabší. Od začátku se to tak nějak všechno zdlouhavě táhlo. Nakonec se ukázalo že nepřítelem není pro hlavní postavu vesmírný zabiják, ale samotní lidé.

derikm
07.01.2020

Příjemné počtení, jako příznivce vetřelců za mě dobrý jedna z lepších knih.

mzss1
17.12.2019

Miluji svět Vetřelce a Predátora. Stejně tak jako jejich knížky. Když mi bylo 11-13 let byl jsem štěstí bez sebe, když jsem od rodičů dostal první knížky o těchto slavných monster. No a v r.2016 začala "nová éra" knih o nich. Tento nový příběh o Vetřelcích nesoucí podnázev Chladná výheň se dle mě víceméně povedl. Sleduje osud dvou odlišných postav (kladné a té druhé, spíše záporné, ale inteligentní). Možná bych něco pozměnil, zejména urychlené finále, ale i tak jsem dost spokojen. Zde nešlo jen o zběsilé zabíjení vesmírných monster. Mělo to zajímavé nápady a scénář. Za mě slušných 80%!

Gematria
24.11.2019

Příjemné překvapení s tímto novým přírůstkem do světa vetřelců, za mě rozhodně jedna z těch zdařilejších knih, a to i přesto, že samotní vetřelci zde hrají trochu druhé housle

B4LU
04.10.2019

Přečteno v originále. Dost mě ale zajímá český překlad, už podle "ksichtolepů" v anotaci to musí být pořádné peklo :)
Za mě asi nejlepší knižní Vetřelec, kterého jsem četl. Hlavním důvodem bude nepochybně odklon od klasické kompozice, tj. banda nevinných a nic netušících a strašlivě nepřipravených lidiček najde vetřelčí vejce a zděšeně sleduje nechutný konec svých kolegů, než tomu sympatický hlavní hrdina zatne na poslední chvíli tipec. V téhle knize totiž všichni už od samého počátku vědí, s čím že si to hrají, a o případných důsledcích svého počínání nemají sebemenší iluze. Nejsou to ani žádní jednorozměrní svatoušci, nad kterými by srdce usedalo, a hlavní "hrdina" (pokud si tenhle titul vůbec zaslouží) je klinický psychopat, který emoce vnímá jen jako nástroj k ovládání jiných.
Tenhle mix je úžasně osvěžující a čte se jedním dechem, ale bohužel se v knize objevují i momenty, nad kterými nevěřícně kroutíte hlavou. Proč proboha mít kód, který najednou odemkne všechny bedny (namísto univerzálního)? Proč se na místě, kde je životně důležité, aby nikdy neselhaly systémy, vyvíjí virus, který má dělat přesně tohle? Logické rozpory neodpouštím, proto snižuji z jinak plného hodnocení na 4*.

Svica
29.07.2019

Malinko slabší než ostatní díly série, ale pro fanoušky vetřelce naprosto super. V knize je popsán klasický scénář jen s tím rozdílem, že zde mají více prostoru hlavní postavy o kterých si uděláte obrázek hned ze začátku (a zcela na rovinu fandíte vetřelci, ne lidem).
Upřímně doufám, že autor ještě něco napíše. :-)

Highlander
26.07.2019

Je to zajímavý příběh, dobře se to čte a rozhodně je to napínavé... nicméně je asi lepší, když nad tím dějem, a hlavně postavami, nepřemýšlím.
Ale na druhou stranu... vetřelci jsou tady víceméně jen pro udržení napětí, je to spíše thriller, než pěkná akce s kilometry vyhřezlých střev, na jakou jsem zvyklý.
Příjemná změna? Možná.
A ten závěr? Přijde mi to trošku absurdní, ale... budiž.

Simona838
24.07.2019

Prvni kniha od tohoto autora. Docela zajimave sci-fi. Vadilo mi, ze vsichni hlavni hrdinove byli vice ci mene padousi. Nebylo komu fandit. Pokusy na simpanzech - desive.