Vetřelec - Chladná výheň přehled

Vetřelec - Chladná výheň
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397374/bmid_vetrelec-chladna-vyhen-FtF-397374.jpg 4 56 56

Vetřelec série

< 4. díl

Výzkumné stanici RB-232, ztracené v odlehlém koutě vesmíru, se říká Chladná výheň. V této tajné dílně kuje Weyland-Yutani nové zbraně. Nepracuje se tu ale s rozžhaveným železem. Surovinou, kterou chce všemocná společnost proměnit ve zbraně, jsou xenomorfové, jejichž rasa dosud zůstává pro lidstvo velkou neznámou. Vedoucí projektu, doktorka Blue Marsalisová, však vidí mnohem větší potenciál svého výzkumu. Tvorové Manumala noxhydria, známí jako ksichtolepové, disponují nejvražednějším patogenem ve vesmíru – látkou plagiarus praepotens, schopnou přepsat hostitelovu DNA. Blue na vlastní pěst zkoumá její možné léčebné využití, aby mohla zvrátit zhoubný postup vlastního genetického onemocnění a zachránit si tak život. Ale čas se jí krátí. Kdosi se pokouší zničit celou stanici a všechny na palubě… Pokud se o to dřív nepostarají vetřelci!... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Baronet
Originální název:

Alien: The Cold Forge , 2018


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vetřelec - Chladná výheň. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (20)

Jack Bauer
11.03.2023 4 z 5

Autor čerpal z Vetřelce - Vzkříšení. Začátek opět pomalý jako v předchozím Vetřelci - Peklo, pak se to sice rozjede, ale tentokrát jsou vetřelci (zde syčáci) jaksi v pozadí a hlavním padouchem je člověk. Škoda, že celá série není provázaná, každý díl napsal někdo jiný. Více než na knihy o vetřelcích se těším na nový celovečerní film a seriál.
Celá knižní série je sice dobrá, ale něco mi na ni přesto nesedí.

MagdaFish
29.03.2022 3 z 5

Fanoušky vetřelčí série jistě potěší, že se Chladná výheň odehrává souběžně s dějem filmových Vetřelců. Carter Burke (hlavní záporák) je přímo v knížce zmíněn. I jeho projekt, což je samozřejmě lidská kolonie na LV-426.
Zjištění, že Weyland-Yutani pokračovala v průzkumu na LV-426 i po zmizení Nostroma a že tento projekt přinesl své ... ehm ... ovoce je dalším milým rozšířením vetřelčího universa.
... A to je asi tak všechno. Děj je zoufale předvídatelnej a to i za předpokladu, že se případě těhle pažravých monster nedá nic moc vymyslet.
Navíc zápletka s pokusy na vetřelcích je až moc obšlehnutá z Vetřelce: Vzkříšení ...
Ale čte se to slušně. Autor umí vykreslit stísněnost vesmírné stanice, akční scény i zoufalý boj o přežití. Dá se.


ThomasRuhe
23.05.2021 3 z 5

Tak napsané je to slušně. Průběh děje byl celkem očekávaný, tím, že po úvodním seznámení s výzkumnou stanicí dojde k úniku vetřelců, no a pak už je to boj o holý život, a současně sledujeme chování hlavních postav. Nesympatický šmejd byl Dorian Sudler, jemu jsem přál to nejhorší...
Zakončení se mi nelíbilo, tedy takhle jsem si závěr nepředstavoval a dost mi pokazil dojem z knihy...
Hodnocení je slabší trojka.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (8. týden)

17.02.2019


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Vetřelec - Chladná výheň v seznamech

v Přečtených71x
ve Čtenářské výzvě8x
v Doporučených5x
v Knihotéce76x
v Chystám se číst16x
v Chci si koupit18x

Autorovy knížky

Alex White
americká, 1981
2019  70%Vetřelec - Chladná výheň