Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu

Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401470/bmid_jak-jsem-prispel-k-hitlerovu-padu-j-jWJ-401470.jpg 4 8 5

Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu je vtipný a zábavný deník britského vojáka z druhé světové války. Kniha představuje znamenitou a inteligentní protiválečnou satiru, která si našla místo mezi světovou klasickou literaturou. Humor v popisu vojenského života a tuposti armádní mašinérie připomíná české autory jako jsou Jaroslav Hašek, Josef Škvorecký nebo Miloslav Švandrlík.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Naše vojsko

Adolf Hitler: My Part in His Downfall , 1971

Pítrs85
28.04.2022 3 z 5

Švejka (tedy knihu, se kterou v anotaci dílo páně Milligana nakladatelství srovnává) louskám už přes rok a ne a ne ho dočíst. Naopak Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu přečteno za den. A není to jen tou "netloušťkou" knihy. "Může" za to hlavně humor, kterým je napsána. A ten tedy je! Jedním z důvodů, proč mě knížky od Spike Milligana zaujaly, je fakt, že ho jako svůj autorský vzor uznával i sám velký John Lennon. A pokud jste četli některou z Lennonových knížek, musí vám být jasné, kde tu inspiraci pro svůj "divnohumor" a řádnou dávku absurdity bral. Těším se na další Milliganovi kousky, tohle je totiž přesně ten šálek toho absurdního anglického čaje pro mě.

terezarath
31.03.2022 4 z 5

Tohle byla příjemná sranda. Satira plná mnohdy až hloupého humoru. Čte se svižně, velmi dobře napsáno. Co stránka, to perla.

Peter73
16.07.2019 5 z 5

Vtipný román, bavil som, ak máte radi vojnové romany odporúčam. Pridávam jednu dobrú hlašku z plavby do Alžírka:
"Copak do prdele opravdu není žádnej lék proti morský nemoci? Je. Stačí si sednout pod strom."

evilunicorn
12.07.2019 4 z 5

Musím říct, že jsem se při čtení téhle knihy opravdu dobře bavil a mnohokrát se i hlasitě zasmál.Ono se totiž ukazuje, že armáda je všude stejná i když šlo o tak pohnutou dobu jako byla druhá světová válka.Kdo zažil vojnu tomu tato kniha jistě připomene armádní život se vším všudy :) V poslední třetině již humoru není tolik,ale to se vzhledem k nadcházejícím událostem dalo čekat.Vtipné, anglický humor mi sedí.

hynzek
01.06.2019 3 z 5

"Tohle je vojín Milligan, pane," ohlásil výkonný rotmistr. Když se oba vojáci z povolání dost nasmáli, promluvil major.
"Kde furt jste a proč na sobě máte civil?"
"Nahého by mě do vlaku nepustili, pane."
"Já se ptám, proč nejste ve stejnokroji."
"Nejsem s nikým ve válce, pane."
"Mlčte, když mluvíte s důstojníkem," houkl rotmistr.

satira

Spike Milligan