evask evask komentáře u knih

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Poklidná detektivka. Žádné potoky krve, žádné násilí. Přečtu si další díl.

01.11.2022 4 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Já jsem to nedočetla. Ne snad že by to bylo tak špatné, ale měla jsem zrovna půjčené i lákavější tituly a pak už se mně nechtělo se k téhle knížce vracet.

12.10.2022 3 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Rozhodně si přečtěte!

08.10.2022 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Bomba! I když některé části, třeba úvahy o bohu, jsem četla zrychleným tempem. Ono mě to zdržovalo od samotného příběhu.
Jen se divím, že tu není tolik hodnocení, tj. přečtení, kolik by si tahle knížka zasloužila.

05.10.2022 5 z 5

Irena Sendlerová: Anděl z Varšavy Irena Sendlerová: Anděl z Varšavy Lea Kampe

Doporučuji.

28.09.2022 5 z 5

Kodaňská Píseň písní Kodaňská Píseň písní Annette Bjergfeldt

Dala bych tak 3 a půl *. Po přečtení hodnocení jsem měla větší očekávání, takže jsem trochu zklamaná.

25.09.2022 3 z 5

Dítě z trosek Dítě z trosek Mechtild Borrmann

Tři časové linie, ale všechno srozumitelné. Nakonec to do sebe krásně zapadlo. Skoro až moc velká náhoda byla, že panství chtěl zrekonstruovat zrovna ten onen architekt, no ale nějak to autorka k sobě poskládat musela.
Jinak po delší době zase knížka, která mě opravdu zaujala. Moc se mně líbila. Hned jsem se začala shánět po dalších, ale bohužel je jediná, která od této spisovatelky v češtině vyšla. Tak třeba se dočkáme i překladů dalších.

25.09.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Teď jsem dočetla třetí díl a bylo to docela trápení, protože jsem měla mezi druhým a třetím dílem tříměsíční mezeru. Takže doporučuju sehnat si všechny tři díly a číst bezprostředně za sebou, děj navazuje.

16.09.2022 4 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Napínavý, dobrý. Pachatel - to autorka až přehnala.

08.09.2022 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Mně se to líbilo. Rachel jsem fandila.

08.09.2022 5 z 5

Zákon neviny Zákon neviny Michael Connelly

Nebylo to špatný, ale za špičkovou detektivku bych to neoznačila. Chvílemi až takové natahované.

03.09.2022 4 z 5

Temná svatá noc Temná svatá noc Michael Connelly

Volné pokračování předchozí knihy, Bosch hledá vraha patnáctileté dívky. To je hlavní linie, ale kromě toho řeší oba detektivové ještě další případy, takže se od hlavního tématu pořád odskakuje, a to mně vadilo.

12.08.2022 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Po delší době knížka, která mě opravdu zaujala. Víc než novinka Kena Folletta. Brilantní charakteristiky postav. Držme si palce, ať se autorce daří i nadále.

24.07.2022 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Jak mrtvých přibývalo, jejich jména se mně pletla. Popisům metod výslechů taky nefandím. Další díl vzdávám.

22.07.2022 4 z 5

Pátý svědek Pátý svědek Michael Connelly

Mně se tahle série líbí. Ale mrazí mě z představy, že smyslem soudního procesu není najít pravdu, ale že obhájce soupeří s žalobcem, vyhrává, kdo je šikovnější. Kde je spravedlnost?
Pak je pro mě zajímavé postavení soudce v americké justici. Je to velmi vážená osoba s velkou pravomocí. Jak je tomu u nás?

13.07.2022 5 z 5

Nikdy Nikdy Ken Follett

Politický thriller proložený poutavými osobními příběhy. Amerika, vedená prezidentkou Pauline, je opravdu moudrá a spravedlivá. Tak kéž by. Rusko se konfliktu nezapletlo vůbec. Zajímavé.
Dám nakonec 5*, ale jiná Follettova díla se mně líbila víc.

07.07.2022 5 z 5

Rozsudek ráže 9 Rozsudek ráže 9 Michael Connelly

Výborná detektivka. Elegantní začlenění Harryho Bosche. Půjčím si další díl.

02.07.2022 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Je to dobrý, ale na mě až skoro složitý.

28.06.2022 4 z 5

Ztracený v pustině Ztracený v pustině Jane Harper

Vyprané prádlo vám za pět minut uschne a když ho dva dny zapomenete na šňůře, tak ho můžete můžete prát znovu. Šílené vedro a červený prach. I lidé jsou drsní.
Celkem povedený román z horkého australského vnitrozemí.

22.06.2022 4 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Současné celkové hodnocení 87% se mně zdá nadsazené. Dozvíme se o Lebensbornu, o ilegálních utečencích z Mexika, dobrý, ale zas takový trhák to není. Jak se blížil konec, tu americkou linku jsem četla ob řádek. Průměr.

15.06.2022 3 z 5