evasamankova evasamankova komentáře u knih

Brontík – Vzhůru do pravěku Brontík – Vzhůru do pravěku Thomas Brezina

Dobrodružné a milé pokračování sympatické partičky. Syn už se těší na třetí díl :)

20.11.2017 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Napínavý thriller s nepředvídatelnými zvraty a hlavně postavami.

20.11.2017 5 z 5

Pohádky z Příšerkova Pohádky z Příšerkova Jakub Gloza

Pěkná kniha.

17.11.2017 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Tradičně skvělá Jodi Picoult. Propracovaná psychologie, zajímavý námět i jistým způsobem překvapivý konec.

12.11.2017 5 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Výborné psychologické drama s hloubkovým progresem postav. Psané velmi procítěně, napínavě a s obrovskou přesvědčivostí. Téma lásky a mateřské lásky pozorováno minimálně ze dvou břehů, z nichž oba jsou nesmírně smutné.

02.11.2017 5 z 5

Déšť smývá stopy Déšť smývá stopy Mikaela Bley

Pachatele jsem neuhádla, a ani vzdáleně netipovala. Velmi smutný a emotivní příběh.

01.11.2017 4 z 5

Nejhorší noční můra Nejhorší noční můra Brenda Novak

Velmi čtivý thriller ředěný kouskem romantiky. Konec byl sice celkem zbytečně překombinovaný, ale nic to nemění na tom, že se to výborně četlo a bylo to napínavé.

27.10.2017 4 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Výborné psychologické drama, psané příjemným stylem s lehkostí a jemnocitem. Moc mě to bavilo.

21.10.2017 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Temná atmosféra, ne právě ukázkově kladní policisté a poměrně originální způsoby aktu vraha... První polovina knihy byla skvělá, na mnoha místech děsivá a překvapivá. Bohužel druhá polovina to trochu potopila. Autor se do toho zbytečně zamotal, až téměř nevěděl jakou cestu ven z toho všeho zvolit. Jde o zřejmě o první díl zamýšlené trilogie (už zase..:(( ), takže několik "vedlejších" aspektů i s poslední větou zůstává zamlženo...

21.10.2017 4 z 5

Utajená láska prezidenta Masaryka : Oldra Sedlmayerová (1884-1954) Utajená láska prezidenta Masaryka : Oldra Sedlmayerová (1884-1954) Petr Zídek

Velmi zajímavá kniha s desítkami dobových fotografií.

10.10.2017 5 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Výborná detektivka, která sálá hustou atmosférou a v závěru vezme dech. Velké překvapení! První polovina knihy klopýtá ve spíše pomalém tempu, ovšem rozpletení stojí za to. Je to jedna z mála knih, kterou mám po dočtení znovu chuť začít číst, protože na velkou řádku věcí bych v příběhu nahlížela úplně jinou optikou. Autor si skutečně dokonale pohrál se skladbou celého příběhu!

05.10.2017 5 z 5

Medovníčkova dobrodružství Medovníčkova dobrodružství Jan Lebeda

Moc hezká kniha, co se týče včel i poučná. Navíc doplněná roztomilými ilustracemi. Krásné!

02.10.2017 5 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Krásná a smutná kniha, která se četla s lehkostí i těžkým srdcem. Autorka vypráví jemným a nevtíravým způsobem, který se mi velmi líbil.

26.09.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Velice čtivý thriller. První polovina byla o kus lepší než ta druhá, ale četlo se to samo, takže plné hodnocení i tak.

16.09.2017 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Čtivý thriller, který ničím nevybočuje z běžného průměru.

08.09.2017 4 z 5

Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Griet Op de Beeck

První a třetí část byly skvělé, prostřední o dost slabší.
Celkově ale působivé, smutné a super...

28.08.2017 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Slabší průměr, nic aspoň trochu originálnějšího, než bývá v jiných thrillerech.
Celý ten slepenec při sobě držel spíš jen silou vůle...
Nenadchlo ani vyloženě neurazilo.

21.08.2017 3 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Nejspíš tak krátké, že to čtenáře nenadchne ani nezklame...

14.08.2017 3 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Skvělá napínavá detektivka se sympatickým a uvěřitelným hrdinou, který byl takovým roztomilým slonem v porcelánu.
Žádné násilné kombinování, překrucování už odhaleného atd.
V jisté jednoduchosti je největší krása.
Opravdu vydařená kniha!

11.08.2017 5 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Mrazivý, nechutný thriller, velice působivý. Dokonalost sama!
Ovšem - až na těch zbytečných cca posledních 60 stránek, které přímo volají po tom, že tam nepatří!!!
Takhle zkalit tak krystalicky čistě výborný thriller...
Jinak by to bylo za plný počet...

11.08.2017 4 z 5