evasamankova evasamankova komentáře u knih

Nezapomeň Nezapomeň Val Emmich

Dojímavý příběh plný lidskosti. Hezky se to četlo.

04.04.2018 4 z 5

Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchu Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchu Jan Lebeda

Nádherná kniha s čtivým a poučným příběhem, navíc doplněná roztomilými ilustracemi. Četlo se nám to se synem výborně.

03.04.2018 5 z 5

Kryštofovy nebetyčné maléry Kryštofovy nebetyčné maléry Markéta Zahradníková

Nádherná kniha, z níž sálá dobrá nálada a vtip. Milé, roztomilé, dojemné, zkrátka nebesky povedené.

24.03.2018 5 z 5

Skrytá píseň Skrytá píseň Valentina Nazarova

Velmi neobvyklý thriller, zajímavé projení děje skrze hudbu. Ve druhé polovině knihy se v tom každopádně autorka začala motat a zamotávat, až vlastně moc nevěděla, jak to celé rozplést a ukončit.

23.03.2018 3 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Kniha je to napínavá, čtivá, krátké kapitoly a střídání pohledů obou hrdinů přidávají na tempu. Jen ten závěr nebyl úplně tím, co by se mi k tak výborné "psychoatmosféře" minimálně první poloviny knihy hodilo...

16.03.2018 4 z 5

Padělatel Adolfo Kaminsky Padělatel Adolfo Kaminsky Sarah Kaminsky

Velmi zajímavá kniha o nesmírně obětavém člověku. Ale přeci jen jí něco chybělo. Něco o Adolfovi jako člověku, ne jen padělateli. Větší vypravěčská provázanost...
Být výpověď o trochu osobnější, bylo by to působivé čtení.
Takhle to bylo takové "sterilní".

11.03.2018 3 z 5

Míca a Mňouk Míca a Mňouk Petr Behenský

Taková mile "obyčejná" dobrodružství dvou malých koťat. Moc hezky se to čte a vše dokreslují krásné ilustrace.

07.03.2018 4 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Výborný psychologický thriller o vinících a obětech. Mrazivé čtení, které mi v hlavě utkví nadlouho. Můžete čekat, tipovat cokoli, ale takový závěr nejspíš ne...
Sympatický a uvolněný vypravěčský styl, propracované postavy a tajemství schované v úkrytu.
Skvělá kniha!

07.03.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Napínavé čtení, které neuvěřitelně odsýpá. Je to horská dráha, každou chvíli nějaké překvapení. Autorka sice není žádná barvitá vypravěčka, ale má to zase švih a rychlé tempo. A poslední stránka znovu (jako u předešlé knihy) stojí zato... :)

28.02.2018 4 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Originální, skvělou formou vyprávěný příběh. Tajemný nádech a očekávání velkého rozuzlení. Tři čtvrtiny knihy jsem se nemohla odlepit. Poslední část mě ale trochu zklamala, očekávala jsem, že to autor povede trochu jinou cestou. Takto to bylo zbytečně zapletené a propletené, až to ztratilo nemálo ze svého kouzla.

28.02.2018 4 z 5

Vyplašený jezevec Vyplašený jezevec Sarah Hawkins

Moc hezký příběh pro začínající čtenáře, který pohladí na duši.

23.02.2018 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Konec léta se v mých očích autorovi velmi povedl. Napínavý děj obestřený dvacet let nezodpovězenými otázkami zmizení malého kloučka. Vyprávění plynoucí ve dvou časových úrovních (alespoň do určité části knihy) občas proložené neadresnými milostnými dopisy. Ač to v závěru vypadalo, že se žádné výrazné překvapení konat nebude, opak byl nakonec pravdou. Velmi oceňuji, že to nebyl žádný autorův výkřik do tmy na poslední chvíli, ale vlastně naprosto věrohodné rozuzlení, k němuž nenápadně všechny střípky od začátku s promyšleností směřovaly.

23.02.2018 5 z 5

Milovala jsem život Milovala jsem život Abby Fabiaschi

Výborná prvotina, ve které vládne smutek, ale přesto je plná nadějí. Takové jemné pohlazení.

17.02.2018 5 z 5

Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Justyna Bednarek

Netuctové a sympatické příběhy deseti rebelujících ponožek :))

11.02.2018 4 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Velmi čtivý, napínavý a na několika místech překvapivý příběh. Autorka vypráví velmi příjemným stylem, těžko jsem se od knihy odtrhávala. Přiznávám ale, že první polovina se mi líbila o něco víc, než ta druhá...

11.02.2018 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Stejně propracované jako příběh první. Čtivé, napínavé a zkrátka super.

06.02.2018 5 z 5

Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Vtipná krátká oddechovka ze života

06.02.2018 4 z 5

Knihkupectví u osamělých srdcí Knihkupectví u osamělých srdcí Annie Darling

Pohodový, odpočinkový příběh, který se dobře četl, a který stojí především na skvěle vtipných a ironických dialozích Posy a Sebastiána.
Ale těch překlepů a chyb... hrůza. Klidně i tři na jedné jediné stránce... :(

01.02.2018 3 z 5

Kocourek, který měl rád déšť Kocourek, který měl rád déšť Henning Mankell

Mankell pro dospělé i pro děti se čte skvěle. Kocourek vyznívá posmutněle, ale zároveň konec ukazuje úžasnou dětskou fantazii, víru a duši.

31.01.2018 4 z 5

Jak si Slávek načaroval dubového mužíčka Jak si Slávek načaroval dubového mužíčka Václav Čtvrtek (p)

Milý příběh, jehož prozatím poslední vydání zdobí krásné ilustrace Josefa Quise. Synkovi se kniha líbila tak, že jsme ji přečetli na jeden zátah.

28.01.2018 5 z 5