Jak si Slávek načaroval dubového mužíčka

Jak si Slávek načaroval dubového mužíčka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135637/ak-si-slavek-nacaroval-duboveho-muzicka-135637.jpg 4 91 26

Víte, kdo se ukrývá ve větvích dubu? Když si Slávek jednoho dne psal domácí úkol pod dubem, ze stromu mu přímo do sešitu spadl malý žalud. Ale ne ledajaký, vyklubal se z něho totiž dubový mužíček. Myslíte si, že Slávka potkalo velké štěstí? Kdepak! Dubový mužíček vnesl Slávkovi a jeho kamarádce Jiřce do života spoustu zmatků a trampot. Jak veselé dobrodružství skončí, když na pomoc přispěchají kocour Uhlík a pes Princ?... celý text

Calinda
22.11.2022 5 z 5

Tuhle jsem jako dítě měla moc ráda.

Kukinka1981
28.10.2022 4 z 5

Dcera nastoupila do první třídy. Už teď jí vybírám a připravuji knížky vhodné na začátek čtení. Tuto knížečku jsem jako malá nečetla, tak jsem chybu napravila a velmi mile mě překvapila. Hezký příběh Slávka a dubového mužíčka, s kterým bylo "vždycky jen trápení. " :-)

Hakate
28.08.2022 5 z 5

Další kniha, kterou jsem jako malá milovala.

Belanna
28.08.2022 5 z 5

Moje dětství a dětství mých dětí, líbila se všem bez rozdílu.

Šarno11
02.07.2022 5 z 5

Knížka se mi líbila. Zajímalo mě jak to skončí s dubový mužíčkem.

vladka321
22.01.2022 5 z 5

Tato kniha byla moje první přečtená kniha. Mám ji s věnováním od své první paní učitelky, která mě učila v první až třetí třídě. Tuto knihu jsme dostali všichni její prvňáčkové a také jsme ji společně přečetli. Bylo to krásné období, krásné čtení a úžasný autor, který to prostě s dětskou dušičkou uměl

marketa7
21.11.2021 5 z 5

Tam někde bylo zaseto semínko mé lásky ke báječnému společníku...knížce... Ano, i moje první čtení... Nenapadlo by mne ji v databázi snad ani hledat. Jaká hloupost, že, když níže je tolik svědectví o síle dubového muzicka :-)

PaníLenka
19.11.2021

Moje první přečtená knížka….nejde zapomenout!

RADOST
02.02.2021 5 z 5

V knihovně po mých dětech jsem objevila dávno zapomenutého Dubového mužíčka. Je to hotový poklad. Obyčejný, ale dobrodružný a poučný dětský příběh. Napsaný krásnou češtinou. Srozumitelný, spjatý s přírodou, oplývající osobitým kouzlem. Kousek jsem vnoučatům přečetla a knihu si přestěhovali k sobě domů. S maminkou dočetli a moc chválili. A těší se, až pod velkým dubem u mého domu budou zase žaludy.

Herda
27.01.2021 5 z 5

Bylo to pěkné, líbilo se mi to. Nejvíc jak hledali dubového mužíčka.

Barabora
29.12.2020

Moje první kniha, kterou jsem četla. Moc se mi líbila a vždy mě pobavil dubový mužíček, jak se poprvé ke Slávkovi choval. Doporučuji pro první čtení

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Dětské čtení.. Jedna z mých prvních knih. Hrozně ráda na ni vzpomínám. Četla jsem ji několikrát.

plutoking
28.09.2020 5 z 5

Knížku jsem dostal v první třídě...prostě památka :)

EtELINKA23
05.04.2020

Tuhle knihu mi maminka koupila, když jsem byla v první třídě. Měla jsem ji hodně ráda. Pěkný příběh o Slávkovy a dubovém mužičkovi.

iiiccc
20.01.2020 3 z 5

Slávek si jen tak sedí pod dubem, čmárá si na papír klikyháky a lže o tom, že píše úkol. Tím si přičaruje dubového mužíčka - mluvící a chodící žalud. Ve škole mu ho paní učitelka zabaví a pan školník následně vyhodí na smetiště. Teda vlastně soudružka a soudruh, ale to nevadí, je to přece součást historie. Po škole se Slávek s kamarádkou Jiřkou za pomoci kocoura a psa vydávají dubového mužíčka hledat. Postupně se úplně všichni ztratí, aby se pak zase z ničeho nic našli. A po všech těchto peripetiích si dubový mužíček řekne, že trápení už bylo dost, udělá ze sebe normální žalud, zasadí se do země a všichni jsou spát. Nic moc, takže jedna hvězda. Dvě hvězdy za to, že je to ideální čtení pro začátečníky - krátký text psaný velkými písmeny a doplněný optimálním množstvím obrázků.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Taky oblíbená knížka mého dětství...Moc pěkné ilustrace.

HanKasp
29.08.2019 2 z 5

Musím říct, že se mi kniha nelíbila. Ilustrace jsou zajímavé, ale příběh o ničem. Takový krapet socíkovský, bez pointy, proč se dubový mužíček objevil a zase jen tak zmizel. Čekala jsem, že bude rozuzlení v tom počtu a ono nic. Knihu pošlu s radostí dál.

mirabl
10.08.2019 2 z 5

Knihu opravdu zdobí krásné ilustrace, ale kvalita textu za nimi jaxi zaostává. Celé dobrodružné dílko jsem poctivě "přelouskal" .... a nenašel řešení klíčové matematické rovnice, která ten zamotaný příběh odstartovala. Hmm, asi to pro autora nebylo důležité. Zato jsem na stránce 29 našel v deseti větách 5x se opakující kouzelný termín "soudružka učitelka" ... uff, tohle bylo náročné :-).

DeKo1996
02.09.2018 5 z 5

Jako malá jsem tuto knihu četla několikrát a byla jsem z ní unešená. Někdy si ji určitě přečtu znovu, i když není určena pro mou věkovou kategorii..

evasamankova
28.01.2018 5 z 5

Milý příběh, jehož prozatím poslední vydání zdobí krásné ilustrace Josefa Quise. Synkovi se kniha líbila tak, že jsme ji přečetli na jeden zátah.