evajs.evajsek evajs.evajsek komentáře u knih

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Zajímavý příběh rodinných vztahů na pozadí událostí dvou světových válek. Paní Körnerová umí tyto příběhy vyprávět. Přečteno na jeden zátah. Doporučuji

06.11.2020 5 z 5

Muž, který stál v cestě Muž, který stál v cestě Ivan Fíla

Zdařilý příběh o Františku Krieglovi. A nejen o něm. Doba Pražského jara i vše co mu předcházelo i následovalo. Klobouk dolů před panem Krieglem, jeho nadhledem a pevným charakterem. Je škoda, že o této události a postavách naší nedávné historie nevznikl ještě film. Kniha je čtivá, silný příběh na pozadí Československých dějin.

31.10.2020 5 z 5

Příjemné čtení. Výběr z tvorby Jiřího Hajíčka - některé povídky odkazují na další knihy tohoto spisovatele.

19.10.2020 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nádherné čtení....není více co dodat. Kniha stojí za přečtení.

19.10.2020 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Moje první setkání se spisovatelkou Janečkovou. Nelehké téma, silný příběh žen - dívek, které spojuje "on" se dobře četl. Téma je dobře zpracováno pro běžného čtenáře. Děj stále doznívá. Určitě stojí za přečtení.

03.09.2020 5 z 5

Ukradená známka Ukradená známka Bram Klein

Pěkné čtení. Pro mě i z toho důvodu, že je příběh skutečný a týká se Československa, vystupují zde reálné postavy. Děj se prolíná mezi dvěma časovými linkami - období 2.sv.války do roku 1991 a dohra okolností v současnosti. Na internetu jsem ze zvědavosti dohledávala další informace. Kniha stojí za přečtení.

29.08.2020 4 z 5

Děti hněvu Děti hněvu Nela Rywiková

Přečteno na jeden zátah! Pro mě druhé setkání s autorkou. Pěkně vykreslené charaktery postav zasazené do ostravského Přívozu. Příběh postupně graduje, rozplétají se vazby jednotlivých aktérů. Doufám v další pokračování ostravských detektivních románů a vývoj postavy mladého vyšetřovatele Adama Vejnara.

07.06.2020 5 z 5

Úžasný svět techniky U6 - Jak funguje svět Úžasný svět techniky U6 - Jak funguje svět Kamila Teslíková

Pan Továrník a pan Ducháček - dobří známí z TV obrazovek déčka, provází starší děti světem techniky - zákony fyziky a chemie. Graficky velmi pěkně zpracováno. Text je srozumitelný a po částech dávkovaný, prokládaný obrázky o vtipnými komentáři v bublinách ...kniha určitě potěší zvídálky, kteří potřebují přijít věcem tzv. "na kloub"

25.04.2020 5 z 5

Zábavné pokusy pro zvídavé děti Zábavné pokusy pro zvídavé děti kolektiv autorů

Poutavá knížka pro zvídavé děti, která formou obrázků a popisů provádí malé zvědavce k výsledkům pokusů. U každého pokusu je vlevo obrazně znázorněno co vše bude potřeba k pokusu a vpravo je poznámka s vysvětlením proč to tak je. Syn byl nadšen a byl rád, že si může zahrát na vědce. Procvičil si zručnost a trpělivost a také se něco dozvěděl. Není nic krásnějšího vidět dítě pídit se za poznáním.

25.04.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha mne překvapila poutavým vyprávěním. Osudy hrdinů se vzájemně proplétaly, z popisů původní staré Karwiné, Fryštátu i Ostravy příjemně mrazilo. Nádherně vykreslené rodinné vztahy, úcta k rodičům, rodinná tradice dědění povolání z otce na syna. Určitě toto téma a vyprávění o historii hornického kraje má lidem hodně co říci. Vzpomněla jsem si u toho na vyprávění dědečka i tchána, kteří zažili výbuch na dole. Strach o přežití, který tehdy hornické ženy vdovy každý den zažívaly, si nedokážu představit. Kniha má nádherný přebal, zajímavé jsou i mapky uvnitř. Jak jsem se dočetla v recenzi, měla by mít kniha ještě další dvě pokračování. Těším se. Knihu doporučuji.

23.04.2020 5 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Nádherný čtenářský zážitek. Skvěle napsáno a přeloženo.

20.01.2020 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

"Bo" opět nezklamala! Napsáno svižně, děj měl spád... a musím souhlasit bylo to "fajne čteni"

23.10.2019 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Radka Třeštíková opět nezklamala. Líbilo se mi, že v každé kapitole nějakým způsobem představila postavu další hrdinky , o které se v následujícím vyprávění rozvine v samostatný příběh. Pěkné čtení.

05.01.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Další povedená kniha Radky Třeštíkové. Pěkně vykreslená atmosféra místních zvyklostí a života lidí na malém městě, jejich pocitů, trápení a nedosažitelných snů. Kniha se velmi dobře čte, příběh Vám běží před očima.

05.01.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Jak už jsem psala u Malého pražského erotiku - pro mě pohodové čtení. Má to spád, dobré hlášky.

01.09.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Přečetla jsem zatím dvě knihy tohoto autora. Byla jsem příjemně překvapena. Pohodové čtení na třeba na dovolenou. Čtivé, úsměvné - příběh se mi odehrával před očima. Dokázala bych si představit i filmové nebo seriálové zpracování.

01.09.2017 5 z 5

Raz nestačí Raz nestačí Jacqueline Susann

Dojímavý příběh mladé holky, která je dcerou filmového producenta, playboe a hazardního hráče. Ikdyž žije v bohatství, je krásná, i tak je její život protkán nešťastnými událostmi a zklamáním v lásce. Odtud je už blízko k narkomanii. Její osud se prolíná s životními peripetiemi více postav ze života showbusinesu a společenské smetánky. Stojí za přečtení.

03.03.2013 5 z 5

Klíč k Rebece Klíč k Rebece Ken Follett

super čtivá kniha, děj má spád, žádná zbytečná vata okolo... jak píše dalimoni nechybí dramatické okamžiky, napětí a samozřejmě láska

05.08.2012 5 z 5

Encyklopedie dějin USA Encyklopedie dějin USA Thomas L. Purvis

Více než 3400 hesel - biografických, historických a výkladových. Abecedně řazeno.

23.07.2012 5 z 5

Nostradamus - Velká kniha předpovědí Nostradamus - Velká kniha předpovědí Stephen Skinner

Rozšifrovaná čtyřverší astrologa Nostradama, doplněno dobovými obrázky. Pěkně zpracovaná kniha.

23.07.2012 5 z 5