evajs.evajsek evajs.evajsek komentáře u knih

Budeme bohatí Budeme bohatí Vladislav Kučík

Příběh Kamila Kameše, který se vyrovnává se svým handicapem a zároveň řeší problémy se zajištěním své rodiny. Kamil je postaven do mezní životní situace, kterou zaviní chování jeho syna. Za každou cenu však chce zabezpečit svou rodinu a jistými kroky získá pro ni i pro sebe vše potřebné. Za jakou cenu?

23.07.2012 4 z 5

Svět starého Egypta Svět starého Egypta Jaromír Málek

Nádherná kniha, kde otevřete, tam čtete. Kniha je pěkně rozčleněna na část zeměpisnou, archeologickou, historickou, část zabývající se uměním a architekturou. Provází nás po proudu Nilu s 90 zastávkami na místech významných objevů či pozoruhodných památek. Výklad je doplněn zvláštními přílohami, obrázky, popisky. Zvláště pro tuto knihu byly s velkou péčí vypracovány nové, přesné a podrobné mapy.

23.07.2012 5 z 5

Ikona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné lásky Ikona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné lásky John Grisham

Knihu netřeba vychvalovat, Ikona, Advokát chudých, Bílá puma, Zápisník jedné lásky - různé žánry světového čtení, ideální na dovolenou

Vášeň pro broskve Vášeň pro broskve Věra Chase

Zajímavě napsáno - společenská fikce s prvky sci-fi, postkatastrofální próza a pohádka. Dobrodružné putování po magickém, dosud neznámém světě - dvou protipólních společenských seskupeních - čisté, leč povrchní Konvence a špinavé, chaotické Dekadence ...

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Nejlepší čtení, které si pamatuji - podšitá Kmotra Liška, jak telefonovala do řeznictví panu Špejlíkovi, no to prostě nemá chybu. Moc pěkně napsáno. Pamatuji si z dětství, že obrázky v knize mi mamča dovolila vybarvit :-) mám ji schovanou dodnes

Broučci Broučci Jan Karafiát

Česká klasika. Na broučcích jsem vyrostla. Mám doma knihu z roku 1969 v textilní modré vazbě se zlatým tiskem a ilustracemi pana Trnky. Brouček - takový malý záškodnícček.... jak spadl z postele, jak mamince uhasil kamna, jak Berušce nadával ... skvěle napsáno. I dnes si knihou listuji.... a na konci mám slzu na krajíčku, když vykvetly chudobky a broučci se už neprobudili :-(

Lékař od Stalingradu Lékař od Stalingradu Heinz Günter Konsalik

Příběh lékaře-zajatce mě pohltil, přečetla jsem na jeden zátah, Skvěle napsáno.

Devět částí touhy Devět částí touhy Geraldine Brooks

Při čtení této knihy vstoupíte do světa zdánlivě krutých tradic...kniha není psána stylem honby za senzací, ale ukazuje jak úmyslný omylný výklad islámských svatých textů může být a je. Vyprávění, dokument očima ženy, která je schovaná za čádorem - tradičním oblečením muslimských žen. Čte se jedním dechem.

06.07.2012 3 z 5

Muž, který se proměnil v sebe sama Muž, který se proměnil v sebe sama David Ambrose

mistrně napsáno, napínavé vyprávění, působivé a šokující

06.07.2012 5 z 5

Archangelsk Archangelsk Robert Harris

Doporučuji, čtivě napsáno, příběh si dokážu představit i ve filmové podobě.

06.07.2012 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

přesně tak, jako dítě jsem touto knihou byla strašena. Jako dospělá si uvědomuji výpověď básníkovu --- také se mi líbí její filmové zpracování. Bolek Polívka jako Polednice je úžasný.

10.06.2012 5 z 5

Jabloňová panna Jabloňová panna Karel Jaromír Erben

Tuto pohádku si pamatuji z dětství, kdy mi ji četla moje maminka. Připadala mi hodně tajemná a smutná. Dodnes si pamatuji na ilustraci ...dlouhovlasá Jabloňová panna, omotaná prameny svých vlasů s lístky z jabloní.. pořád to vidím před sebou...

10.06.2012 3 z 5

Ikona Ikona Frederick Forsyth

Záživná četba, poutavě napsáno i přeloženo

10.06.2012 5 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Velmi poutavě napsáno, přečetla jsem jedním dechem. Hodně na mě emocionálně tento příběh zapůsobil. Doporučuji k přečtení.

01.06.2012 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

přečtěte a uvidíte sami ... jak píšou ostatní - trošku chaotická, přehlcená jmény, každopádně dočetla jsem do konce a přemýšlela oo vyvrcholení děje ještě několik dnů.....ale to zřejmě k Hughovi patří ... ještě jsem nic podobného nečetla.

01.06.2012 5 z 5