Svět starého Egypta

Svět starého Egypta https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128670/bmid_svet-stareho-egypta-p7z-128670.jpg 5 14 6

Tato kniha pojednává zcela novým způsobem o starém tématu - starověkém Egyptě. Dosud nikdy nebylo toto téma představeno formou kulturního atlasu, jenž přináší nejen mnoho historických a topografických map, ale také erudovaný text, ve kterém se dvěma významným egyptologům podařilo obsáhnout kulturu - chápanou v širokém smyslu - této staré civilizace.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Knižní klub

Atlas of Ancient Egypt , 1980

Pavlaj
07.01.2024 4 z 5

Číst od začátku do konce jsem zkusila, zvládla jsem první kapitoly, ale pak mi přišlo, že se to nedá. Je příliš nacpané fakty, málo populárně podané, spíš encyklopedické. Lepší je listovat, zastavit se u toho, co člověka vyloženě zajímá nebo si přečíst vybrané kapitoly.
Obecně knížka ukazuje, že v Egyptě je toho k vidění a zkoumání hrozně moc, nejenom pyramidy v Gíze a chrámy v Luxoru. Škoda, že do ostatních „neturistických“ lokalit je přístup složitý.
Jako encyklopedii bych hodnotila vysoko, jako populárně naučný příběh egyptské historie o hodně hůř.

Booky84
23.01.2022 5 z 5

Kniha se čte celkem dobře, líbí se mi její rozdělení a je jedno, kde ji zrovna otevřu a začnu číst. Když se chci něco dozvědět o Egyptě nebo si jen prohlížet jeho památky, tak vždy sáhnu po této knize.

renefer
20.09.2020 5 z 5

Ucelený přehled pro zájemce o historii Egypta. Nejdřív si projdeme kompletní historii, pak jednotlivé specifické oblasti, následuje “plavba po Nilu” od jihu k severu s detailním zobrazení a zpracování všech památek. Pro lepší představu je v knize hodně schémat, nákresů, tabulek a fotek. Snažila jsem se to poctivě přečíst od začátku do konce, ale byla jsem tak zahlcena informacemi, že jsem to musela vzdát, takže používám jako encyklopedii, když se chci dozvědět něco víc o určitém místě nebo historické postavě. Doporučuji.

JosefKomensky
15.03.2020 5 z 5

Uzasna kniha s uzasnymi ilustracemi. Byl to poklad, o kterem sem netusil, ze ho mam doma a ktery sem tak nahle objevil.

Ronnie68
13.11.2017 5 z 5

Kniha, která nás přibližuje k historii Starověkého Egypta .. četlo se to dobře :)

evajs.evajsek
23.07.2012 5 z 5

Nádherná kniha, kde otevřete, tam čtete. Kniha je pěkně rozčleněna na část zeměpisnou, archeologickou, historickou, část zabývající se uměním a architekturou. Provází nás po proudu Nilu s 90 zastávkami na místech významných objevů či pozoruhodných památek. Výklad je doplněn zvláštními přílohami, obrázky, popisky. Zvláště pro tuto knihu byly s velkou péčí vypracovány nové, přesné a podrobné mapy.

Egypt starověk starověký Egypt starověké civilizace

Jaromír Málek
česká, 1943 - 2023