Eva88 Eva88 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice silná kniha. Dlouho jsem nečetla takový skvost, který mě donutil po dočtení přemýšlet o postavách, ději a hlavně o době, kdy člověk neměl žádná práva a nejistou budoucnost. Na tuto dobu by se nemělo zapomínat (ať už válečné období nebo období "míru" udržované KSČ). Děkuji autorce za, i když smutnou, přesto moc krásnou knihu.

21.02.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Když se dívám zpětně, nechápu, jak je možné, že mě Harrymánie v dospívání minula. Nečetla jsem knížky a neviděla ani jeden díl. Až teď jsem byla dcerkou donucena Harryho předčítat. Společně jsme si užily vtipné chvíle stejně jako ty napínavé a děsivé. Těšíme se na film a na pokračování četby této série.

13.04.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová opět nezklamala. Líbí se mi, jak je kniha psaná ze dvou úhlů pohledu. Jak se za zdánlivě tvrdou lidskou fasádou může schovávat zranitelná a nejistá povaha. Krásně zobrazená křehkost lidských vztahů a jak (ne)málo stačí ke zranění dětské a lidské duše. Jak může síla ošklivých slov a činů ovlivnit celý život...

01.08.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Pro mě druhá kniha od paní Mornštajnové a podruhé, co jsem nadšená. Skvěle se četla, úplně mě vtáhla do děje, všechny dějové linky zajímavé. A ten konec! Byla jsem napnutá jak kšandy, co teda s Anežkou bude...

05.05.2018 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Četla jsem víc jak před 15ti lety a tehdy jsem byla z knihy úplně unešená. Plný počet hvězdiček nechávám, i když z rereadingu už tak nadšená nejsem. V pubertě moje skorobible a dnes kniha jedna z mnoha. Ale příběh krásný, to jo.

11.08.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Pět hvězdiček je málo. Na jednu stranu nechápu, že jsem tuto sérii od paní Stehlíkové tak dlouho odkládala. Na druhou stranu jsem ráda, protože na další díl nemusím čekat 3 roky, ale "pouhé" 3 měsíce. :-) Těším se moc na pokračování. Jestli budou díly takhle gradovat, tak si při čtení budu muset nastavovat upomínky na nádechy a výdechy. Tak moc mě kniha Faja vtáhla do děje.

14.02.2020 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Zajímavé a poučné čtení. Co by bylo, kdyby se revoluce nevyvedla. Nikdy mě nenapadlo se nad tím zamyslet. V tomto směru perfektní a čtivé umělecké dílo. Ale ze všech knih paní Mornštajnové bych řekla, že Listopád mě oslovil nejméně.

05.01.2022 3 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krátký příběh, který se může tvářit, že je o ničem. Ale přitom je v něm obsaženo vše. Navíc velice krásné ilustrace.

10.04.2021 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak to je přesně šálek mého čaje. Klobouk dolů před Paní Spisovatelkou...

29.01.2020 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Paní Stehlíková, Vy nám dáváte. :-) I přesto, že - jsem se chvilkama špatně orientovala, těžko se mně navazovalo na předchozí děj a ano, i pro mě byla první půlka knihy taková "nijaká". I přesto, že za mě byl tento díl nejslabší, tak se moc těším na pokračování, které určitě bude opět stát za přečtení. Poklona před Vaší fantazií a schopností vtáhnout do děje. Závěr knihy jsem opět zhltla na jeden zátah. :-)

01.08.2021 4 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Úžasně čtivá kniha. Líbí se mi zkombinování válečné tématiky a detektivní zápletky. Plný počet hvězdiček nedávám jen proto, že mně v něčem neseděla postava Catherine... Asi ty plytké dialogy a jakési divné pochybování o sobě samé, bez kterého by se příběh klidně obešel. :-)

12.12.2019 4 z 5

Osud tančil charleston Osud tančil charleston Táňa Kubátová

Bože Růžo! Ta ženská mně svou neschopností "správně" se rozhodnout pila krev. :-) Nádherný román. I přesto, že děj byl hlavně o namlouvání pana Karla a slečny Johany, o patáliích Růžy a o (ne)filozofických sedánkách u čaje, moc mě čtení bavilo! Příjemná atmosféra staré doby, kdy se muži opatrně dvořili a ženy se styděly už jen při představě políbení ruky.

12.02.2019 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Jsem ráda, že jsem paní Jojo dala ještě šanci. První přečtená kniha Zakázané ovoce mně úplně nenadchla. Toto byla ale pecka. Perfektní propletení minulosti a přítomnosti díky jednomu obrazu. Líbí se mi, že v knize byly všechny dějové linky a otázky dokončené a zodpovězené.

22.09.2019 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Pana Hartla ráda čtu i poslouchám. Tato kniha byla ale opravdu slabší. Rozjezd super a posledních pár stran skvělých (otázka, jestli byl závěr děje povedený, nebo už jsem se tak těšila na konec...?). Ale to fňukání. A pořád dokola. A přehnané popisy a detaily ze života zoufalého rodiče. Mám děti a přesto to pro mě bylo chvilkami utrpení. Co teprve bezdětní jedinci, kteří se tím textem museli prokousat? Možná chyba, že se šlo na kvantitu, kdyby byla kniha o cosi kratší, vůbec by jí to neuškodilo. Nevadí, neházím flintu do žita a budu se těšit na další knihu, která bude zase určitě neodložitelná Hartlovka, se kterou se těžko loučí. :-)

23.11.2021 3 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Příjemně napsaný příběh černých hospodyň pracující pro bílé rodiny. Tolik lásky a nevraživosti, pochopení a odsuzování. Jsem zvědavá na film.

22.06.2021 4 z 5

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Knihu jsem louskala přes rok. Je plná zajímavých a děsivých informací. Něco mě oslovilo více, něco méně. Ano, zdraví máme jen jedno a proto je dobré mít přehled o různých škodlivinách, které se nachází všude, ale opravdu VŠUDE, kolem nás. Byla jsem i na přednášce paní Strunecké, moc milá a vzdělaná žena. Kniha ale není pro čtenáře se slabší náturou, hrozí riziko hlubokých depresí. :-)

12.03.2019 3 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Kniha mě úplně pohltila. Drsné prostředí Sovětského svazu, boj obyčejných lidí s krutým režimem, naivně ideologický hlavní hrdina a do toho dechberoucí kriminální případ zakládající se na skutečném případu. Hrůza a děs. Žádný odpočinkový příběh, vždy jsem knihu odkládala se zvýšeným tepem. Ale četla se výborně.

25.03.2017 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Milá, příjemná a velice čtivá romantika. Do Alexe jsem se zamilovala, Lucy sympatická hrdinka, islandská parta, na kterou se dá spolehnout. V příběhu bylo všechno - romantika, napětí, vtip, ale i nějaké zajímavosti o nádherné zemi.

14.12.2021 4 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Velice zajímavé čtení. Ač jsem chvilkama nerozuměla ani slovu, pořád mě to nutilo číst dál a dál. Ohňostroj Šebek čtenáře zatáhne do nemocničního prostředí v zemi zbídačené válkou. A přitom napsáno lehce, s nadhledem a vtipně. Krása, že se všude najdou dobří lidé, kteří se dokáží spojit v dobrou věc, náboženství a politice navzdory.

01.09.2021 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipné, čtivé, ale vlastně "o ničem". :-) Líbil se mně styl psaní, ale na další díly mě Marie a její parta nenalákali...

22.12.2019 3 z 5