Eva88 Eva88 komentáře u knih

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Myslela jsem, že mám přečteny všechny knihy od Deavera. Při kompletaci knihovničky jsem zjistila, že tento díl Lincolna mně unikl. Za mě nejméně čtivá kniha od Deavera. Dobrá, ale ne tak, jako ostatní díla.

31.05.2018 3 z 5

Objevujeme svět! Louka Objevujeme svět! Louka Nathalie Choux

Všechny knihy této série jsou úžasné a hravé. Baví děti a dospělé ne méně. :-)

05.05.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Pro mě druhá kniha od paní Mornštajnové a podruhé, co jsem nadšená. Skvěle se četla, úplně mě vtáhla do děje, všechny dějové linky zajímavé. A ten konec! Byla jsem napnutá jak kšandy, co teda s Anežkou bude...

05.05.2018 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Obal knihy nelže, po dočtení mám chuť se na vilu zajet podívat, což rozhodně udělám. Také mě kniha nalákala na další Mawerova díla. Velký obdiv autorovi, který dokázal věrohodně vylíčit historii a atmosféru cizí země. Na mě chvilkama až moc romantické, ale ten konec... Krásné.

21.04.2018 4 z 5

Dívka s havraními křídly Dívka s havraními křídly Tereza Kramerová

Nádherná kniha. Dojemná, moudrá, plná užitečných technik na zklidnění mysli a návodu na vědomý život.

13.04.2018 5 z 5

S láskou, Rosie S láskou, Rosie Cecelia Ahern

Při rychlém prolistování knihy jsem se zalekla formy dopisů, kterou je kniha napsána. Byla jsem ale mile překvapená. Příjemná oddechovka.

04.04.2018 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Zajímavé téma. Smutný příběh ženy napříč generacemi. Otázka, kde končí touha po odplatě a začíná sadismus. Těžko se četla, po dočtení mám pocit marnosti. I přesto, že některé pasáže byly zdlouhavé a místy přehnaně květnaté popisy, kniha se mi líbila.

22.03.2018 3 z 5

Je mi to až hloupé dát jen tři hvězdičky. Nehodnotím ale příběh, který je smutný, silný a je nad lidské chápání, že se nevinným dětem mohou dít taková svinstva. :-( Hodnotím čtivost a formu psaní. Knížka mě úplně nepohltila a chvílemi mi přišlo, že spíše než o "Spratkovi", je kniha o autorce samotné.

12.03.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice silná kniha. Dlouho jsem nečetla takový skvost, který mě donutil po dočtení přemýšlet o postavách, ději a hlavně o době, kdy člověk neměl žádná práva a nejistou budoucnost. Na tuto dobu by se nemělo zapomínat (ať už válečné období nebo období "míru" udržované KSČ). Děkuji autorce za, i když smutnou, přesto moc krásnou knihu.

21.02.2018 5 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Jedním slovem - nádhera. Jsem tou knihou úplně okouzlená. :-)

15.02.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Jedna z mála knih, kterou jsem nemohla číst po večerech. Napětí obrovské, atmosféra ponurá. No fuj. :-)

27.01.2018 4 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Já jsem spokojená. Třináctý případ je trochu jiný, než předchozí Rhymovky. Nevím, jestli to dělá nové prostředí, milý "pachatel" nebo je to prostě o tom, že i Lincoln samotný se vyvíjí a měkne. :-) Každopádně za mě spokojenost.

16.01.2018 4 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Jedna z nejkrásnějších knih pro děti i dospělé. Vtipné, napínavé, milé. Autor se úžasně věrohodně vžil do myšlení kocourka. :-)

07.01.2018 5 z 5

Bylo nebylo doopravdy Bylo nebylo doopravdy Veronika Hájek Hurdová

Mně se moderní zpracování pohádek líbilo. :-) Jistěže to není nic pro nejmenší dítka. Spíše bych to brala jako vtipné příběhy pro dospělé a příjemné osvěžení mezi pohádkami pro větší ratolesti. Moc se mi líbí možnost diskuze po každém příběhu.

07.01.2018 4 z 5

Stále půlnoc Stále půlnoc Denise Mina

No teda...Od knížky jsem nic nečekala, o to mileji jsem byla překvapená. Děj mě moc bavil, čtivě napsáno, zajímavý a napínavý příběh. Nemohla jsem se dočkat konce, kde se vše rozlouskne. Ale. Konec mně přišel dost urychlený, nedotáhnutý a hlavně - závěrečná dvojice? Úplně postavené na hlavu. :-)

02.01.2018 3 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Je pravda, že předchozí úsilí navázat na originál Milénia se mi líbilo více, ale i tak velmi povedený a čtivý příběh. Spousta nových zajímavých postav a příběhů. Ale nějak mně chybělo jakési řádné "dotáhnutí" jednotlivých linií.

29.11.2017 4 z 5

Skrytá tajemství vody Skrytá tajemství vody Masaru Emoto

Nádherné. Klíčová slova láska a vděčnost, která mohou mnohé změnit. Stačí tak málo...

15.07.2017 4 z 5

Těhotenství - Spirituální průvodce Těhotenství - Spirituální průvodce Kathryn M. Landherr

Po přečtení všech možných věcných knih s praktickými radami byla tato kniha příjemnou změnou. Moc hezky popsán význam duchovního pojetí těhotenství.

15.07.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Prostě Hartlovka. :-) Čtivé, oddechové, svižné.

13.06.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se četla velmi dobře. Propojení postav se mi líbilo, u každé kapitoly jsem byla zvědavá, na koho známého z předchozích kapitol narazím. :-) Příjemná oddechovka.

31.05.2017 4 z 5