Eva03 Eva03 komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Výborné dílo, nemohla jsem se odtrhnout. I proto, že se příběhy odehrávají v mém kraji - Zlín, Luhačovice i Hradiště dobře znám a mohla jsem tak některá místa a děje konfrontovat.
Přeslazený konec mě zklamal, ale nic to nemění na tom, že tato kniha si naprosto zaslouží nejvyšší hodnocení.

27.04.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Výborné téma, čtenáře přinutí k zamyšlení. Skvělá sonda do duše zneužívaných osob. Příběh mě naprosto pohltil, Mornštajnová je opravdu mistryně svého oboru.

06.08.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Výborná kniha. A nesmírně důležitá. Na tohle se nesmí zapomínat, historie se může kdykoliv opakovat.

05.03.2024 5 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Tohle by měla být bible rodičů a všichni otcové by si ji měli přečíst alespoň 2x.

02.12.2021 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Nádherná kniha, přesně moje gusto, miluju české rodinné ságy. Příběh mě velmi bavil, není to žádná červená knihovna s předem jasným koncem. Paní Fajnorová píše poutavě, v knize nejsou žádná hluchá místa a "plevelení". Doufám, že už pracuje na dalším díle, moc se těším :-)

15.10.2023 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Miluju knihy, v nichž se prolínají různé časy a místa. O této knize jsem se dočetla náhodou, byla na ni zvědavá, ale po prvních stránkách jsem byla lehce skeptická a zklamaná. Po chvilce jsem se nemohla odtrhnout, byla jsem lapena :-) Výborné dílo!

26.09.2020 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

(SPOILER) Příběh pro zastydlé puberťáky. Hrdinka utíká z Prahy na Moravu, aby se tam vyspala s každým, kdo si řekne. Chová se nelogicky a dětinsky, je nesamostatná a pokrytecká. Přes všechny trable je ale všechno růžové a dokonalé. Nářečí je autentické (pocházím odsud), ale místy přehnané, občas až dehonestující.
Kniha se čte dobře, ale je to moje první a zároveň poslední dílo od Třeštíkové.

17.07.2023 2 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tak jsem objevila další skvělou spisovatelku. Zuzanin dech je první kniha, kterou jsem od ní přečetla a jsem naprosto nadšená. Líbí se mi styl a neustálé napětí, jak bude příběh pokračovat, zejména u konce. Jsem ráda, že kniha nekončila osvobozením koncentráku a popsala osud hlavní hrdinky i po něm.

25.01.2021 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Naprosto skvělý a inspirující příběh. Takhle chci prožít důchod!

23.05.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Sedm příběhů života v absurdním světě, kde je vše pod kontrolou psychopatů. Velké díky autorce, tato kniha nemá v ČR obdoby.

18.01.2021 5 z 5

Kniha i autor mě nadchli. O Číně si iluze nedělám a dobrovolně bych se tam nikdy nevypravila. O to víc smekám před Tomášem Etzlerem, který opustí lukrativní místo a důstojný život kvůli Číně. Co tam zažil, je neskutečné, strhující a přesně dokazující, čeho jsou komunisté schopni. Líbí se mi i jeho popis české mentality, naprosto s ním souzním. Etzlerův jazyk a styl mě baví, jeho práce si velmi vážím a moc se těším na pokračování knihy.

01.05.2022 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Velmi poutavý příběh, skvěle se čte. Zaujal mě zejména popis, jak se syn cítí v nové rodině svého otce. Velmi trefné! Místy mi připadal nepravděpodobný věk hlavního hrdiny - že by byl tak samostatný. Taky závěr knihy byl na můj vkus trochu "přitažený za vlasy", nicméně dojem z knihy mi to nezkazilo a doporučila bych ji hlavně všem rodičům!

01.01.2021 4 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Tohle je něco šíleného, pro demokratický svět zcela nepředstavitelného. Kéž by autorka jezdila po školách a přednášela o životě v KLDR. Aby budoucí voliči o Česku rozhodovali moudře a chránili svobodu a demokracii.
Jednoznačně 5 hvězdiček. A velký dík za skvělý počin a osvětu.

03.11.2023 5 z 5

Vnučka Vnučka Bernhard Schlink

Skvělý a poučný příběh, mnoho témat k zamyšlení. Knihu kazí jen doslov - naprosto zbytečný a trapný.

17.07.2023 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Tohle se opravdu moc povedlo. Moc mě baví jazyk a styl autorky, doufám, že bude ve psaní pokračovat.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tato kniha mě tak pohltila, že jsem ráno vstávala dřív než obvykle a hned se vrhala na čtení. Měla jsem obavy, že vzhledem k počtu stran se bude příběh natahovat, ale měl spád a žádná pasáž nebyla zbytečná. Prolíná se zde přítomnost se vzpomínkami na minulost, rozebírá se svědomí člověka, zda je možno páchané zlo nějak ospravedlnit. A závěr byl překvapivý!

Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Tomáš Etzler

Po prvním dílu jsem se těšila na druhý. A jsem opět nadšená. Pan Etzler mě baví. Je upřímný, syrový, jde na dřeň. Žádné téma pro něho není tabu. Čínu popsal naprosto trefně, sprostá slova jsou zde na místě. Jeho knížky by měly být biblí pro každého českého remcala.
Skvělým nápadem byly QR kódy na jeho reportáže. Ještě mohl přidat pár fotek.
Jsem ráda, že má v úmyslu psát dál a moc se na další dílka těším!

30.01.2024 5 z 5

Skutečná cesta ven Skutečná cesta ven Patrik Banga

Parádní kniha, Magnesii Literu získala zcela oprávněně. Doporučuji všem, zejména lidem jakkoliv zaměřeným proti menšinám.

30.07.2023 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Od této knihy jsem mnoho neočekávala a nakonec se nemohla odtrhnout. Výborná, vřele doporučuji!

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Velké zklamání. Tohle není román a už vůbec ne rodinná sága. Spíš přírodopisné poznámky o lese a podnebí. Příběhy tři žen nesouměrné, zmatené. Vůbec jsem nepochopila, proč má tohle dílo přes 400 stran.
První a poslední, co jsem od autorky četla.

28.07.2023 2 z 5