Etule Etule komentáře u knih

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Kniha mě zaujala svým tématem. Možná proto, že jsem těsně před tím než jsem na ni narazila viděla film Americký sniper. Možná prostě jen proto, že je to poměrně neobvyklé téma. Alespoň v rámci kategorie, do které je řazena.
Je těžké napsat, že byla kniha pěkná, protože téma je neobvykle vážné a příliš se mi k ní tedy výraz "pěkná" nehodí. Dokonce ani neuvěřitelná, protože byla naopak až příliš uvěřitelná. Asi není prostě jen jedno slovo pro hodnocení této knihy. A nemyslím to kriticky ve špatném slova smyslu. Právě naopak. Knihu rozhodně doporučuji přečíst, protože... Prostě proto!
Z celé knihy mě, ale nedostalo nic tak jako tahle jediná věta: "Do té doby mi drž místo, jo?"

02.02.2016 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Wau! Nemůžu se vzpamatovat z toho, že je konec! Naprosto přesně vím co udělám zítra. Půjdu si koupit druhý díl. A jeslti ho nebudou mít v mém knihkupectví, tak někomu ublížím...
Dokonalost! Naprosto mě to pohltilo a nedokázala jsem se od knihy odtrhnout. Jasně, taky jsem ze začátku ze samých pojmů měla hlavu jako úl, ale stálo to za to. Rozhodně to stálo za to!
Někde jsem četla, že autorka má být druhá Rowlingová. Prosím jen to ne! Rowlingová má totiž jeden velice nehezký dar. Zabíjí mé oblíbené postavy. Všechny, jako na běžícím páse. Oblíbila jsem si pouze dvě postavy z této série. Strážce - to snad ani nejde si někoho takového neoblíbit.
Nick - samozřejmě. Dokonalý, úžasný, skvělý Nick! Nějak se nemůžu rozhodnout koho z těch dvou mám raději. :)
Rozhodně potřebuji druhý díl, stejně jako feťák svou denní dávku fetu. :3 Uctivá poklona autorce.

16.01.2016 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Brilantní! První kniha od autora a dokonale mě uchvátila! Nedalo se odtrhnout, člověk prostě musel číst dál.
Úžasné vykreslení toho, že i ti hodní v sobě mají zlo. ;)

12.01.2016 5 z 5

...a bude hůř ...a bude hůř Jan Pelc

Nějak se nemůžu rozhodnout zda se mi kniha líbila či ne. Dobu jsem nezažila, takže jen těžko můžu říct, jak bych se zachovala já.
Do poloviny se kniha četla skvěle. Pak se mi to slilo v jeden obrovský chlastací mrak a šlo to do kytek. Můj vztah k alkoholu sice není příliš kladný, ale pokud je to v mezích tak ať si každý poslouží. Nemůžu si pomoct, ale jako jediná opravdová oběť té doby mi přijde Lesní muž.
Poslední část se mi četla nejhůř.
Přesto nelituju přečtení. Člověk si má rozšiřovat obzory. ;)

28.12.2015 3 z 5

Preludia & nokturna Preludia & nokturna Neil Gaiman

Přiznávám se bez mučení, že jsem zvyklá jenom na mangu. Tudíž je pro mě tohle naprosto jiný styl kresby. Každopádně musím říct, že Sandman je prostě bomba. :) Moc se mi to líbilo a četla jsem to jedním dechem. Hned se vrhám na další díl.

22.12.2015 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

První kniha od sira Terryho mi upřímně moc nesedla. Dlouho jsem přemýšlela, proč tomu tak je. Konečně jsem na to přišla. Film. Viděla jsem první film a byla jím dost ovlivněna, ačkoliv už to bude nějaký ten roček, co jsem ho viděla. Přesto se mi pořád dost nevhodně "cpal" do čtení.
Jasně, pobavila jsem se. Ale tak nějak to nebylo ono.
Nicméně jsem, ale rozhodně Zeměplochu nijak nezavrhla. Jen ji budu muset dávkovat po malých částech. ;) Smrť je prostě hodně velký tahák. :3

21.12.2015 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Nejsem si moc jistá, co k tomu napsat. Asi mě dost ovlivnil film, který mě tak nějak zklamal. Nebudu tu uvádět v čem, protože bych spoilerovala a to dost. :) Nicméně ve finále za to vlastně nemohl film, ale autorka sama. Chápu, že to tím asi chtěla zpestřit, ale mě to nějak nesedlo. Krom toho mě občas dost udivovaly opravdu stupidní rozhovory typu: Proč vy kluci říkáte čau, místo ahoj? Jako že COŽE?! :D Chápu, teenageři, ale opravdu se sakra baví zrovna o tomhle? o.O
Nicméně si pravděpodobně přečtu i další díly a to z jednoho prostého důvodu - Luke. :) Ten chlap mi prostě sedl, možná právě proto, že je to chlap a ne teenager, protože já sama už dávno nejsem v teenagerském věku. :)
Nu, uvidím, jak se to vyvine dále.

21.12.2015 3 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Geniální! :) Tak tahle kniha mě opravdu moc pobavila. Dvojice Azirafal a Crowley si mě naprosto získala. Žeru je! :) Rozhodně nelituji, že jsem dala na doporučení a knihu si přečetla.

21.12.2015 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

To jsem se ale nasmála. :) Super kniha, která mě přinutila smát se nahlas, což je její obrovské plus. Rozhodně si od autorky přečtu i zbytek.
Moc české autory nemusím (viňme za to povinnou četbu ve škole), ale Kateřina mi padla do noty. :)

19.11.2015 4 z 5

První První Kiera Cass

Jak tak na to koukám, tak můj komentář se jaksi ztratil v nenávratnu. :D Tak tedy ještě jednou.
Konečně jsem přišla na to, co mi na celé sérii tak moc vadilo. Já jsem jí vlastně nepřála výhru. Její nerozhodnost a stupidita (omlouvám se, jinak to vyjádřit nedokážu) mi obojí drásalo nervy. Krom toho styl bojování o prince si s autorkou zřejmě představujeme každá jinak.
Neříkám, že to byla vyloženě špatná kniha, protože i přes to se tak nějak četla sama. Přesto ve mě nic nezanechala. O jedné knize, ač se mi vůbec nelíbila, jsem rozhořčeně dokázala mluvit ještě týdny po jejím přečtení a pořádně se u toho nakrknout. Tady takové pocity nemám.
Dávám jednu hvězdu navíc za (alespoň pro mě) nečekaných asi 30 stran před koncem, kdy se to autorka pokusila zdramatizovat. Na okamžik člověk opravdu trnul, ale pak se to zase nějak vrátilo do starých zajetých kolejí. Jak zmiňuje Marti7729, přišlo mi to takové, že už to autorka hlavně chtěla mít z krku. Kdo ví, možná jí tlačily termíny odevzdání rukopisu. ;)

19.11.2015 2 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Miluju tuhle sérii! :) Jsem nesmírně šťastná, že ji mám kompletně doma v knihovničce, protože skutečně vyniká. ;)

18.11.2015 5 z 5

Dívka od řeky Dívka od řeky Tania Crosse

Jako první jsem od autorky četla Růži z Cherrybrooku a tato kniha se mi opravdu nelíbila. Nicméně jsem si řekla, že autorce dám ještě šanci. Mile mě překvapila, protože kniha se mi tentokrát líbila skutečně moc.

18.11.2015 5 z 5

Růže z Cherrybrooku Růže z Cherrybrooku Tania Crosse

Dokonce i teď, po několika letech od přečtení, si pamatuji, jak moc mě kniha zklamala. Bohužel se mi vůbec nelíbila...

18.11.2015 1 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nu... Tak nějak nevím, co ke knize napsat. Ze začátku jsem absolutně nebyla schopná si oblíbit jakoukoliv hlavní postavu. Pak zvítězil Maxon (to jméno je mimochodem příšerný... Pořád mi naskakuje Maxoň, což je trochu rušivý element) :D.
Kniha se četla dobře a nakonec se mi podařilo začíst. Přesto mi v té knize něco chybělo. Nevím, co nedokážu ten pocit pořádně uchopit. Možná proto, že jsem měla problém si někoho oblíbit. Nebo možná proto, že je to celkem naivní. Ačkoliv, kdo nebyl v jejich věku naivní. Uvidíme, co přinese druhý díl. ;)
3 a třičtvrtě *

16.11.2015 3 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Po shlédnutí filmu si uvědomuji, že nejsmutnější nebylo to, že umřel, ale že se rozhodl vrátit domů. Protože štěstí je jen tehdy skutečné, je-li sdílené.

14.11.2015 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Geniální! :) Moc se mi kniha líbila, i když bych možná ocenila trochu více stránek. Ale zase bůh ví, jak by to pak dopadlo jako celek. ;) Za mě ta hvězda dolů kvůli konci, i když nějaké to drama tam být muselo. Na druhou stranu je pravda, že to díky němu bylo zase o něco realističtější.
Hlavní hrdiny jsem si oblíbila, oba! :D Jednoznačně super čtení.

13.11.2015 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Vypadá to, že tenhle komentář budu muset rozdělit do několika bodů.
1. Je půl páté ráno a já za chvíli vstávám do práce. Nicméně nic mě nedokázalo přimět odložit knihu, dokud se prostě nedostanu na konec. Což vypovídá o její úžasné čtivosti.
2. Díl od dílu je to lepší a lepší.
3. Jsem ráda, že se Kai nakonec projevil jako osoba s mozkem.
4. Vlka prostě žeru!
5. Já věděla, že i na Thorna čeká jeho "princezna". :) Neskutečně mi k němu ta Cress sedí.
6. Kdy že má vyjít ta Winter??? *naprosto nepříčetný pohled*
7. Proč mi sakra tak dlouho trvalo se pro tuto sérii rozhodnout, když už mi tak dlouho leží v hlavě? :D Ale jak o něco níže podotkla Anne Leyyd - dlouhé čekání na Winter by nejspíš ohrozilo i moje, už tak dost chatrné, psychické zdraví.

Co závěrem? Nejspíš jen to, že se nemůžu dočkat Winter. ;) A toho až budu mít tuhle skvostnou sbírku doma na poličce! :) A klidně si ji s vydáním Winter přečtu zase od začátku.

P.S.: Jsem opravdu velice zvědavá jakou roli v příběhu sehraje Jacin. :3

09.11.2015 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Jestliže mě první díl okouzlil, tak tenhle mě srazil na kolena. Míněno jen v dobrém. Zamilovala jsem se. V prvním díle se mi zamlouval Kai, ve druhém taky, bylo vidět že jeho postava dospěla. Stejně tak Cinder. Ale zamilovala jsem se do Vlka. A jsem strašně ráda za to, že Scarlet má mozek! :D Mimochodem Thorne je taky úžasný, to jen aby se na toho rádoby kapitána nezapomnělo. :) Jeho vtip mi na tváři několikrát vykouzlil úsměv, nebo dokonce způsobil výbuch smíchu v autobuse. Nádhera!

No jdu se vrhnout na další díl. Smekám před fantazií autorky a rozhodně si její knihy hodlám pořídit i do své vlastní knihovny. :)

08.11.2015 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Úžasná kniha. Přemýšlela jsem v práci o něčem na čtení, a pak jsem si uvědomila, že mám tuto knihu v mobilu. Co začalo jako důvod pro zahnání krátké chvíle v práci vyústilo v to, že jsem po noční šla spát až v půl desáté. Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout. Okamžitě se musím vrhnout na další díl, protože... Protože prostě proto! Krom toho se těším na postavu Vlka! :)
A doufám, že Kai nakonec... No své tužby si nechám pro sebe.
Ještě jednou - úžasná kniha! :)

05.11.2015 5 z 5

Nevěsta byla v černé kůži Nevěsta byla v černé kůži Simon R. Green

Příběhy detektiva Johna Taylora si mě získaly na plné čáře. Po přečtení dvanáctého dílu, jsem věděla, že se mi po něm bude stýskat. Autor má velice specifický smysl pro humor, který nemusí sednout každému, ale mě se trefil do noty naprosto dokonale. Mnohokrát mě téměř rozplakal smíchy, u posledního dílu mě dokonce donutil plakat v autobuse (tentokrát však ne smíchy). Noční strana rozhodně stojí za přečtení.

26.10.2015 5 z 5