etell etell komentáře u knih

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Skvelá! Moje prvá kniha od autorky a nevedela som ju pustiť z rúk. Veľa som sa nasmiala, ale aj poplakala. Páči sa mi, že hlavnou hrdinkou je zrelá žena s deťmi, ktorá už má čo to za sebou. Určite odporúčam.

24.08.2021 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Elle Kennedy môžem. Moja najobľúbenejšia séria kníh je Off-Campus. Jej hrdinovia sú správny, takých by ste chceli mať aj v reálnom živote okolo seba. Táto kniha mala v sebe veľa z predchádzajúcich kníh... Conor -sympaťák, športovec, Tay - inteligentná baba, ktorá si nesie svoj komplex (nájdeme sa v nej asi viaceré :) ). Príbeh z prostredia vysokoškolákov, dobíjanie, iskrenie a vtipné dialógy. Všetko úplne super až na koniec, tam sa mi to zdalo zbytočne zdramatizované. Spokojná som a knihu odporúčam. Fajnová romantika, pri ktorej sa aj zasmejete.

15.10.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Skvelá kniha. Kyu som si zamilovala od prvého okamihu. Musím priznať, že mne slzy tiekli už počas čítania, nielen na konci. Pani spisovateľka skĺbila v knihe podrobné popisy prírody, lásku, rodinné vzťahy i detektívnu zápletku. Za mňa palec hore a 5 hviezdičiek.

12.10.2021 5 z 5

Kaviareň v Kodani Kaviareň v Kodani Julie Caplin

Hygge, ani som nepostrehla túto filozofiu pred prečítaním knihy, ale jednoznačne ma dostala. Aj filozofia, aj kniha. :) Príbeh sa mi dostal do ruky len náhodou, kamarátka mi ho posunula. I keď som o knihe už vedela, neoslovila ma na 1x, čo ma teraz dosť mrzí a isto to odčiním a zakúpim si ďalšie knihy od autorky. Osudy jednotlivcov sú uveriteľné, príbeh sa ľahko číta. Chvíľami ma preniesol do Kodane a objavovala som ju spolu s postavami. Padlo v knihe pár myšlienok, ktoré som si poznačila a aspoň chvíľu ich ponesiem v sebe a budem sa nimi riadiť. Odporúčam.

14.02.2021 5 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Veľmi "čtivé". Knihu som zhltla za 2 noci. Po detektívkach som mala chuť na trochu romantiky a bol to šťastný výber. Nevedela som knihu pustiť z ruky, pekný príbeh pretkaný pikantnými konverzáciami. Iskrilo to medzi hlavnými hrdinami a všetko som im uverila. Žiadne zbytočné naťahovanie deja...neviem ako to presne napísať, ale "všetko malo svoje miesto". Po dlhom čase to bol konečne romantický príbeh, ktorý nebol ukončený predčasne, termín spisovateľku netlačil a hlavné postavy mali priestor ukázať, čo v nich je. Knihu odporúčam romantickým dušiam. Príjemné čítanie.

28.12.2022 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Včera v noci dočítaná a mala som nutkanie zapnúť hneď počítač a písať recenziu. Ten záver ma dostal natoľko, že až mne lietali motýliky v bruchu. Ale pekne od začiatku. Na knihu som sa veľmi tešila, pretože autorka má skvelý štýl písania a témy, ktoré si vyberá sú pútavé. V knihách zachádza do hĺbky, postavy majú charakter a to všetko som našla aj v tejto knihe. Mínus knihy vidím v tom, že na začiatku bola kniha veľmi, ani neviem ako to správne nazvať...popisná. Zbytočne rozpisovaná jedna emócia na troch stranách (tak som to vnímala), ale keď som sa cez ten začiatok preluskala, tak už to išlo. Hlavné postavy Jas a Ivan sú veľmi sympatické, iskrí to medzi nimi. Je zábavné čítať , ako sa navzájom doberajú. Téma z prostredia krasokorčuliarov ma zaujala. Mám pocit, že autorka si urobila veľký prieskum pred písaním, pretože v knihe je veľa podrobných a zaujímavých zmienok z tohto športu. Za mňa 5 hviezdičiek, pretože kniha "S láskou, Lukov" bude patriť medzi tie, ktoré si budem pamätať aj o pár rokov bez toho, aby som si musela prečítať o čom je. Nech umelecká múza Marianu Zapata neopúšťa, už teraz sa veľmi teším na ďalšiu autorkinu knihu.

05.09.2021 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Mariana Zapata opäť nesklamala. Postavy som si obľúbila hneď. Čitateľ, ktorý od spisovateľky nečítal predchádzajúce knihy možno knihe nedá šancu a po prvých stranách knihu odloží. Ten úvod bol totiž dosť zbytočne popisný, natiahnutý, ale potom sa to pekne naštartovalo. Tiež by som v knihe zvládla viac romantiky, ale akosi som si už u tejto spisovateľky zvykla, že je potrebné si na ňu počkať. Knihe Kulti sa naozaj nevyrovná, ale aj tu je hlavná hrdinka veľmi zaujímavá, môže ísť príkladom svojou pracovitosťou. Niektoré sa vo Van nájdeme, veď nie všetky sme vždy len usmievavé, ale sem tam vystrčíme rožky. Ku knihe sa ešte vrátim, určite ju odporúčam.

15.09.2022 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Skvelá! V úvode knihy som bola skeptická, taká vážna téma, ale Sarina to zvládla. S úplnou ľahkosťou popísala aj nie práve najpríjemnejšie chvíle v živote človeka s postihnutím. Čakala som úplne iný príbeh, ale nie som sklamaná, skôr naopak. Na mnohé veci sa opäť pozerám ináč. Kto chce veľa romantiky, príjemný oddych, nech určite siahne po tejto knihe.

31.03.2021 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Knihu odporúčam, dala som ju na jeden dych. Pokiaľ by to nebolo rozprávanie z reálneho života, tak ani neriešim a poviem si super román. Ale keďže ide o životopis a spomínajú sa veľké mená, tak som veru po každej kapitole chvíľu vstrebávala informácie. Zaujímal by ma aj pohľad z druhej strany (ľudí spomínaných v knihe), asi sa pustím do životopisov viacerých osobností z čias pred 2 sv. vojnou.

21.02.2021 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Juuuj tak to je dovolenkové čítanie. 1.kapitolu som začala asi pred polrokom, ale vôbec ma nezaujala. Včera som sa ku knihe vrátila a nevedela som ju prestať čítať. Veľmi návykové hlavné postavy. Ani jedna nudná strana. Odporúčam. Romantikaaa.

20.08.2023 5 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Elle Kennedy patrí v tomto žánri k mojim obľúbeným autorkám. K sérii Off-Campus sa rada vraciam, pretože jej postavy sú skvelé, príbehy dobre spracované, zbytočne sa v nich človek nezamotá. Bola som veľmi zvedavá na jej novú sériu a knihu som dala za víkend. Príbeh zaujímavý, postavy ma dostali a to je vlastne aj dôvod prečo jej uberám hviezdičku, lebo si Skyy a Gage zaslúžili VIAC strán! Teším sa na pokračovanie, snáď ďalší hrdinovia dostali viac času na napísanie ich príbehu. Odporúčam, hlavný hrdina je veľký sympaťák :)

20.03.2022 4 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Moja najobľúbenejšia séria z romantických kníh. Veľa krát som sa už ku týmto knihám vrátila. Postavy, no čo vám budem...Môžeme len dúfať, že po svete behá veľa takých chlapov, ktorí majú podobné vlastnosti ako hokejisti z tejto série. Príjemné čítanie, oddychovka, ktorá nesklame.

25.07.2020 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Knihu som mala doma už dlhšie, ale nechávala som si ju na sviatky, aby som si ju mohla vychutnať. A dobre som spravila. V týchto škaredých upršaných dňoch (áno, žiaľ, túto zimu nie sneh, ale hmla a dážď) bola balzamom na dušu. Kniha ma pohltila. Preniesla som sa do Francúzska, skoro cítila slnečné lúče a vôňu mora. Čarovný príbeh, správna dávka romantiky. Kniha ponúka množstvo opisov zaujímavých miest, ktoré by stálo za to navštíviť i krásny príbeh lásky. Iskrenie medzi hlavnými hrdinami dostane každú romantickú dušu. Postavy sú sympatické, príbeh trochu viac "rozprávkový", ale stále v znesiteľnej norme, aby sme sa vedeli vžiť do postáv. Rada sa ku knihe ešte v budúcnosti vrátim.

07.01.2024 5 z 5

Rozzlobený bůh Rozzlobený bůh L. J. Shen

Tak toto bola jazda od začiatku do konca. Úprimne týchto večne nahnevaných chlapov nemusím. Knihy od A. Toddovej (séria After) som nedokázala prečítať, neskutočne mi hlavní hrdinovia vadili. Po prvej knihe som sériu zaradila do kategórie pre mňa nečitateľných. A aj napriek tomu, že aj v sériách od L. J. Shen sa stretneme s podobnými hrdinami, tieto knihy ma zaujali. Bude to spôsobom, akým spisovateľka píše. Dej plynie, stránky sa míňajú a vy sa v príbehu stratíte. Tento posledný príbeh, i keď v úvode mi prišiel vulgárny (dúfam, že mládež takto skutočne nefunguje) ma poriadne dostal. Posledné kapitoly som plakala. Okrem dlhoročnej lásky, schovanej do nenávisti, šikany medzi stredoškoláčkami je v knihe načrtnutá i ťažká téma- zneužívania detí.
Hlavní hrdinovia mi boli sympatickí, bojovali so svojimi démonmi svojským spôsobom. Nechápala som niektoré ich reakcie, riešila by som ich ináč, ale tiež som už iná veková kategória.
Kniha ma dostala. Určite ju odporúčam.

30.10.2022 5 z 5

Když jsme si věřili Když jsme si věřili Sarina Bowen

Už je to nejaký mesiac, čo som knihu čítala a prekvapivo si pamätám dej aj pocity, ktoré vo mne kniha vyvolala. Hlavný hrdina je sladký, milý chalan. Hlavná hrdinka je, ale podstatne zaujímavejšia. Samotný dej vás núti na veľa vecí a situácii v živote sa pozerať ináč. Dobré čítanie, knihu určite odporúčam.

14.08.2022 5 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Prečítané, ale čoskoro na knihu zabudnem.

22.09.2021 2 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Keby som od autora neprečítala knihu Tá predo mnou a nebola z nej taká nadšená, tak toto dielo by som bola po pár kapitolách isto odložila. Na mňa naozaj veľmi pre-kombinované. Záver veľmi prekvapivý, v tomto autor nesklamal. Druhý krát však po tejto knihe určite nesiahnem. Autorovi, ale šancu ešte dám.

12.06.2021 2 z 5

Pekáreň v Brooklyne Pekáreň v Brooklyne Julie Caplin

Narozdiel od Kaviarne v Kodani som pri tejto knihe nemala chuť sadnúť do lietadla a ísť do Brooklynu. Možno práve preto som sa mohla viac zamerať na hlavné postavy, ktoré som si obľúbila. Sophie je príjemný, usmievavý človek, kamarátka, ktorú by každý jeden z nás chcel mať. Todd je krásny donchuan, ktorému nechýba zmysel pre humor a veľké plus pre neho je tiež, že sa neberie príliš vážne. Okrem sympatických hlavných hrdinov sa v príbehu stretávame aj so zaujímavými vedľajšími postavami, ktoré by pokojne mohli byť motívom na ďalšie knihy. Páči sa mi, že aj keď prídu v deji situácie, ktoré by iný spisovatelia vedeli poriadne zamotať a vznikli by nedorozumenia, tak v knihách Julia Caplin to našťastie tak nie je. Ukazuje nám, že úprimnou komunikáciou sa veci dajú riešiť. Knihu odporúčam pre tých, ktorí majú chuť na šteklivú romantiku obohatenú o spoznávanie nových miest.

19.04.2021 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Príbeh ma zaujal od prvej kapitoly. Postavy sú prepracované, prekvapila ma hlavne Emma (koľko takých ľudí behá okolo nás?). Životné príbehy jednotlivcov sú vskutku zaujímavé. Myšlienka takto prepracovaného domu u nás v rodine rozvírila debatu (a to by malo byť poslaním kníh). Na jednej strane sa mi to zdá ako skvelý nápad, niečo neživé, čo vás takto ovláda/motivuje, ale na strane druhej, keď takúto myšlienku niekto obráti a použije proti vám, tak to už je námet na napísanie psychologického thrilleru. Rozuzlenie ma prekvapilo, naozaj som to nečakala. Knihu odporúčam, ak radi riešite záhady so štipkou tajomna.

13.04.2021 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Skvelá! Už Kulti sa mi veľmi páčila a táto za ňou nezaostáva. Je pravda, že možno by tam mohlo byť viac romantiky, mohol by sa Saša vyjadrovať a prejavovať viac zaľúbene, ale veď nie všetky lásky sú také. Nie každý potrebuje svoj vzťah kričať do sveta. Dialógy sú vtipné, postavy zaujímavé. Vzťah súrodencov, ako aj kamarátstva z detstva sú vykreslené láskavo. Príjemná kniha.

01.09.2020 5 z 5