esfinge esfinge komentáře u knih

Jáma Jáma C. J. Tudor

A mně se líbilo, četlo se mi skvěle a byla jsem napjatá. Mám ráda příběhy, kdy se prolíná přítomnost a minulost, do toho trochu tajemna a zoufalství a hlavní postava, která si vleče trauma, které postupně odkrývá.

28.10.2020 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Je to tajemné až depresivní, skvěle se čte a nejde to odložit.

20.10.2020 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Přečteno za dva dny. Smutné a pro mě až depresivní čtení, hlavně popisy opravdových "matkovražd", pro které já nemám absolutní pochopení. Elišky mě bylo líto, neboť ta si takove dětství a rodiče nevybrala.

18.10.2020 5 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Tak to mě moc nebavilo. Takový zplácaný příběh, nudná hlavní postava a závěr, který taky nenadchl.

17.10.2020 2 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Precteno za dva dny. S Helene jsem soucitila, fandila, jako matku chápala a na konci brecela. Všechny knížky s touto těžkou a smutnou tematikou mě prostě dostávají. A i když pár věcí mě v této knize zarazilo, tak hodnotim 5*

10.10.2020 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Krásná, ale smutná knížka. Nejčastější přívlastky ke knize a ani mě nenapadá nic originálnějšího. Znala jsem film, znala jsem dialogy, konec jsem věděla předem, a presto mě příběh moc dojal...

09.10.2020 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Pro mě jedna z nejlepších Kingovek. Četla jsem ji kdysi, nyní jsem po ní sáhla znovu, protože chci pokračovat Doktorem spánkem. A opět skvělé, jako kdysi. Atmosféra hotelu Overlooku, Jacka a démonů, Dannyho zoufalství, mě vtáhla dokonale.

16.09.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásný, ale pro mě smutný příběh. Úžasné prolínání osudů a opravdu výstižný název knihy. Bohdany mi bylo líto, její dětství mě dohánělo až k slzám.

14.09.2020 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Předchozí díly jsem četla před delší dobou, takže jsem se občas ztrácela v ději. Jinak s návratem Wolfa přišel humor a vyšetřování mělo spád. Až na vraha, kterého jsem odhadla brzy, mi byly postavy sympatické. Vyústění vztahu Wolfa a Baxterove příjemným závěrem.

09.09.2020 3 z 5

Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí Petr Šabach

I pokračování Opilých banánů se četlo skvěle. Ale už to byla proste "dvojka", pro mě o něco slabší, méně vtipná.

07.09.2020 4 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Skvělá a vtipná kniha, na odreagovani úplně ideální.

07.09.2020 5 z 5

Byl jsem při tom Byl jsem při tom Jerzy Kosiński

Skvělá satira. Kterak se pan Nikdo, zahradnik Příhoda, stane mediální hvězdou a Davidem Zagrabnikem. A přitom Příhoda neumí číst, psát a hovoří pouze o své zahradě.

17.08.2020 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Smutné téma, určitě bohužel stále aktuální.
Ovšem kniha byla pro mě místy zmatená a jednání detektivů zvláštní. A zas tak mě konec nepřekvapil.

11.08.2020 3 z 5

Hlemýžď Čilišnek Hlemýžď Čilišnek Pavel Šrut

Vtipné básničky a říkadla. Líbilo se mi, ale hlavně syn se u spoustu veršů zasmál, spousty textu si zapamatoval, takže hodnotím pozitivně.

03.08.2020 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Skvělá kniha s originálním příběhem. Vždyť každý z nás potřebuje nějakou tu "nezbytnou věc", za kterou jsme ochotni něco málo dát, obětovat nebo proste necim zaplatit. A King vytvořil celé městečko lidi se spoustou charakterů a příběhů a já hltala každou stránku.

30.07.2020 5 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Skvělá napínavá kniha s temným příběhem.

24.07.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Přečteno jedním dechem. Takový pravdivý příběh, tak to prostě je.

24.07.2020 4 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Přečteno, ale za pár dní nevím, o čem byla...

18.07.2020 3 z 5

Nic netrvá věčně Nic netrvá věčně Sidney Sheldon

Oddechovka z lékařského prostředí. Skvěle se četla a mě prostě mile překvapila.

18.07.2020 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Skotsko miluji a May ho popisuje tak krásně, že mu opouštím odflaknuty konec. A opět si o něco více přeji navštívit zapomenute Hebridy.

18.07.2020 4 z 5