Ereniss Ereniss komentáře u knih

Playground Playground Lars Kepler

Námět super, ale podání bylo takové nemastné neslané. Asi bych ocenila i méně stran, přišlo mi, že se děj pomalu táhne. I když musím uznat, že ty kraťoučké kapitoly se četly dobře.

18.04.2017 3 z 5

Isabela: Neohrožená královna Isabela: Neohrožená královna Colin Falconer (p)

Od Falconera jsem toho očekávala více, ale dostalo se mi pouze nezáživného vyprávění, ze kterého si nepamatuji už zhola nic. To i informace o Isabele na Wikipedii mi daly více, než tato kniha.

18.04.2017 2 z 5

Přístav poslední naděje Přístav poslední naděje Jan Vyroubal

No co k tomu říci, taková lehká fantasy. Nereálné pojetí příběhu, respektive chování postav. Zpočátku se mi to hezky četlo, ale asi po druhé kapitole mě to přešlo. Nuda, nuda, nuda.

18.04.2017 2 z 5

Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Jaroslava Černá

Možná tolik neuchvátí po stylistické stránce, avšak příběh byl natolik napínavý a tolik mě pohltil, že jsem se od knihy odkousla po pár hodinách a mohla ji přečtenou zavřít.

18.04.2017 4 z 5

Cesta do Woodbury Cesta do Woodbury Robert Kirkman

Trošku slabší než první díl, ale stále na úrovni. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco, co v seriálu nebylo a díky knize se mi rozšířil příběh Guvernéra (ačkoliv je to hajzl největšího kalibru a nenávidím ho).

19.01.2017 4 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Od knihy jsem nečekala zhola nic, a to jsem velkým fanouškem seriálu. Jaké bylo moje překvapení, když jsem se do knihy tak zakousla a odtrhla se až po přečtení poslední stránky. Tomu říkám překvapení!

19.01.2017 5 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Možná to je tím, že jsem začala druhým dílem, ale kniha mě tolik neuchvátila. Přišlo mi to takové celé nereálné.

19.01.2017 3 z 5

Lásce na stopě Lásce na stopě Alexandra Potter

Jako oddechová četba ideální :) Indie je pro mě můj cestovatelský sen, tak jsem se alespoň na chvíli mohla do toho snu ponořit. I když romancím moc neholduji, po knihách Alexandry Potter jednou za čas sáhnu a většinou dostanu pohodové čtení.

19.01.2017 4 z 5

Deník postarší prvorodičky aneb Jak se žije mamosaurům Deník postarší prvorodičky aneb Jak se žije mamosaurům Judith Newman

Vůbec mi to nesedlo. Možná jsem se pousmála nad jednou humornou pasáží, ale s autorkou jsem tedy absolutně necítila. Přišla mi trošku mimo a ten její manžel snad ještě víc. Asi jiná mentalita :)

19.01.2017 2 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Prostě jsem nešla spát, dokud jsem to celé nepřečetla.

01.10.2016 5 z 5

Poslední strážce Poslední strážce Jeff Grubb

Svět Warcraftu mi z her není cizí a tak jsem se před uvedením filmu do kin rozhodla oživit si příběhy a děj knihami. Poslední strážce není úplně příkladem nejlepší literatury, ale je to čtivé a do světa mě zatáhla. Dokonce mám zase chuť oprášit klávesnici a nainstalovat si Warcraft III :)

02.06.2016 5 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Už vím, proč se takovým knihám vyhýbám. Námět možná dobrý, ale forma hrozná. Jakoby to psala žákyně střední školy. Což je zřejmě cílová skupina této knihy.

17.04.2016 2 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Tuhle knihu bych přála každému. Rozdala bych ji mezi své přátele, aby konečně byli ve svých vztazích šťastni a aby sami povyrostli. Vím, že kniha samotná nás nespasí, ale je třeba ji přijmout za svou a některé rady si vzít k srdci. Věřím, že člověk pak bude šťastnější.

27.01.2016 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nevím, jak to paní autorka dělá, ale téměř všechny její knihy zhltnu najednou. Nemůžu se od jejích slov odtrhnout a čtu a čtu až do poslední strany. Více mě upoutala první část příběhu, z doby 1. světové války. Ani si nedokážeme představit, jak těžké to období muselo být...
"Co se stane, nedá se odestát."

25.01.2016 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová mě nezklamala ani napodruhé. Dalším ze svých počinů mě přesvědčila, že je pro mě českou autorkou číslo 1. Číst tyto obrazy obyčejných českých rodin v historii mě stále baví a jsem natěšená s čím autorka přijde příště a doufám, že brzy.

24.08.2015 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Touhle knihou jsem se vlastně s Kotletou seznámila. Kdosi v mém okolí na to pěl chválu, tak jsem po knize v knihovně hrábla, že to jako zkusím. No nestačila jsem se divit, jak mě taková "ptákovina" pohltila. Celkový čas čtení pár hodin, ale knihu jsem neodložila dříve, jak po otočení poslední stránky. Asi se to nezařadí mezi skvosty literatury, ale rozhodně to má své kouzlo a atmosféru. Prostě je to hustej nářez!

12.06.2015 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Nejlepší zakončení? série, jaké jsme si mohli přát. A vůbec, pro mě nejlepší díl.

12.06.2015 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Nejslabší kniha autorky, a to jsem se do ostatních šíleně začetla a pohltily mě. Tato bohužel ne tolik, i když prostředí bylo krásně popsáno a hned bych se do Austrálie rozletěla.

25.04.2015 3 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Knihu čtu druhý týden a jsem na straně 95...Za dva týdny jindy přečtu dalších pět, šest knih. Teď nečtu radši nic, protože nemám ráda rozečtených více knih a k této se nedokážu přinutit, tedy vzdávám to. Když mě kniha nebaví, nebudu tak ztrácet svůj čas, kterého mám i tak málo a radši sáhnu po knihách, které mě baví a z kterých něco mám. Nemyslím ale, že by Laskavé bohyně byly špatnou literaturou. Jen mi tento styl psaní nesedí a nic mi to nedává.

26.03.2015 1 z 5

Levandulová princezna Levandulová princezna Hana Parkánová-Whitton

Takový průměrný, lehce psaný příběh, založený na skutečných historických událostech.

17.02.2015 3 z 5