Levandulová princezna

Levandulová princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56572/bmid_levandulova-princezna-h16-56572.jpg 4 68 24

Blanka z Valois o lásce jen sní - její sňatek vyplyne z obvyklé diplomatické dohody. Když však pozná svého budoucího muže, na první pohled se do mladého českého kralevice zamiluje. Ten se na francouzském dvoře zdrží krátce, spěchá domů bojovat za práva koruny české. Po letech se pro nevěstu vrátí už jako mocný král. Co se změnilo během odloučení?... celý text

Jaruš7
11.02.2024 4 z 5

Audiokniha.
Příjemný dojem z poslechu.
Pohádkově laděný dějepis.
První silná oboustranná láska na první pohled, která dala Václavu - Karlovi ve francouzském zázemí, ideu, splnit si sen o jejich království.
Za to, že se to stalo jistou skutečností, měl vliv žen.
Mateřský - Elišky Přemyslovny - s výchovou a rodovým poutem.
Láskou zasažený - Blanka z Valois - pro první lásku vše.
Idea mu zůstala v srdci po celý život a činy hovoří za vše.

Nuttelka
28.01.2024 4 z 5

Trošku jsem se bála, zda mě kniha zaujme, jelikož já a dějepis nikdy nešlo dohromady :-) Zvolila jsem audio formu, neboť ji načetl můj velký oblíbenec Jakub Saic, a voalá! Mně se to líbilo! Krásně zpracované a vesměs to na mě působilo jako historická romance.. která se tedy týká našich dějin.. Určitě časem zkusím i další knihy, když už vím, že se nemám čeho bát :-)

Květi62
27.10.2023 5 z 5

Hezké romantické čtení o mládí Karla IV a jeho první ženy Blanky z Valois.

kudrdlinka
22.09.2023 4 z 5

Lehké, stručné a nenáročné nahlédnutí do historie a mladí Karla IV. Je to sice spíš jako romantický příběh, ale i tak si něco z dějepisu připomeneme. Poslouchala jsem jako audio.

Havrnka
14.09.2023 5 z 5

Je hezké, když můžeme nahlédnout do naší minulosti.

lenyleny
21.07.2023 4 z 5

Malinko zklamala, čekala jsem více o životě Blanky z Valois . A tak trochu nemá kniha konec.

alnahu
09.07.2023 5 z 5

Tuto knihu o Markétě z Valois-zvané Blance,jsem si opět s chutí přečetla. Nalákala mi k přečtení pěkná obálka. Pěkný příběh Blanky z Valois,která byla sestřenicí francouzského krále Karla IV.Sličného a sestrou francouzského krále Filipa VI.,která byla velmi mladá provdána za KarlaIV.,I když
byl jejich sňatek sjednán s politických důvodů-stala se Blanka jeho jedinou životní láskou a po jejím náhlém úmrtí na ni nikdy nezapomněl.
Knihy tohoto žánru nikdy nezevšední.

Naďa2411
29.06.2023 5 z 5

U této knihy stupnice hvězdiček je velmi krátká. S autorkou jsem si připomněla historii mého oblíbeného vladaře Karla IV. Jeho první manželka Blanka z Valois mi v knize byla velmi sympatická a věřím, že taková byla i ve své době. Mám levandule velmi ráda, a možná proto jsem při četbě cítila jejich vůní. Je pro mě pochopitelné, že Blanku krásně jmenovali - Levandová princezna. Škoda jen, že zemřela v mladém věku a neužila si moc své první vytoužené lásky. Kniha má i velmi krásnou obálku, čte se jedním dechem, vychází ze skutečných událostí.

Le Chat
19.05.2023 4 z 5

Romantika v historickém hávu, které s čistým svědomím uděluji 4 hvězdičky. Hana Whitton ale rozhodně napsala i lepší knihy.

Parwana
17.11.2020 3 z 5

Příjemná historická limonáda na proválený den.

Leonor
02.01.2020 4 z 5

Moje první kniha od autorky a tehdy jsem byla nadšená, možná kvůli mé slabosti pro Blanku z Valois. Zpětně ji vnímám jako o trochu horší než jinou autorčina knihu - Karel IV. Hodnotím mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami.

Kerberos
11.05.2019 4 z 5

Pěkný román,ale zdá se mi,že to autorka vzala trochu stručně co se historických událostí týká.

MosKat
20.02.2018 5 z 5

Dobrá kniha.

alva1
22.09.2017 3 z 5

Příjemné odpočinkové čtení o lásce Blanky z Valois a Karla IV. Nechybí samozřejmě ani překážky kladené jim Janem Lucemburským a tehdejší dobou.

niknikita
01.06.2017 5 z 5

Příběhy o Karlu IV. mi nikdy nezevšední a tak nepátrám, nakolik jsou odlišné od reality. Tento se opravdu povedl.

Jarča64
11.04.2017 5 z 5

Ráda čtu historické romány od této autorky, stejně jako její knihy z anglického prostředí.

Ivana11
15.06.2015 5 z 5

Pěkně psaný příběh o Karlu IV. a jeho lásce. Romantika v historické době. Na knize se mi líbí, že na konci má autorka uvedeno, co byla skutečnost, skutečné historické postavy a co bylo vymyšleno.

Ereniss
17.02.2015 3 z 5

Takový průměrný, lehce psaný příběh, založený na skutečných historických událostech.

alnahu
11.09.2014 5 z 5

Příběh o levandulové princezně-jak nazýval Karel IV.-svou manželku Blanku z Valois ,byl průměrný, ale dal se číst. Měla jsem pocit, že se v knize víc popisují avantýry Jana Lucemburského - otce Karla IV.

Sarah01
28.05.2013 2 z 5

Jediná knížka od Hany Whitton, kterou jsem zvládla přečíst, protože jsem ji četla jako první....sloh hrozný, postavy jednoduché, stále se opakující slovná spojení, například: zrnka prachu se vířila, přitiskl si ruku na hruď ve dvorném gestu, kočár se drkocal...jedním slovem strašné.