Levandulová princezna

Blanka z Valois o lásce jen sní - její sňatek vyplyne z obvyklé diplomatické dohody. Když však pozná svého budoucího muže, na první pohled se do mladého českého kralevice zamiluje. Ten se na francouzském dvoře zdrží krátce, spěchá domů bojovat za práva koruny české. Po letech se pro nevěstu vrátí už jako mocný král. Co se změnilo během odloučení?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56572/levandulova-princezna-56572.jpg 3.845
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Alpress

Kniha Levandulová princezna

MosKat
20.02.2018

Dobrá kniha.

alva1
22.09.2017

Příjemné odpočinkové čtení o lásce Blanky z Valois a Karla IV. Nechybí samozřejmě ani překážky kladené jim Janem Lucemburským a tehdejší dobou.

niknikita
01.06.2017

Příběhy o Karlu IV. mi nikdy nezevšední a tak nepátrám, nakolik jsou odlišné od reality. Tento se opravdu povedl.

Jarča64
11.04.2017

Ráda čtu historické romány od této autorky, stejně jako její knihy z anglického prostředí.

Ivana11
15.06.2015

Pěkně psaný příběh o Karlu IV. a jeho lásce. Romantika v historické době. Na knize se mi líbí, že na konci má autorka uvedeno, co byla skutečnost, skutečné historické postavy a co bylo vymyšleno.

Ereniss
17.02.2015

Takový průměrný, lehce psaný příběh, založený na skutečných historických událostech.

alnahu
11.09.2014

Příběh o levandulové princezně-jak nazýval Karel IV.-svou manželku Blanku z Valois ,byl průměrný, ale dal se číst. Měla jsem pocit, že se v knize víc popisují avantýry Jana Lucemburského - otce Karla IV.

Sarah01
28.05.2013

Jediná knížka od Hany Whitton, kterou jsem zvládla přečíst, protože jsem ji četla jako první....sloh hrozný, postavy jednoduché, stále se opakující slovná spojení, například: zrnka prachu se vířila, přitiskl si ruku na hruď ve dvorném gestu, kočár se drkocal...jedním slovem strašné.

kattyV
19.02.2013

Historické knihy čtu ráda, Karla IV. mám taky v oblibě, ale toto mi přišlo dost hloupé. Prostě průměrná červená knihovna v historickém hávu.

Marika Vanova
20.11.2012

Kniha se mi moc pěkně četla, mám ráda tyto romány postavené na pár skutečných informací z historie. Blanka a Karel se ale vlastně moc neužili a to hlavně díky jeho otci Janu Lucemburskému. Líbí se mi, že i když byla Blanka z Francie, měla chuť se naučit česky a zamilovat si zemi svého manžela.

Dandulka
18.05.2012

Moc pěkně sepsaná kniha o lásce mezi Karlem IV. a Blankou......

oxana
03.03.2012

Kniha se moc pěkně čte,nemohla jsem se od ní odtrhnout.