Levandulová princezna

Blanka z Valois o lásce jen sní - její sňatek vyplyne z obvyklé diplomatické dohody. Když však pozná svého budoucího muže, na první pohled se do mladého českého kralevice zamiluje. Ten se na francouzském dvoře zdrží krátce, spěchá domů bojovat za práva koruny české. Po letech se pro nevěstu vrátí už jako mocný král. Co se změnilo během odloučení?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56572/big_levandulova-princezna-h16-56572.jpg 3.958

Kniha Levandulová princezna

Parwana
17.11.2020

Příjemná historická limonáda na proválený den.

Leonor
02.01.2020

Moje první kniha od autorky a tehdy jsem byla nadšená, možná kvůli mé slabosti pro Blanku z Valois. Zpětně ji vnímám jako o trochu horší než jinou autorčina knihu - Karel IV. Hodnotím mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami.

Kerberos
11.05.2019

Pěkný román,ale zdá se mi,že to autorka vzala trochu stručně co se historických událostí týká.

MosKat
20.02.2018

Dobrá kniha.

alva1
22.09.2017

Příjemné odpočinkové čtení o lásce Blanky z Valois a Karla IV. Nechybí samozřejmě ani překážky kladené jim Janem Lucemburským a tehdejší dobou.

niknikita
01.06.2017

Příběhy o Karlu IV. mi nikdy nezevšední a tak nepátrám, nakolik jsou odlišné od reality. Tento se opravdu povedl.

Jarča64
11.04.2017

Ráda čtu historické romány od této autorky, stejně jako její knihy z anglického prostředí.

Ivana11
15.06.2015

Pěkně psaný příběh o Karlu IV. a jeho lásce. Romantika v historické době. Na knize se mi líbí, že na konci má autorka uvedeno, co byla skutečnost, skutečné historické postavy a co bylo vymyšleno.