Ereniss Ereniss komentáře u knih

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Číst tuto knihu byla naprostá fantazie. Rozhodně jsem nečekala, že se tohoto tématu ujme britský autor a ještě k tomu tak precizně.

13.02.2015 5 z 5

Smrt na jazyku Smrt na jazyku Jan Bauer

Ne, že by se mi příběh četl nějak těžce. K plnému hodnocení mi v knize ale něco chybělo. Možná lepší propracovanost děje. Jak bych to řekla: bylo to takové nemastné neslané. Rozhodně upřednostňuji knihy pana Vondrušky. Pan Bauer mě neumí tolik zaujmout.

03.02.2015 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Mé hodnocení se vztahuje k celé sáze dohromady. Samozřejmě, některá kniha se četla lépe než ta druhá a hlavně každá se mi četla trošku jinak. Ve finále ale pan Sapkowski stvořil úžasný svět plný báječných postav se kterými se mi loučit nechtělo. Ale jak už bylo řečeno v knize..."Něco skončilo. Něco začíná..."

03.02.2015 5 z 5

Rožmberské dědictví Rožmberské dědictví Jan Bauer

Pěkné, nenáročné oddychové čtení. První kniha, se kterou jsem se od tohoto autora setkala. Má velmi podobný styl jako můj oblíbený pan Vondruška. Určitě se poohlédnu i po jiných knihách.

14.11.2014 4 z 5

Panovníci českých zemí - výukové karty Panovníci českých zemí - výukové karty Petr Čornej

Bezvadná publikace pro všechny věkové kategorie.

02.11.2014 5 z 5

Lásky královské Lásky královské Miloš Václav Kratochvíl

Moc pěkné čtení. Krásně napsané...Bylo těžké v té době býti ženou, či dokonce královnou. Možná se měly jako v bavlnce, neměly nouzi o jídlo, střechu nad hlavou a drahé šaty, ale jak víme, to není vše...

30.10.2014 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Chvílemi mě mocně mrazilo...Konec slabší, ale celkově hodně povedené psycho.

26.09.2014 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Pro mě rozhodně nejlepší díl!

19.09.2014 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Moc pěkný příběh, který i svou jednoduchostí přesto pohladí na duši.

02.09.2014 5 z 5

Ať se ti život povede! Ať se ti život povede! Guy Gilbert

I přesto, že nevyznávám žádné náboženství, kniha se četla velmi pěkně. Věřím totiž v jedno: člověk si svůj život utváří svými skutky. S radostí a láskou nejdále dojdeme a kdyby to tak činili všichni, jak by nám na tom světě bylo.

02.09.2014 4 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Chviličku mi trvalo, než jsem se začetla, ale to bylo spíš nedostatkem času a hlavu mi zatěžovaly jiné myšlenky. Každopádně příběh mě postupně vtáhl, i když konec mě moc nepřekvapil. Jistě se ale jedná o velice kvalitní historickou detektivku, zasazenou do doby vlády Jindřicha VIII. a jeho "kumpána" Cromwella.

20.08.2014 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Není to nejlepší Holeovka, ale čtivá je a zápletka taktéž vcelku slušná.

20.08.2014 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tento díl se náramně vydařil. 550 stran jsem slupla jako malinu.

21.01.2014 5 z 5

Slavné prohry, slavná vítězství Koruny české Slavné prohry, slavná vítězství Koruny české Josef Frais

Moc pěkně napsané nejdůležitější etapy v naší historii.

20.11.2013 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nemám slov, jenom tiše pláču. Kniha mě doslova strhla neskutečným způsobem a potokem emocí. Ne, nešlo se od čtení odtrhnout, i když jsem přesně věděla, jak to skončí...

26.10.2013 5 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Skvělé překvapení!

26.09.2013 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Musím smeknout před autorkou pomyslný klobouk. Vydat jako prvotinu takový skvost se jen tak nevidí. Nádherně napsané, děj mě okamžitě vtáhl a pohltil. Emoce se střídaly, byly silné a to mě na čtení baví. Jedna z mála českých autorek, kterým jsem momentálně propadla. Českou literaturu jinak dost zanedbávám a jsem ráda, že o tohle jsem nepřišla.

23.06.2013 5 z 5

Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Valerie Freiová

Taková reklama na Štěstí.cz no :) Každopádně to bylo oddechové čtení, trošku ze života, sice některé schůzky přitažené za vlasy, ale já už se nedivím ničemu.

19.06.2013 4 z 5

Úklady královského dvora Úklady královského dvora Michelle Diener

Tahle kniha mi přinesla trošku zklamání. Zápletka taková tuctová, už toho asi bylo napsáno z doby Jindřicha VIII. dost...

19.06.2013 3 z 5

Únos urozené panny – Břetislav a Jitka Únos urozené panny – Břetislav a Jitka Oldřiška Ciprová

Je to takové lehčí čtení do vlaku s jednoduchou zápletkou. Nic světoborného, ale určitě také nic strašného.

20.05.2013 3 z 5