Ereniss Ereniss komentáře u knih

Leť & zapomeň Leť & zapomeň Nena Tramountani

Kniha mě moc nezaujala. Myslím, že za měsíc nebudu vědět, o čem byla.

28.09.2023 2 z 5

Malekithova zhouba Malekithova zhouba William King

Jakožto člověku nepolíbeného světem Warhammer se to četlo hezky, ale tento díl byl opravdu roztahaný. 200 stran utíkají lesem a potom bum bum a vyřešeno. Nicméně i přes moje průměrné hodnocení jsem zvědavá na další autorovy knihy a ráda bych se vrhla na sérii Gotrek a Felix.

06.01.2023 3 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Také mi nesedl styl vyprávění. Jinak bez debat, téma je to silné.

25.11.2022 2 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Já radši k ději nic nepíšu. Naprostý souhlas s _Brunetkou_ . K dočtení mě poháněla jen představa, že tak můžu pravdivě argumentovat, jaká to je hovadina. Odpad málo kdy dávám, ale jestli se s tímhle ztotožňují mladé dívky, tak to mě poser záda.

13.12.2020 odpad!

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Já tyhle obyčejné lidské příběhy prostě miluju.

26.04.2019 5 z 5

Hořící kříž 2 Hořící kříž 2 Diana Gabaldon

Nejslabší díl. Zajímavých bylo asi posledních 80 stran.

14.11.2018 2 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Byla to pořádná dávka sentimentality a romantiky, ale čas od času něco takového mám potřebu číst. A když z toho vzešlo i pár milých a moudrých myšlenek, nakonec jsem byla příjemně překvapena.

10.10.2018 4 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Jak tak tady čtu, neměla jsem se začátkem problém jenom já. Chvíli trvalo, než jsem se pořádně začetla, ale potom jsem se už jen nechala nést na vlnách Síly. :) Nemůžu dospat zítřka, kdy si půjdu do knihovny pro druhý díl.

01.05.2018 4 z 5

Králův dluh Králův dluh Vlastimil Vondruška

Po dlouhé době zase díl, od kterého jsem se nemohla odkousnout.

15.04.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nevím jaká slova by mohla vystihnout můj stav po dočtení knihy. Nevím, zda slova jako "nádherná" a "úžasná" mohu použít pro obsah knihy, který je děsivý a tak smutný. Každopádně autorka se řadí mezi mé nejoblíbenější české autory a kniha je podle mě zatím to nejlepší z její tvorby.

29.11.2017 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Lucy Foley

Velmi zajímavá knížka, která na vás zapůsobí hlavně svojí atmosférou.

27.11.2017 4 z 5

Navždy družičkou Navždy družičkou Lindsey Kelk

Už dlouho jsem nečetla nic tak svižného, milého, vtipného a čtivého. Autorka mě překvapila a rozhodně si seženu její další knihy. Tohle lehké, oddechové čtení mi opravdu přišlo vhod.

24.11.2017 5 z 5

Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Hana Parkánová-Whitton

Další romantická oddechovka z pera Hany Whitton. Čte se dobře, ale neočekávejte plnohodnotný, kvalitní historický román. Tohle se řadí spíše do červené knihovny.

25.09.2017 3 z 5

Strážci Západu Strážci Západu David Eddings

Garion vládne na Rivě a opět se vydává na cestu, tentokrát starší a dospělejší, hledá svého syna. Pokračování skvělé Belgariady se může zdát zase stejné, zase někam jdou, ale každopádně člověk je rád, že je zase zpět se svými oblíbenými hrdiny a k tomu pár s novými. Eddings píše čtivě a tak celá sága je otázkou páru dní. Pro mě :)

24.09.2017 5 z 5

Karel IV. Karel IV. Hana Parkánová-Whitton

Romanticky laděný příběh o Karlu IV. Není to úplně top v oblasti historických románů, ale pokud hledáte něco lehkého a nenáročného na jeden večer, tak je to to pravé.

24.09.2017 3 z 5

Růže bez trnů Růže bez trnů Jean Plaidy (p)

Tudorovskou Anglii zbožňuji, stejně jako beletrii z této doby. A když sáhnete po kvalitě, jako je Jean Plaidy, ocitnete se tam, stejně jako jsem se tam s touto autorkou ocitla já. Příběh naivní Kateřiny Howardové, která se nepoučila z chyb své sestřenice Anny Boleynové, a taky tak dopadla.

21.09.2017 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Taková jednoduchá, příjemná jednohubka s děsně sympatickým hlavním hrdinou.

27.06.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Klasická situace: Nesbo mě navedl na vraha, aby mi to na konci samozřejmě vyvrátil. Hraje si s námi jak kočka s myší. Ale je to perfektní :)

22.06.2017 5 z 5

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Takový věci se stávají jenom v knížkách :) Ale není špatné se jednou zasnít a přečíst si o nich.

13.06.2017 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Já ty její knížky prostě žeru. Ona píše tak lehkým a čtivým způsobem, že se člověk začte a hlavně do postav vžije a zamiluje raz dva. Doufám, že zase brzy něco vyjde, protože na její knihy se obzvlášť těším.

18.04.2017 5 z 5