Rožmberské dědictví

Rožmberské dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193459/bmid_rozmberske-dedictvi-zwN-193459.jpg 4 71 18

Detektivní román z doby Václava IV. Mnich Blasius se vydává do rodného Krumlova za svým těžce nemocným nevlastním bratrem Jindřichem III. z Rožmberka. „Kdybych zemřel, ujmi se mého malého synka Oldřicha,“ žádá Blasia vladař Jindřich, ale mnicha jeho žádost málem stojí život. Někdo další si brousí zuby na rožmberské dědictví a pokouší se zabít jak malého Oldřicha, tak Blasia. Oba jen tak tak uniknou smrti. Do Krumlova je proto povolán Blasiův přítel a zástupce královského sudího Jakub Protiva z Protivce, který začne celou podivnou záležitost vyšetřovat...... celý text

Misabi
14.01.2024 5 z 5

Skvělá kniha. Moc se mi líbila. Moc se mi líbila ta změna dějové linie z Václava IV.na Rožmberky.

PetraCy
18.09.2023 5 z 5

Velmi povedený historický román...

jarin58
14.08.2023 5 z 5

Další skvělá odpočinková četba od pana Bauera v niž hraje prim mnich Blasius.

martineknatasa
14.07.2023 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Radost číst. Přečtěte si, nebudete zklamáni.

ivoiro
25.05.2021 5 z 5

Skvělá kniha, která mi chyběla v této sérii.

wooloong
23.01.2020 5 z 5

Tentokrát mi přišlo, že o trochu ubylo Blasiových eskapád s pěknými služtičkami, alkoholem a obžerstvím a přibylo více detektivního příběhu se zajímavou zápletkou a nečekané rozuzlení. Lepší než předchozí díly. Jen ten náhlý přerod Alžběty ze vzorové intrikánské semetriky na pokornou a vděčnou švagrovou mi přišel hodně přitažený za vlasy.

alnahu
22.08.2019 5 z 5

Tentokrát jsem sáhla po detektivce z doby Václava IV. ,která se odehrává v Českém Krumlově ,dojde zde k několika vraždám- děj má nečekané rozuzlení.Příjemná oddechovka do deštivého dne.

renefer
07.09.2018 4 z 5

Super, Blasius opět zvítězil nad lží a nenávistí, i když většinu knihy propil, projedl a strávil ve společnosti sličných hostinských. A tak to má být :)

babystar
30.08.2018 4 z 5

Oddychová četba tentokrát většinou z Českého Krumlova. Čtyři vraždy, jeden pokus o vraždu a za všechno může existence Blasia a ztráta poslední vůle právě zesnulého vladaře Jindřicha. Vidina bohatství je mocný impuls k vraždění...Příběh má spád a i když vrah byl odhadnutelný, tak konečné rozuzlení je docela překvapivé.

druzickaster
24.07.2018 5 z 5

Tentokrát nás autor natahuje až do konce, podezřelých je víc a víc, no nakonec to vše dobře dopadne. I Jakub Protiva je docela zajímavě vtažen do příběhu a vlastně je to po dlouhé době případ, kde se nevyskytuje sám král Václav IV.

Kerberos
01.07.2018 4 z 5

Další vydařené pokračování,tentokrát je v popředí Blasius,který je v nebezpečí života jako levoboček Rožmberků.

angelika29
21.05.2018 5 z 5

Celá série Jakuba Protivy jsou velmi čtivé knihy. I trochu historie se nechá naučit i když jsem tady již z mnoha příspěvků četla záporné komentáře ohledně pravdivosti historie

pagac17
15.02.2016

Tento detektivní román mě velmi zaujal. Mám rád tuto historickou dobu. Hlavní postavou je mnich Blasius, který se snaží rozplést úmrtí několika lidí, kteří se vážou ke Krumlovu, co by hlavního sídla Rožmberků. Umírá Jindřich III a z toho pramení boj o jeho dědictví. Ovdovělá královna si činí nároky na celý majetek zemřelého knížete. Autor nás nechá do poslední chvíle pátrat po příčinách úmrtí a pak objevení pachatelů. Přečetl jsem knihu jedním dechem.

vincek1
28.12.2014 4 z 5

Další z řady knih pana Bauera, které jsem četl. Osobně si myslím, že tato kniha je zatím nejslabší. Děj má sice spád, ale občas mi vadilo vyjmenovávání rodokmenu manželky zesnulého Jindřich III. z Rožmberka. Které se v knize několikrát opakovalo, stejně tak jako vyjmenovávání šlechticů. Knihy p. Vondrušky, který je také můj oblíbený autor, tento, podle mě "nešvar" neobsahují. Jinak doporučuji.

Ereniss
14.11.2014 4 z 5

Pěkné, nenáročné oddychové čtení. První kniha, se kterou jsem se od tohoto autora setkala. Má velmi podobný styl jako můj oblíbený pan Vondruška. Určitě se poohlédnu i po jiných knihách.

Selinute
21.10.2014 4 z 5

Moje první setkání se středověkou detektivkou tohoto autora. Knížka se četla dobře, postava mnicha Blasia je sympatická figurka, která je pro celé dílko tím správným kořením.

Dandulka
10.10.2014 5 z 5

Mnich Blasius si v tomto příběhu užil svoje, ale konec byl opravdu překvapivý. Doporučuji, určitě se nebudete nudit!

Gaara1
07.09.2014 4 z 5

Další vynikající odpočinková četba od Jana Bauera, Rožmberské dědictví. I zde se setkáme s postavami s předešlých dílů a můj oblíbený františkánský mnich Blasius bude opět perlit, i když v tomhle díle to nebude mít vůbec lehké. 4 hvězdy.