Isabela: Neohrožená královna

Zachránkyně trůnu. Isabele je pouhých dvanáct let, když je provdána za anglického krále Eduarda II. Pro francouzskou princeznu je to láska na první pohled, ale Eduardovo skrývané tajemství hrozí zničit nejen její lásku, ale i anglické království. Isabela musí volit mezi rodinou a zájmy říše. V sázku dává i vlastní život, aby zachránila království. Colin Falconer předkládá čtenářům další kritikou oceňovaných románů, jimž neschází ani čtivost, ani historická věrnost. Příběh královny Isabely vypráví osudy jediné ženy, která kdy zaútočila na Anglii a vyhrála. Tato historická událost, která i po staletích zůstává v Anglii tabu, změnila dějiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220333/isabela-neohrozena-kralovna-YqN-220333.gif 3.436

Isabella: Braveheart of France (2013)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, BB art

Kniha Isabela: Neohrožená královna

Malinali

Knihu jsem dostala darem.. Bavila me, od zacatku az do konce. Mam rada tohoto spisovatele a jeho styl. Finale bylo trochu rychlejsi, jeste chvilku mohl psat. Izabelu jsem si oblibila hned od zacatku a krale Eduarda mi bylo spis lito - mozna, kdyby nebyl kralem, byl by jeho zivot stastnejsi...

januchka
25.01.2018

Mne se to libilo :-). Je to ma prvni knizka od tohoto autora, takze nemohu srovnavat, ale je to pomerne ctiva knizka. Jako oddechovka na dovolenou idealni.

Inka063
08.01.2018

Vy mu teda dáváte :-)! Toto je má první kniha od Falconera a že by to byla taková hrůza, se mi nezdá. Hitparáda sice taky ne, znám lepší historickou beletrii, ale že bych chudáka Colina posílala "leštit čepicí náhrobek Maurice Druona" :-)???
(musela jsem si půjčit kousek z Pink Martini, to je fakt vtipný :-)!!!)

Veve131
18.09.2017

Toto byla moje první kniha od tohoto autora a líbila se mi. Když čtu komentáře níže tak si musím přečíst další a zjistit jestli jsou zajímavější.

Kerberos
18.06.2017

Falconer sice píše lépe,ale dověděla jsemse i nové informace

Ereniss
18.04.2017

Od Falconera jsem toho očekávala více, ale dostalo se mi pouze nezáživného vyprávění, ze kterého si nepamatuji už zhola nic. To i informace o Isabele na Wikipedii mi daly více, než tato kniha.

orinka3
28.09.2016

Falconer umí psát líp. Isabela se čte dobře, úderné věty posouvají příběh kupředu. Jenže tomu cosi výrazně chybí - je to psané jakoby roboticky, bez procítění. Tak aspoň mně se zdá. Kniha za srdce nevezme.

tynny
18.02.2016

No, musim rict, ze Falconer je taky muj oblibenec, ikdyz posledni dobou zacina u mne dosti upadat. Isabela, urcite zklamanim, ale zase musim uznat, ze i pres plochy pribeh nadale obdivuji vypravecky talent autora ... bylo to krasne ctive, zhltla jsem to, ale v podstate o nicem :-(

Bezantina
11.02.2016

Nechápu, že autor který mne tak uchvátil Hedvábnou stezkou, kterou jsem četla před více než deseti lety (a pamatovala jsem si jen děj, ne název autora či knihy, dala fušku to zjistit) mě mohl tak otrávit Isabelou. Nejsem spisovatel, ale odhaduji, že příběh mohl mít grády Hedvábné stezky.. Souhlasím se všemi komentáři níže.

Nefi
28.04.2015

Neurazí, nenadchne. Celkově mi tato kniha přijde taková plochá, nepodrobná, chybí jí hloubka. Aspoň, že byla tak tenká. Ale jako takové oddechové čtivo, dejme tomu :)

Smiragl
13.04.2015

Můj oblíbený autor a takhle mě zklamat! Porád jsem čekala, kdy se tam začne něco dít a všechno se to "rozjede", ale pak mi došly stránky :( aspoň, že to bylo tenký, když už to za nic nestálo...

Maddallena
27.12.2014

Isabelo, tak jsem se na Tebe těšila... I po zklamání Stigmaty jsem si nepřipustila, že bych mohla být opět raněna. Já se tak těšila na tak velké téma, jako je Isabela. Být to před 10ti lety, vypadal by komentář jinak. Nevím, co se s milovaným Falconerem stalo, neumím si to vysvětlit. A ten Epilog, uf. No nic, jdu pro Anastázii, abych si "spravila chuť". Těm, co neznají "starého" Falconera by se snad mohla kniha líbit, ale my, co jsme na něm "vyrostli" jsme zklamáni.

Pink Martini
26.12.2014

(Uwaga spoilery!) "Koupila jsem ti k svátku nového Falconera, raduj se!"

No, ehm. Jak je všeobecně známo, Colinovy knihy mají sestupnou tendenci a já sama jsem se před rokem zařekla, že po Stigmatech si nekoupím už žádnou, ale teď nebylo zbytí. Ani totální přežrání dvaceti vanilkovými rohlíčky nedokázalo obměkčit mozek natolik, abych v Isabele viděla něco jiného než průměrný brak.

Námět je přitom jako vždycky skvělý. Isabela Francouzská, jediná přeživší dcérenka Filipa Sličnýho se provdala za anglického krále Eduarda II. a na jeho studeným dvoře rozehrává diplomatickou partii. Je chytrá, politicky zdatná a hezká. Falconerova Isabela je sice pořád dcera Železnýho kingoše, ale její jediným přáním je získat srdce svého manžela a konečně se s ním vyspat. Charaktery jsou tak zoufale ploché, že stěny Toweru najednou vypadají jako zdobené filigránem. Jednání většiny postav mi přijde tak iracionální a nepochopitelné, že prostě nevím, co tím Colin sledoval. Dostane do rukou perfektní námět a zprasí ho.

Přísloví a citáty, který se valily z Anastázie a Hedvábné stezky, v Isabele nejsou. Nerozumím tomu. Falconerovi evidentně nemají peníze a každý rok potřebují vydat novou knihu, ať je to cokoliv. Uspořádejme pro ně finanční sbírku. Které z Colinových dětí Isabelu psalo? (Po přečtení doslovu se domnívám, že nejspíš pes.)

Ach, Coline. Za tuto knihu by tě duch Francouzské vlčice měl pár dní strašit po nocích. Pokud vás příběh Isabely zajímá, Falconer vás nejspíš nenadchne. Pokud vám není deset.

2/5. Za to, že se to aspoň docela dobře čte a čtení odsýpá a první kapitola je povedená jako za starých časů. Tohle je konec mezi námi dvěma. A teď Coline hupky šupky do Paříže leštit vlastní čepicí boty (či spíše už náhrobek) Maurice Druona za jeho dokonalé Prokleté krále.