Ereniss Ereniss komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nevím jaká slova by mohla vystihnout můj stav po dočtení knihy. Nevím, zda slova jako "nádherná" a "úžasná" mohu použít pro obsah knihy, který je děsivý a tak smutný. Každopádně autorka se řadí mezi mé nejoblíbenější české autory a kniha je podle mě zatím to nejlepší z její tvorby.

29.11.2017 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Musím smeknout před autorkou pomyslný klobouk. Vydat jako prvotinu takový skvost se jen tak nevidí. Nádherně napsané, děj mě okamžitě vtáhl a pohltil. Emoce se střídaly, byly silné a to mě na čtení baví. Jedna z mála českých autorek, kterým jsem momentálně propadla. Českou literaturu jinak dost zanedbávám a jsem ráda, že o tohle jsem nepřišla.

23.06.2013 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Já tyhle obyčejné lidské příběhy prostě miluju.

26.04.2019 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nevím, jak to paní autorka dělá, ale téměř všechny její knihy zhltnu najednou. Nemůžu se od jejích slov odtrhnout a čtu a čtu až do poslední strany. Více mě upoutala první část příběhu, z doby 1. světové války. Ani si nedokážeme představit, jak těžké to období muselo být...
"Co se stane, nedá se odestát."

25.01.2016 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Touhle knihou jsem se vlastně s Kotletou seznámila. Kdosi v mém okolí na to pěl chválu, tak jsem po knize v knihovně hrábla, že to jako zkusím. No nestačila jsem se divit, jak mě taková "ptákovina" pohltila. Celkový čas čtení pár hodin, ale knihu jsem neodložila dříve, jak po otočení poslední stránky. Asi se to nezařadí mezi skvosty literatury, ale rozhodně to má své kouzlo a atmosféru. Prostě je to hustej nářez!

12.06.2015 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Vůbec bych touhle knihou neopovrhovala, naopak, líbila se mi moc. Přečtena téměř na jeden zátah, tak přispěji pěti hvězdičkami k hodnocení.

05.03.2013 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Já radši k ději nic nepíšu. Naprostý souhlas s _Brunetkou_ . K dočtení mě poháněla jen představa, že tak můžu pravdivě argumentovat, jaká to je hovadina. Odpad málo kdy dávám, ale jestli se s tímhle ztotožňují mladé dívky, tak to mě poser záda.

13.12.2020 odpad!

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Klasická situace: Nesbo mě navedl na vraha, aby mi to na konci samozřejmě vyvrátil. Hraje si s námi jak kočka s myší. Ale je to perfektní :)

22.06.2017 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Já ty její knížky prostě žeru. Ona píše tak lehkým a čtivým způsobem, že se člověk začte a hlavně do postav vžije a zamiluje raz dva. Doufám, že zase brzy něco vyjde, protože na její knihy se obzvlášť těším.

18.04.2017 5 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Tuhle knihu bych přála každému. Rozdala bych ji mezi své přátele, aby konečně byli ve svých vztazích šťastni a aby sami povyrostli. Vím, že kniha samotná nás nespasí, ale je třeba ji přijmout za svou a některé rady si vzít k srdci. Věřím, že člověk pak bude šťastnější.

27.01.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nemám slov, jenom tiše pláču. Kniha mě doslova strhla neskutečným způsobem a potokem emocí. Ne, nešlo se od čtení odtrhnout, i když jsem přesně věděla, jak to skončí...

26.10.2013 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Zhltla jsem to jako malinu. Nesbo je pro mě král severských detektivek! :)

17.01.2013 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Také mi nesedl styl vyprávění. Jinak bez debat, téma je to silné.

25.11.2022 2 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Byla to pořádná dávka sentimentality a romantiky, ale čas od času něco takového mám potřebu číst. A když z toho vzešlo i pár milých a moudrých myšlenek, nakonec jsem byla příjemně překvapena.

10.10.2018 4 z 5

Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Jaroslava Černá

Možná tolik neuchvátí po stylistické stránce, avšak příběh byl natolik napínavý a tolik mě pohltil, že jsem se od knihy odkousla po pár hodinách a mohla ji přečtenou zavřít.

18.04.2017 4 z 5

Smrt na jazyku Smrt na jazyku Jan Bauer

Ne, že by se mi příběh četl nějak těžce. K plnému hodnocení mi v knize ale něco chybělo. Možná lepší propracovanost děje. Jak bych to řekla: bylo to takové nemastné neslané. Rozhodně upřednostňuji knihy pana Vondrušky. Pan Bauer mě neumí tolik zaujmout.

03.02.2015 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Mé hodnocení se vztahuje k celé sáze dohromady. Samozřejmě, některá kniha se četla lépe než ta druhá a hlavně každá se mi četla trošku jinak. Ve finále ale pan Sapkowski stvořil úžasný svět plný báječných postav se kterými se mi loučit nechtělo. Ale jak už bylo řečeno v knize..."Něco skončilo. Něco začíná..."

03.02.2015 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

King mě opět "rozsekal"...Pořád se nemůžu zbavit toho mrazivého pocitu ze čtení. Ten chlap je génius! 4 povídky, jedna děsivější než druhá. V hlavě vám to šrotuje a neustále si opakujete: Co byste dělali vy???

24.12.2011 5 z 5

Navždy družičkou Navždy družičkou Lindsey Kelk

Už dlouho jsem nečetla nic tak svižného, milého, vtipného a čtivého. Autorka mě překvapila a rozhodně si seženu její další knihy. Tohle lehké, oddechové čtení mi opravdu přišlo vhod.

24.11.2017 5 z 5

Strážci Západu Strážci Západu David Eddings

Garion vládne na Rivě a opět se vydává na cestu, tentokrát starší a dospělejší, hledá svého syna. Pokračování skvělé Belgariady se může zdát zase stejné, zase někam jdou, ale každopádně člověk je rád, že je zase zpět se svými oblíbenými hrdiny a k tomu pár s novými. Eddings píše čtivě a tak celá sága je otázkou páru dní. Pro mě :)

24.09.2017 5 z 5