Ennie Ennie komentáře u knih

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Ještě při zhruba 70% přečtené knihy jsem měla chuť to odložit. Fakt jsem dlouho nic horšího nečetla. Ale ke konci knihy se autorka nějak zlepšila a najednou to bylo docela čtivé i zábavné. A však úplný konec byl tak neuvěřitelný a přesládlý a i nečtivý, přišlo mi to jak výčet něčeho...jako kdyby se držela i šablony a chtěla splnit a vyšperkovat klasická klišé...

Chvíli jsem přemýšlela i o dvou hvězdách, ale když jsem si uvědomila, kolika knihám, co mě bavily jsem dala jen tři…a při pohledu na docela vysoké celkové hodnocení knihy... (to musí být omyl, ne? :-O :().

A to jsem ještě nezmínila fakt, že to bylo děsně urychlené "celý ten vztah" a to, že najednou z "nenávisti" (která mi tam docela chyběla, stejně jako chemie) se najednou vytřískal sex na několik kapitol :D

28.06.2022 1 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásný, milý, velmi krátký příběh, který zaujme především milovníky psů. A doporučila bych ho dát přečíst i dětem. Moc oceňuji odkazy na stránky, kde můžeme pomoci psům :). A abych nezapomněla - ilustrace jsou moc kouzelný.

Ale pozor, pokud jako dospělí doufáte, že vám tahle kniha otevře oči, tak bych s tím úplně nepočítala.

07.02.2021

Bludná sdělení Bludná sdělení Sophie Hannah

Já jsem z knihy také rozporuplná. Neřekla bych, ale že to byla ztráta času. Docela mě i chytla. Každopádně to bylo trochu přitažené za vlasy, nesnáším nevěru ani lhaní - překvapivě mě to ale nijak zvlášť neiritovalo. Největší klad knihy, je že vrah mi také byl skrytý až dokonce (což se mi nestává).

14.09.2018 3 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Ze začátku se mi zdálo, že by ta kniha mohla být i pro mě bestseller. Ale bohužel ne. Líbí se mi, že si člověk díky této knize uvědomí, co vše by bez elektřiny nebylo možné. Líbily se mi pasáže, kde byl Manzano a Shannonová, ale jinak docela nuda…

16.08.2018 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Začátek knihy byl slabší, ale i tak jsem četla dál a čekala, co na mě vykoukne. Od poloviny knihy bylo pro mě těžké se odtrhnout a odtrhla jsem se jen párkrát (kdybych nemusela, tak bych snad druhou půlku přečetla na jeden zátah). Bylo to wow a člověk musel přemýšlet, jak to tedy je. Což mě mrzí, že na konci nebylo nějaké rozuzlení. A otázka je, je to skutečnost? Věří tomu vypravěč? A nebo si to vymyslel? Těžko říct. Ale i když se normálně nebojím a strašidelná místa mám ráda, tak Tribeči se budu vyhýbat :) (tedy alespoň v určitém období).

09.03.2018 4 z 5

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Kniha mě chytla až po několika stránkách, ale pak jsem musela pokračovat v čtení, protože jsem byla zvědavá, jaké myšlenky na mě vykouknou. Musím, ale přiznat, že by to šlo napsat méně slovy. Některé věci byly velmi zbytečné. Ale plno myšlenek jsem potřebovala slyšet (znovu si je připomenout).

01.01.2018 2 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Kniha se mi velmi líbí. Na to, jak je krátká, nabízí hodně zajímavých myšlenek. Rozhodně se s autorovým myšlením ztotožňuji. Není to prostě "nic neříkající příběh" ani oddechový příběh (které mám ráda), ale je to kniha k zamyšlení.

20.10.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Mnoho postav a když se člověk ke knize nedostane denně, tak se v tom začne ztrácet (a neví, kdo je kdo - alespoň ze začátku). Děj mi přišel takový nemastný a konec trochu odfláklý. I většina postav mi nesedla. Autorce se budu vyhýbat.

30.09.2017 2 z 5

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Velmi se mi líbil děj, který byl napsán poutavě a čtivě. Avšak některé pasáže by mohly být vynechány...

Z knihy by byl dobrý film :-).

27.06.2017 4 z 5

Řekni, kde ji najdu Řekni, kde ji najdu Joy Fielding

Kniha mě hodně bavila do poloviny knihy. Pak se to nějak pokazilo. U jedné z hlavních postav mi začalo lézt na nervy její zbytečné lhaní, u druhé její neskutečná naivita. Bylo fajn, že autorka do děje zakomponovala dvě hlavní postavy se synem, takže nebylo úplně jasné po jaké náš psychopat jde. Bohužel druhou částí příběhu kniha spadla do průměru. Asi taky za to může téma znásilnění a týrání žen - to se mi těžko čte.

04.10.2016 3 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Knížku jsem začala číst jen proto, že jsem se dočetla o tom, že „autor napsal knihu a odřezal si kůži, aby do ni svázal knihu“ (to jsem vlastně zjistila až po zaujetí obalu knihy :D). Už to, že to může někoho jen napadnout je děsivý a nechutný. Pak jsem si přečetla něco málo o ději. Můžu říct, že jsem čekala něco docela jiného. Hlavně mě překvapilo, že je knížka tak slabá. Kdyby byla silnější můžu říct, že bych nejspíše nedočetla dokonce.

Kniha se četla dobře, ale ze začátku byla o ničem. Začala být zajímavá až ve své poslední třetině (takže skoro na konci). Mám ráda psychologické knihy a filmy, co nutí přemýšlet, co je vlastně pravda a co jsou jen přeludy/sny. Všem, kdo začali číst a přemýšlí o odložení, doporučuji dočíst. Jen je škoda, že vážně jen posledních několik stránek za to stálo. Kdyby jich bylo trochu víc, uvažovala bych i o 4hvězdičkách.
Trailer a 25 minutový dokument o autorovi jsem shlédla až po přečtení. A nejspíš se půjdu kouknout i na film až bude (jsem zvědavá, co z toho vypotí). Ale vážně pokud jste to ještě nečetli, tak nečekejte kdo ví co.

PS: Lajkla jsem i fb a až budu mít čas, budu pátrat jak to vlastně bylo :D.

13.10.2015 3 z 5

Osamělý vévoda Osamělý vévoda Christi Caldwell

Na knihu jsem se moc těšila a to byl asi problém - měla jsem očekávání, která nebyla naplněna. Potenciál to mělo veliký...postavy sympatické (a dobře vykreslené), Jane Austen, romance, Vánoce. No jenže vánoční atmosféra z toho na mě vůbec nedýchala, jiskření tam moc nebylo. Upřímně nejvíc jsem si užívala závěr, ve kterém se konečně něco dělo a rezonovaly se mnou emoce. Škoda, že jsem se toho nedočkala u větší části knihy. Za mě tedy fajn oddechovka, která ale za srdce moc nechytne. (Mám dvě řešení, větší část knihy vyškrtat a udělat z toho krátkou povídku a nebo vyškrtat a dát tam větší zápletku, větší citové drama. No možná jsem jen moc náročný čtenář.)

25.01.2024 3 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Neobvyklé pohádky s krásnými poselstvími :)

09.01.2024 4 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Kniha může být velmi přínosná. Nebylo by špatné, ji zařadit do "povinné četby" - pomohlo by to hodně lidem. Za mě tedy (naštěstí) to bylo jen zopakování vědomostí, co mám. Ale bohužel né, každý toto ví. Takže pokud máte pocit, že nemáte vztahy "nastudované/odžité/okoukané" nebo víte, že nějaký ten problém je, tak vřele doporučuji. Klidně můžete sáhnout jen po určité kapitole ;).

08.12.2023 4 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Tahle kniha měla fakt potenciál, ale ... Začátek se mi líbil. Byl to milý příběh, který se dobře četl. A prostředí rádia a tato show bylq docela originální. Ale za polovinou došlo k první puse a hned následovaly se*ualní hrátky, které byly vcelku detailní a chvíli potom nasledovalo dost stránek věnovaných se*u...prostě mi to do toho příběhu moc nesedlo, ale je pravda, že předtím se tam nahromadila ta se*ualní frustrace (obdivování jeho postavy etc, které mi také docela lezlo na nervy). No pak tam byla odmlka a najednou ten děj šel na můj vkus nějak rychle... později tam přišel ještě jeden zvrat a ta část byla tak emocionální, že si získala nějaké další plusy. Jenže ani konec mě neočaroval. Takže začátek bych hodnotila lépe, ale takto bohužel průměr... a asi rychle na tuhle knihu zapomenu...

08.10.2023 3 z 5

Ztracená brána Ztracená brána Arnošt Vašíček

Taková knižní jednohubka. Film se mi líbil asi o fous víc.

25.06.2023 4 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Tuto sérii knih vážně doporučuji. Zamilovala jsem se do ní. A jsem ráda, že konečně vychází česky (doufám, že se uchytí i česká verze a bude přeložená celá). V angličtině je to vážně boží.
Doufám, že z českého překladu nebudu zklamaná.

18.05.2023 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Oddechový příběh. Já jsem tedy byla mírně zklamaná. Postavy jsem si oblíbila to né, že ne. Příběh by taky šel. Jen tomu něco chybělo, jiskra...vztahová linka a jiskření se mi líbilo až ke konci knihy. A přitom ta kniha měla velký potenciál - jsem vášnivá fotografka, čaj je taky můj šálek a cestování/objevování nové krajiny miluju. Za mě zatím vede Hotýlek na Islandu (který byl moje seznámení s autorkou).

06.04.2023 3 z 5

Bez duše Bez duše Lusy Adams (p)

Podobných knih už bylo pár napsáno, ale i tak to v sobě má špetku originality. Základ je hodně podobný, ale je to i osvěžující. Mac jsem si oblíbila, jen mě mrzí, že ty vztahové linky klouzaly po okraji a doufám, že alespoň jeden (ten kamarádsko-kolegialní) půjde v dalším díle víc do hloubky.
Příběh je svižný a čtivý. Ráda bych se ponořila hned do dalšího dílu.

PS: I můj přítel včera přečetl první dvě kapitoly a to vůbec knihy nečte . A hodnotil to pozitivně...

06.02.2023

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Velmi oddechové poklidné čtení. Postavy jsem si oblíbila a kdyby mi někdo řekl, shrnutí jejich příběhu (počet dětí, krize v manželství apod), tak budu ráda. V knize se totiž toho moc neděje a když už tak to je předvídatelné. Velké plus je audiokniha, u které se dobře usínalo (i přítel, když slyšel část, tak tvrdil, že je to dobře uspavací hlas a to ještě nevěděl, že příběh je na tom dost podobně). Vykreslení postav se povedlo, ale to je tak všechno. Jinak průměrný příběh.

02.01.2023 3 z 5