EnaryFeniel EnaryFeniel komentáře u knih

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Měla jsem ze začátku trošku problém se do knihy ponořit. Nakonec jsem tu hráz překonala a je neskutečné, jak King dovedl příběh natáhnout. Jessie byla vskutku v nezáviděníhodné situaci. Jak zdánlivě obyčejný příběh ,,o ženě která si povídá sama se sebou´´ Ale právě podvědomí nutí k činům, jelikož lehnout si a zemřít je příliš jednoduché. :)

27.10.2018 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Dnes dočteno, konkrétně kolem 0:30, vzhledem k tomu, že jsem měla vstávat v šest, ani to mi nezabránilo to konečně dočíst. Nějak jsem se nesmířila s faktem, že bych těch cca dvacet stránek měla nechat na ráno. Jinak, po prvních cca 200 stránkách s deja vu, jsem na léto přestala a pak už se nemohla odtrhnout. Někdy v polovině mi přišlo, jako kdyby skutečně v tom místě byl příběh rozdělen na dvě části, byla to zvláštní emoční chvilka ( kterých poté následovalo ještě hodně ), díky za ně, i za ty infarktové chvilky, kdy srdce bušilo a bušilo. Během příběhu jsem měla hromadu nápadů, jak by to mohlo skončit, ten správný mi také proletěl hlavou, ale po něm následovaly další a další. ( Komplikovala mi to i situace maturitní četby, které už konečně mohu otevřít náruč.. neochotně ) :D :)

03.11.2015 5 z 5

To To Stephen King

Knihu jsem dočetla tak před čtyřmi měsíci, tak už teď asi nebudu moct přesně vyjádřit ten první moment, jak moc nadšená jsem z knihy byla :) Kniha pobaví i vystraší. :) Smolaře jsem zbožňovala a zbožňuji, takové kamarády bych brala. :) Nejlepší co jsem četla. :) '' Hyjé, Stříbrňáku, do cvalu! '' :)

27.05.2015 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Nikdy bych si nepomyslela že si přečtu tento upíří cukrkandl. :D

19.02.2023 4 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Jiní by to brali jako výzvu k tomu zkrátka obrátit list a začít jinde ,, Nový život '' Ale asi nikdo přesně nemůže vědět, jak moc rozumně by se zachoval ve chvíli největšího zoufalství.. nečetlo se mi to jednoduše. Bylo to pro mě na delší dobu, ačkoli kniha nemá moc stran..

23.12.2022 4 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Seriál mám velice ráda a dlouho jsem se tedy odhodlávala si přečíst její komiksovou předlohu. Na konec zvědavost vyhrála a jsem spokojená. Z prvních dílů si ze seriálu převzali jen stěžejní scénky, takže díla jsou odlišná. Také přeci jen ve filmu.. kór v seriálu..je větší možnost se vyřádit a dát prostor více postavám, tady to tedy odstartovala menší, ale zato velmi sympatická skupinka lidí. Kresby jsou moc krásné, černobílá perfektně vystihuje i ponurou atmosféru. Jdu sehnat další díly.

14.07.2022 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Tento díl mě bavil více než ten první. I když jsem neustále měla tendenci srovnávat s filmem, který jsem viděla o mnoho let dříve. S bitvou si více pohráli filmaři. Ale třeba Enti dostali v knize mnohem více prostoru. :)

24.03.2022 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Miloučká, laskavá knížečka, která mě zahřála u srdíčka. :)

07.01.2022 5 z 5

Čarodějnice školou povinné Čarodějnice školou povinné Jill Murphy

Čtivá, malá knížečka s kouzelným příběhem a krásnými ilustracemi. :))

28.10.2019 5 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Jako malá jsem s rodinou ujížděla na seriálovém zpracování. A teď, ( po vzoru mé maminky :-* ) můj zájem přitahují i knížky o tomto slavném detektivovi. Rozuzlení všech dílů si nepamatuji..( nu zrovna zde jsem si jej pamatovala ).. avšak zážitek z četby to nezmírnilo. :)

22.07.2019 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Velice poutavé. Knížka se snadno čte, když přijde na nějaký dějový zvrat, tak skončí ještě dříve než začal Žádné zdlouhavé popisování, což si myslím, že špatně není. Příběh nikde neodbíhá, pro nenáročného ( spíše mladšího ) čtenáře to je příjemné čtivo. :) Neměla jsem ani jednou potřebu knížku odložit a po dlouhé době jsem zase ponocovala, abych toho stihla přečíst co nejvíce. Zvláštní mi přišel styl psaní.. ich-přítomná forma, ale zvykla jsem si. Občas jsem byla ze čtení zmatená, dělalo mi problém představit si určité lokace, jako třeba základnu Neohroženosti..Jámu a Propast a to mám velice silnou představivost. :)

13.01.2019 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Před započetím četby jsem z této knihy znala jen název. Její obsah a tedy.. o jaký druh prokletí půjde mi zůstal úspěšně skryt a jsem za to ráda. :) Docela jsem se ztrácela v té hromadě jmen a musela se vracet o stránky dozadu, abych se přesvědčila, zda je to skutečně ta osoba o kterou jde. :) Nu, chvilku mi trvalo, než jsem se do čtení dostala, ale po polovině příběhu už se nedalo jen tak odtrhnout. :) Příběh mě bavil, byl temný, strašidelný a nelítostný. A budu stále doufat, že ten kdo mi v noci škrábe na okno je pouze hladový kocour a ne někdo jiný. :))

28.07.2017 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Díky bohu za moji mamku, která mi dávala prostor, jak k růstu, tak k rozhodování. Že za ní mohu kdykoli přijít a vím, že se mi dostane podpora. To, co Carrie neměla. Takový nešťastný člověk, se naučí držet zlost v sobě, až se to jednou nedá vydržet.

20.05.2017 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Uf, to zase byl nápor na nervy. Ale od začátku.. kniha mě nepohltila hned od první stránky, ale až někde od ustrašené Nettie, jejíž postava mi byla v celku sympatická..Nu hledejte v tomto jmény přeplněném příběhu někoho sympatického, když jsou lidé tak zlí a krutí. Několikrát jsem pocítila nad příběhem upřímný vztek, ne protože by byl špatně napsaný, ale jelikož je naopak geniálně a tak ..i s tím nadpřirozenem .. moc ze života. Hromada jmen a náhledy do jejich nitra, přátelství, nenávist. Souhlasím že konec je takový nic moc, ale po té apokalypse jsem ho přijala. :)

15.09.2016 5 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Neznám snad člověka, který by o tomto příběhu alespoň něco nezaslechl. Minimálně o sprchové scéně.. Tak jako hromada jiných, mám i já tendenci dílo srovnávat s nesmrtelným filmovým zpracováním od Hitchcocka, který jej vystřelil do výšin klasického filmového hororu. Netušila jsem, že se tento příběh zrodil v jiné hlavě. :)

13.02.2021 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Na tuto knihu jsem byla velmi zvědavá. Pochod smrti jako zábava..nápad vskutku šílený, ale neuvěřitelně čtivý. Nudný nebyl. I když tam byl popis každých deset minut děje, vyprávění historek ze života, utváření přátelství, které stejně nemá budoucnost.. bože věřím že i v tomhle světě by se našla spousta šílenců, kteří by předem neprohlédli plné následky a tak lehkomyslně souhlasili se k něčemu takovému dobrovolně přidat..

13.02.2021 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Není to žádná detektivka, ale rozbor zničené lidské duše a její následné hojení. Odpuštění myšleno, že se musíme posunout dál jelikož, co se stalo, se už nedá vrátit. A trápit se v myšlenkách, to člověka srazí na nejnižší dno. Život je někdy nespravedlivý a nikdo neví, na koho padne ta smolná chvilka.

13.01.2019 4 z 5

Knihu jsem četla až po zhlédnutí filmu, naštěstí jsou tak moc rozdílné, že jsem se o nic nepřipravila. :) Vskutku zajímavý nápad psát příběh podle náhodných podivných fotek. :)

01.12.2018 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihu jsem přečetla již několik měsíců dozadu, ale s komentářem jsem chvilku vyčkávala. Byla to také má maturitní četba a moc jsem si přála si ji vytáhnout. Osud mi přál u jiných zkoušek a já s jedovatým pohledem sledovala spolužačku, která si moji Janu vytáhla hned po mně, právě když jsem se měla začít trápit s pro mě nudnou poezií. Nu že dokáže náhoda někdy pěkně potrápit, ale že až tak... :) Úžasná kniha.

05.06.2016 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Právě dočteno. Jen co se příběh více rozjel ( s přítomností Abry ) jsem měla problém se od knihy odpoutat. Oblíbila jsem si jak dobré, tak i ty záporné postavy, které ani přímo záporné nebyly. Občas jsem kolikrát musela jít rozdýchávat. :D Jsem citlivka, ale asi to k tomu patří. :) A nejspíše ještě nějakou dobu budu na silnicích pozorovat obytné karavany. :D :) ( A při náhlém zastavení doufat, že v sobě nemám osvícení ) :)

24.05.2015 5 z 5