Geraldova hra

Manželský pár Gerald a Jessie si vyjel za sexuálními hrátkami na osamělou chatu u liduprázdného jezera Kashwakamak Lake ve státě Maine. Jessie je při jednom milování právě uvězněná v poutech, ale nějak se jí to nelíbí – tím spíš ne po tom, co její manžel umírá na srdeční záchvat a daleko široko není, kdo by jí pomohl. Je donucená zápasit se svými vlastními vnitřními démony a potlačit vzpomínky, aby dokázala uniknout ze své nezáviděníhodné situace. Démonové ji však nepřestanou pronásledovat ani tehdy, když je volná.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382967/geraldova-hra-lkl-382967.jpg 3.81245
Literatura světová, Horory

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Gerald's Game, 1992

Kniha Geraldova hra

jordys

Obdivuji, že je možné napsat román o tom, jak je někdo pouze sám se sebou, na jednom místě, ve vlastní hlavě. Ještě ke všemu to je velmi čtivé jako všechno od Kinga. Zase jsem pro změnu rád, že jsem se nenechal odradit hodnocením na databázi.

Calwen89

Další kniha, kde hlavní hrdinkou je žena. King je opravdu jeden z mála autorů (mužů), kterému to prostě věřím. Je dokonale seznámen s ženským myšlením a tím jeho postavy samozřejmě získávají na skutečnosti.

kob
19.11.2020

Kdyby partner přinesl pouta - byť ta chlupatá růžová ze sex shopu - rovnou ho majznu po hlavě, kvičím a prchám. Jsem přesvědčena, že vy také, pokud si knihu přečtete ;)

Lanley
16.11.2020

Asi druhá, nebo třetí kniha od Kinga, kterou jsem kdy četl. Musím říct, že jsem z ní nebyl zas až tak moc nadšený. S odstupem času musím opravdu uznat, jak dokonale dokázal King popsat a vykreslit situaci z pohledu ženy. Ta stísněná atmosféra a pocit bezmoci jsou opravdu perfektně napsané. To je ale asi tak vše.
Začtení mi trvalo opravdu dlouho a pasáže s vnitřními rozhovory mě prostě nebavily. Určitě jsem od Kinga četl mnohem lepší knihy. Hlavní dějová linka je sice zajímavá, podle mě by však lépe fungovala jako povídka.

Lajtwing
04.11.2020

Příběh obsahuje Kingovské prvky, které mám moc rád; mrazivě jednoduchá premisa i cíle, malý počet postav a omezené prostory s lehkou příchutí nadpřirozena. Protagonistka je lidská a zranitelná, řeší vše od odmítání pravdy, žízně a fyzické bolesti až k nejhlubším traumatům. Nakonec vše zapadá v drsném finále a příběh se ukáže být (na poměry Kinga) jedním z těch celkem při zemi! A psi nemusí být jen roztomilí mazlíčci... Rozhodně dobrý úvod do Kingovi tvorby. [dočteno v ang. 4.2.20]

PT_
06.10.2020

Mám rád knihy Stephena Kinga a je to muj nejoblíbenější současný autor, některé jeho knihy jsem četl dvakrát, ale Geradlova hra je první, kterou jsem ani nezvládl dočíst, 30 stran před koncem knihy jsem si řekl, že už na to nemám a knihu jsem odložil. Hlavní postava mi přišla extrémně nezajímavá, a bylo mi v podstatě jedno jak to s ní dopadne. Problémy a komplexy z dětství mi do příběhu vůbec neseděly a příběh Jessie nijak neoživily. King píše skvělé postavy, a ještě lepší příběhy, tady mě bohužel nezaujalo ani jedno.

andrea7191
23.07.2020

Miluju Stephena Kinga.....tedy......milovala jsem Stephena Kinga. Svého času jsem jeho styl psaní porovnávala s ostatními, ale postupně mi jeho další a další knihy nepřišli nijak převratné. To se ale nedá říci o této knize, ta ještě patří mezi zlatá léta umělcova. Příběh zajímavý, samozřejmě tam nechybí nějaké to nereálné tajemno. Celkem podařený psycho příběh.

Gordonlord
17.07.2020

Tohle bylo hodně situační psychologické drama.

Na to, že je hlavní hrdinka po sado-maso hrátkách se svým manželem vlastně většinu knihy připoutána k posteli, se Kingovi povedlo nastínit poutavou sérii psycho-napínavých situací a do kůže hrdinky jsem se vcítil naprosto bez problémů. Dokonce při jednom z posledních pokusů osvobodit se, jsem se musel svíjet hrůzou z toho, co jsem četl.

Takže pro mě velmi povedené, Kingovi se do této knihy dostala koňská dávka jeho typické zneklidňující atmosféry a aura pnutí, co bude dál, mě nenechala téměř ani na chvíli odejít od knihy a když už, tak velmi nedobrovolně.

Jako slabý článek beru fakt, že jsou zde pasáže se schizofrenními rozhovory, které nikam nevedly a spíše se snažili natáhnout délku něčeho, co vlastně mohlo mnohem lépe fungovat jako delší povídka, než jako román.