emve emve komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tato kniha v sobě skrývá spousty myšlenek a námětů na přemýšlení a toho si vždy při čtení strašně cením. Po jejím dočtení mi ještě dlouho hlavou běžely různé věci a povídala jsem si o ní s ostatními. Podle mě autorčina nejlepší. No a když to člověk přirovná k současné politické situaci, dostává kniha ještě další rozměr.. :)

04.10.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Není dlouhá, není dokonalá, ale je sakra silná! :) Opravdu mě nadchlo, že byl příběh psán souběžně z pohledu matky i dcery, a vede tak k zamyšlení nad jednáním a vnímáním člověka v celém světě jak leží a běží. A vrána je moc krásný prvek provázející celý příběh.

24.07.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Dle mě zatím nejlepší kniha autorky. Obecně se mi líbí její všímavý, hravý a zároveň pohodový styl psaní. Z první poloviny knihy jsem byla nadšená, pak jednoduše spokojená. :) Doporučuji všem věkovým kategoriím jako fajn knihu o životě a ze života.

24.07.2020 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Moc hezký romantický příběh. Je o mladém muži, který probudil k životu sebe i ženu, kterou poznal. O staré ženě, která si dlouho bránila být šťastná, ale nakonec si připustila, že nikdy není pozdě. O mladé statečné dívce, velrybách a delfínech... Román, který pomalu plynul, než jej skrytá zápletka nastartovala prudce vpřed. A hlavně román, který se mi moc líbil. :)

09.01.2019 4 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Přečteno za dva dny... To je myslím výstižné hodnocení. Vyzdvihla bych fakt sympatické a uvěřitelné hlavní postavy a lehkost s jakou děj plynul. Prostě povedená romanťárna. ;)

07.10.2021 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Po dočtení knihy jsem byla lehce rozpačitá. Pak jsem ale nad tím vším začala přemýšlet, kolik rovin a úhlů pohledu v sobě ta kniha skrývá, že nic není černobílé, že je těžké nesoudit druhé podle sebe. Hodně dobře vykreslena psychologie postav, spousta náznaků pro pozorné čtenáře.. Tohle přesně mám na knihách ráda. Autorčin styl psaní mě obecně baví a i tentokrát zasadila příběh do zajímavého prostředí. Takže jako všechny její knihy, které jsem zatím četla, vřele doporučuji. :)

30.08.2020 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Za mě boží kniha! :) Určitě ale nutné přečíst nejdřív první díl. Celý příběh je velmi poctivě vystavěný a promyšlený. Na začátku netušíte konce, souvislosti odhalené ke konci vás zaručeně překvapí, avšak dávají smysl. Urputní vyšetřovatelé, téměř geniální vrah...poslední stránky jsem doslova hltala! A pak ten konec! Vše vyvrcholí až třetím dílem, který slibuje velmi dramatické rozuzlení, a kterého se nemůžu dočkat!

02.07.2019 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Pocity. Velmi silné a hluboké. To je to, co si člověk z přečtení této knihy odnese především... Přestože je rozsahem kratičká, její přesah je obrovský. Určitě ji zkusím použít při práci s dětmi, jak je avizováno autorkou, aby poslání Hanina kufříku žilo dál.. :)

03.06.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Hezké, milé, smutné, úsměvné, zvláštní, neobvyklé, jiné... Mrzí mě, že si ji už nikdy nepřečtu jako dítě. Ale těším se, až si ji přečtu v tom správném rozpoložení, což tato kniha potřebuje.

14.06.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Byla mojí první knížkou od této autorky, ale rozhodně nebude poslední. Velmi příjemně se do ní začtete a nechce se vám přestat. :-) Není to žádná "předvídatelná romanťárna" s happy endem. Několikrát mě donutila ji na chvíli odložit a zamyslet se, na konci mi vehnala do očí slzy. Takže rozhodně stojí za to ji přečíst!!! :-)

26.04.2016 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Bohužel, pro mě je to prázdná kniha... Možná napsáno na 150 stran, nebylo by to špatné. Přišlo mi, že autorka se všemi silami snažila vytvořit něco velkolepého, ale jednoduše to do sebe nezapadlo. Škoda! Je to téma s velkým potenciálem.

06.07.2018 2 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Tahle knížka je zkrátka strašně "milá". Přímočarý, nekomplikovaný příběh, neuvěřitelně lehce se čte, všechno dopadne, jak má. Pohlazení pro každé srdce, které potřebuje svou dávku romantiky. :) Jen teda jsem si nedovedla představit ty výbuchy zlosti u Leny, zkrátka mi to k ní nesedělo... ale to je detail. Pokud potkám pokračování, určitě po něm sáhnu.

20.07.2022 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Důstojné a milé ukončení celé trilogie. :) I já jsem se těšila, jak Luisa ze všeho vybruslí a jak to s ní dopadne a autorce se to povedlo myslím velmi hezky.

24.07.2020 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tato kniha se mi dostala do rukou jen díky tomu, že patří mezi nejoblíbenější mé babičky. Nicméně určitě toho nelituji. Je velmi čtivá, děj hezky plyne dál..v některých častech velmi napínavá. Překvapilo mě, jak mě dokázala vtáhnout. Určitě tedy doporučuji i mladším generacím jako fajn oddechovku a zpestření. Budete překvapení, co všechno Anuška zvládne. Řekla bych neobyčejný příběh o neobyčejné dívce/ženě..:-)

23.01.2018 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

"Oni jsou strašní, dělali mi tohle a tohle...ale vlastně jsou skvělí a vážím si jich. A já jsem vyváděla šílené věci, ale vlastně jsem za to nemohla a dělala jsem dobře." Takový nějaký pocit z té knihy mám. Ono to totiž není dobře napsané. Je to šíleně zmatené, přeskakovalo se v čase i tématech, něco zaznělo několikrát. Paní Koukalové si jako sportovkyně neskutečně vážím a rozhodně nehodnotím cokoliv z toho, čím si prošla. Ale ta kniha jako taková mě zklamala. Možná to chtělo jiného editora..

28.12.2020 1 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Četla jsem hodně knih na toto téma, ale tahle je v něčem úplně jiná. Je těžké to napsat, ale je to v tom stylu, jakým je to napsané. Kdybych si odmyslela o jakých hrůzách je to napsáno, čtení té knihy je jako pohlazení. Je to paradox, jak "krásně" se dá psát o něčem takovém. Je z toho cítit síla, odhodlání, zároveň bolest, upřímnost. Už jen ta přirovnání a popis Mengeleho jako člověka.. Přečtení této knihy je zážitek.

11.10.2020 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Co se týká thrillerů, jsem spíše příležitostný čtenář. Dějová linka vyšetřovatelů a detektiva byla vtipná, uvěřitelná, avšak ničím výjimečná. Velmi originální a výraznou složkou byl deník vraha, který postupně odkrýval jeho motivy a knize dal další rozměr. K celkovému napětí pak přispělo také prolínání jednotlivých vypravěčů. Příběh mě velmi oslovil a hned se chystám na jeho pokračování. Co knize malinko ubírá na kvalitě, je jazyková stránka (opakující se slovní obraty a výrazy).

14.06.2019 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Strašně se mi líbí ten koncept propojení tří příběhů třech autorů, které tady do sebe krásně zapadly. Miluju Vánoce a J.Green mě vrátil v čase o pár let zpátky. :) Podle mě krásná, jednoduchá, trochu kouzelná, místy trochu ujetá a komická kniha, která zahřeje u srdce a doslova vykouzlí úsměv na rtech. :)

31.07.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Je to moc hezký román se spletitým a promyšleným příběhem. Příjemné počtení. Ale asi jsem už přečetla moc válečných knih, a tak mě po této stránce trochu zklamala. Nejdřív jsem se bála dát tři hvězdy, protože je to opravdu velmi subjektivní pocit..nicméně vidím, že to hodnocení knihy neublíží. :)

10.02.2018 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Oproti jiným od Jojo (Dívka, již jsi tu zanechal; Než jsem tě poznala) mi přijde oddechovější. Nicméně má bohatý děj, je velmi čtivá a hlavní postavy jsou hezky propracované a sympatické. Pokud hledáte hezký, trochu "ujetý" příběh na deštivý večer, budete spokojeni. :)

01.11.2017 4 z 5