EmokeII. EmokeII. komentáře u knih

Everest: Pozoruhodný příběh Edmunda Hillaryho a Tenzinga Norgaye Everest: Pozoruhodný příběh Edmunda Hillaryho a Tenzinga Norgaye Alexandra Stewart

Koupila jsem to 10 letému synovi a s chutí jsme to přečetli celá rodina. Jediné negativum je spíše malé písmo vzhledem k tomu, že je to dětská kniha. Jinak super a doporučuji všem.

12.01.2022 5 z 5

Vše o mé dceři Vše o mé dceři Kim Hjedžin (p)

Souhlasím s hodnocením níže, že je to nevšední kousek. Pokud vás toto téma zajímá, rozhodně doporučuji. Úplně pro každého to asi není. Hlavní hrdinka je svým způsobem nesympatická. Ale docela jsem si ji oblíbila a pochopila. A možná mi nakonec byla sympatická více než dcera, ke které má názorově i věkově mnohem blíž. Palec nahoru pro holku, ukázala největší pochopení. Začátek je možná pomalejší ale konec nabere spád a hltala jsem každou stránku.

06.01.2022 4 z 5

Příhody Maxipsa Fíka Příhody Maxipsa Fíka Rudolf Čechura

Čteme doma s dětmi, stále je to super příběh jako za mého dětství.

02.01.2022 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Hodně silný a smutný příběh. Líbil se mi dětský jazyk a styl. Zneužívaným dětem vlastně vůbec nedocházelo, co se děje. A to i díky netečnosti okolí a rodiny.

01.01.2022 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Příběh více generací vyprávěný strhujícím způsobem. Přečetla jsem opravdu rychle. Bavilo mě, jak se postupně příběh vykresluje a přibývá malých detailů. Člověk na konci knihy rozumí i postavám, které mu nejsou na začátku sympatické. Výborné.

16.09.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Super kniha, autorku mám ráda. Četla se výborně, napínavé až do konce. Ale vyřešeno bylo opravdu zbytečně rychle.

03.09.2021 4 z 5

Fakt se to stalo? Fakt se to stalo? Jenny Lawson

Zasmála jsem se, je to fajn oddechová knížka. V druhé půlce se řeší i závazná témata. Doporučuju

13.08.2021 4 z 5

Rok perel Rok perel Zuzana Brabcová

Zajímavá kniha. Trochu těžké na čtení, je tam spoustu pasáží, které jsem přečetla rychle a nic z nich nemám. Ale pak jsou tam takové, u kterých jsem se skoro rozbrečela, hlavně na konci. Každý to má asi jinak, co ho zrovna víc osloví. Úplně mě nadchlo spousta malých narážek na něco, co se stalo v jiné části knihy .... Silný příběh, který si budu pamatovat, ano a souhlasím, že je vyhnaný do extrému. Ale někdy to tak chodí. Doporučuju.

13.08.2021 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Bomba! Od autorky jsem četla zatím tři knihy a tohle se mi líbilo nejvíc. Opravdu se vše vysvětlí až na konci, je zde hodně postav, motivů, zvratů... Rozhodně doporučuju všem k přečtení.

28.07.2021 4 z 5

U táborového ohně U táborového ohně Vladimír Rogl

Knihu mám doma, jsme skauti a mám ji i s věnováním z 68. roku, kdy byl skauting na chvíli povolen. Fakt si ji vážím. Aktuální i dnes, má dokonalé ilustrace :)

28.07.2021 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Knížka se mi líbila, pěkně se čte, je napínavá. Nicméně jak to dopadne, jsem tušila. Trochu překvápko na konci se konalo, to ano. Asi jsem četla i lepší knížky, ale od stejné autorky mam doma ještě dvě a s chutí přečtu.

19.07.2021 3 z 5

Vůně citrónu Vůně citrónu Sam Xabyssus (p)

Příběh mě hodně oslovil. Líbil se mi pohled z obou stran. Ze začátku mi přišel příběh takový pomalý, ale pak jsem jen četla a četla a nemohla se odtrhnout...

15.07.2021 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Dočetla jsem knížku asi před pěti minutami. Byla boží, tolik napínavých osudů, zvratů, lásky i nenávisti. Člověk nikdy neví, co čekat. Líbí se i okamžiky, kdy autor prozradí něco z budoucnosti. Četla jsem jen tento druhý díl, první ne. Spíš z neznalosti, ne že bych nechtěla. Trochu jsem bála, jestli pochopím o co šlo. A v pohodě, zápletka prvního dílu vysvětlena hned v úvodu. To jen pro, kdo nad tím třeba taky budou uvažovat:)

02.07.2021 5 z 5

Chlapi na odstřel i na lásku Chlapi na odstřel i na lásku Miroslava Besserová

Knihu jsem dostala jako dárek, ale zklamala mě. Možná 2-3 povídky se mi líbily, zbytek neměl moc co říct.

18.06.2021 1 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Četla jsem před delší dobou. Nepamatuji si úplně přesně děj, ale pocit mu zůstal. Veselé i smutné zároveň.

16.06.2021 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Žádné ruské klasiky jsem nečetla. Neměla jsem na ně náladu. Tohle jsem vyhrála v tombole. Tak jsem si řekla, proč ne, zkusím to.
A začala jsem litovat, že jsem se této knize záměrně vyhýbala. Příběh je úžasný, plno postav, člověk si dokonale představí atmosféru doby. Některé delší filozofické pasáže jsem prošla rychle, to mě moc nebavilo.

16.06.2021 3 z 5

Misery Misery Stephen King

Kniha je úžasná. Viděla jsem film i divadlo. Napínavé celé až do poslední strany. Člověk by tohle nechtěl zažít, brrr. Při některých situacích běhá opravdu mráz po zádech.

16.06.2021 5 z 5

Komiks je nádherně zpracovaný. Zajímala i mě fakta i Emilu Zátopkovi. Bavilo mě to moc.

15.06.2021 5 z 5

Tatínku, ta se ti povedla Tatínku, ta se ti povedla Zdeněk Svěrák

Četla jsem já jako dítě, teď čtu svým dětem. Má to nápad.

15.06.2021 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Knížka je milá a pěkná, taková poetická. Líbila se mi. Na druhou stranu, není to žádné veledílo. Kdyby nebyl autorem pan Svěrák, asi bych ji nečetla.

15.06.2021 3 z 5