EmokeII.

Zůstaň se mnouZůstaň se mnouAyobami Adebayo

Vybrala jsem knížku ve čtenářské výzvě a jsem opravdu ráda. Jinak bych se k ní nedostala. Chudák Yejide :( zajímavý, ale bohužel smutný a těžký úděl jedné nigerijské rodiny.

Nikdo nechce čekat věčněNikdo nechce čekat věčněRudolf Havlík

Knížku jsem četla před delší dobou dobou, prakticky hned jak vyšla, četla jsem autorův blog. Tenkrát mě to moc bavilo, povídání bez přetvářky ze zajímavých míst. Teď na mě vykoukla v knihovně a říkám si, co se o ní asi tak píše. A ono nic :) tak ji musím ohodnotit a doporučit.

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Klasika, která se musí přečíst. Kouzelná.

Výhonek osmilisté růžeVýhonek osmilisté růžeAuður Ava Ólafsdóttir

Knížka se mi snad jenom zdála :) Celý příběh je vyprávěný romantický, zasněně a přitom tak reálně a poutavě. Jsou zde sloučené věci snad vzájemně neslučitelné, staré a nové. Až se divím, že to jde dokupy. Krásně popsané myšlenky mladého otce.

Mělas to vědětMělas to vědětJean Hanff Korelitz

Knížka se mi spíše líbila. Nicméně k dokonalosti tomu něco chybělo. Přišlo mi to v některých částech zdlouhavé. A v jiných místech hop a jsme o měsíc dál a vlastně nevím jak se to stalo. Závěr se mi moc nelíbil. Stala se tragédie a nakonec mi to vyznělo, že vlastně jsou všichni šťastní a smíření. Místy byla knížka překvapivě napínavá a nemohla jsem se odtrhnout. A pak zase nic....

Roční obdobíRoční období Blexbolex

Krásná knížka s nádhernými ilustracemi. U nás ovšem vede album lidí, to nic nepřekoná. Děti se na něm učili číst:)

Album lidíAlbum lidí Blexbolex

Vtipná kniha. Ilustrace se mi líbí po grafické stránce a navíc u nich oceňuji i skrytý humor. Přesně jak se píše v komentáři pode mnou, banální situace, mistr zkratky.... Neřekla bych to líp.

Běžecký klub na konci světaBěžecký klub na konci světaAdrian J. Walker

Nevim.... Knížku jsem začala číst už před dlouhou dobou a moc mě nebavila. Teď jsem po ní sáhla znovu do čtenářské výzvy, kde osoba je na útěku. Jsem ráda, že jsem se k ní vrátila. Druhá půlka jej rozhodně napínavější a má spád. Ale stejně to nebylo ono... Někdy mi to přišlo až moc přitažené za vlasy. Taky běhám, ale zrovna popis, jak to hlavního hrdinu začalo bavit, mě moc nepřesvědčil. Ale je tam vidět odhodlání, že všechno jde když má člověk tu správnou motivaci.

Everest: Pozoruhodný příběh Edmunda Hillaryho a Tenzinga NorgayeEverest: Pozoruhodný příběh Edmunda Hillaryho a Tenzinga NorgayeAlexandra Stewart

Koupila jsem to 10 letému synovi a s chutí jsme to přečetli celá rodina. Jediné negativum je spíše malé písmo vzhledem k tomu, že je to dětská kniha. Jinak super a doporučuji všem.

Vše o mé dceřiVše o mé dceřiK. Hjedžin (pseudonym)

Souhlasím s hodnocením níže, že je to nevšední kousek. Pokud vás toto téma zajímá, rozhodně doporučuji. Úplně pro každého to asi není. Hlavní hrdinka je svým způsobem nesympatická. Ale docela jsem si ji oblíbila a pochopila. A možná mi nakonec byla sympatická více než dcera, ke které má názorově i věkově mnohem blíž. Palec nahoru pro holku, ukázala největší pochopení. Začátek je možná pomalejší ale konec nabere spád a hltala jsem každou stránku.

Příhody Maxipsa FíkaPříhody Maxipsa FíkaRudolf Čechura

Čteme doma s dětmi, stále je to super příběh jako za mého dětství.

PoupátkaPoupátkaHana Lehečková

Hodně silný a smutný příběh. Líbil se mi dětský jazyk a styl. Zneužívaným dětem vlastně vůbec nedocházelo, co se děje. A to i díky netečnosti okolí a rodiny.

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Příběh více generací vyprávěný strhujícím způsobem. Přečetla jsem opravdu rychle. Bavilo mě, jak se postupně příběh vykresluje a přibývá malých detailů. Člověk na konci knihy rozumí i postavám, které mu nejsou na začátku sympatické. Výborné.

16.09.2021

Nevítaný hostNevítaný hostShari Lapena

Super kniha, autorku mám ráda. Četla se výborně, napínavé až do konce. Ale vyřešeno bylo opravdu zbytečně rychle.

03.09.2021

Fakt se to stalo?Fakt se to stalo?Jenny Lawson

Zasmála jsem se, je to fajn oddechová knížka. V druhé půlce se řeší i závazná témata. Doporučuju

13.08.2021

Rok perelRok perelZuzana Brabcová

Zajímavá kniha. Trochu těžké na čtení, je tam spoustu pasáží, které jsem přečetla rychle a nic z nich nemám. Ale pak jsou tam takové, u kterých jsem se skoro rozbrečela, hlavně na konci. Každý to má asi jinak, co ho zrovna víc osloví. Úplně mě nadchlo spousta malých narážek na něco, co se stalo v jiné části knihy .... Silný příběh, který si budu pamatovat, ano a souhlasím, že je vyhnaný do extrému. Ale někdy to tak chodí. Doporučuju.

13.08.2021

Jeden z násJeden z násShari Lapena

Bomba! Od autorky jsem četla zatím tři knihy a tohle se mi líbilo nejvíc. Opravdu se vše vysvětlí až na konci, je zde hodně postav, motivů, zvratů... Rozhodně doporučuju všem k přečtení.

28.07.2021

U táborového ohněU táborového ohněVladimír Rogl

Knihu mám doma, jsme skauti a mám ji i s věnováním z 68. roku, kdy byl skauting na chvíli povolen. Fakt si ji vážím. Aktuální i dnes, má dokonalé ilustrace :)

28.07.2021

Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměShari Lapena

Knížka se mi líbila, pěkně se čte, je napínavá. Nicméně jak to dopadne, jsem tušila. Trochu překvápko na konci se konalo, to ano. Asi jsem četla i lepší knížky, ale od stejné autorky mam doma ještě dvě a s chutí přečtu.

19.07.2021

Vůně citrónuVůně citrónuS. Xabyssus (pseudonym)

Příběh mě hodně oslovil. Líbil se mi pohled z obou stran. Ze začátku mi přišel příběh takový pomalý, ale pak jsem jen četla a četla a nemohla se odtrhnout...

15.07.2021

My proti vámMy proti vámFredrik Backman

Dočetla jsem knížku asi před pěti minutami. Byla boží, tolik napínavých osudů, zvratů, lásky i nenávisti. Člověk nikdy neví, co čekat. Líbí se i okamžiky, kdy autor prozradí něco z budoucnosti. Četla jsem jen tento druhý díl, první ne. Spíš z neznalosti, ne že bych nechtěla. Trochu jsem bála, jestli pochopím o co šlo. A v pohodě, zápletka prvního dílu vysvětlena hned v úvodu. To jen pro, kdo nad tím třeba taky budou uvažovat:)

02.07.2021

Chlapi na odstřel i na láskuChlapi na odstřel i na láskuMiroslava Besserová

Knihu jsem dostala jako dárek, ale zklamala mě. Možná 2-3 povídky se mi líbily, zbytek neměl moc co říct.

18.06.2021

Největší z pierotůNejvětší z pierotůFrantišek Kožík

Četla jsem před delší dobou. Nepamatuji si úplně přesně děj, ale pocit mu zůstal. Veselé i smutné zároveň.

Anna KareninaAnna KareninaLev Nikolajevič Tolstoj

Žádné ruské klasiky jsem nečetla. Neměla jsem na ně náladu. Tohle jsem vyhrála v tombole. Tak jsem si řekla, proč ne, zkusím to.
A začala jsem litovat, že jsem se této knize záměrně vyhýbala. Příběh je úžasný, plno postav, člověk si dokonale představí atmosféru doby. Některé delší filozofické pasáže jsem prošla rychle, to mě moc nebavilo.

MiseryMiseryStephen King

Kniha je úžasná. Viděla jsem film i divadlo. Napínavé celé až do poslední strany. Člověk by tohle nechtěl zažít, brrr. Při některých situacích běhá opravdu mráz po zádech.

16.06.2021

Zátopek ... když nemůžeš, tak přidej!Zátopek ... když nemůžeš, tak přidej!Jan Novák

Komiks je nádherně zpracovaný. Zajímala i mě fakta i Emilu Zátopkovi. Bavilo mě to moc.

15.06.2021

Tatínku, ta se ti povedlaTatínku, ta se ti povedlaZdeněk Svěrák

Četla jsem já jako dítě, teď čtu svým dětem. Má to nápad.

15.06.2021

Po strništi bosPo strništi bosZdeněk Svěrák

Knížka je milá a pěkná, taková poetická. Líbila se mi. Na druhou stranu, není to žádné veledílo. Kdyby nebyl autorem pan Svěrák, asi bych ji nečetla.

SedmilhářkySedmilhářkyLiane Moriarty

Výborná knížka. Nejdřív jsem byla trochu zmatená postavami, ale příběh byl pěkný a napínavý. Super.

15.06.2021

Sukně z listíSukně z listíPatrick White

Četla jsem už před delší dobou. Moc se mi líbilo prolínání různých světů, bohatí Angličané, vězni, domorodci. Napínavý příběh.