U táborového ohně

Kniha U táborového ohně

EmokeII.

Knihu mám doma, jsme skauti a tuto jsem udělila i s věnováním z 68. roku, kdy byl skauting na chvíli povolen. Fakt si ji vážím. Aktuální i dnes, má dokonalé ilustrace :)

vlkodlaq
01.06.2017

Jak jsem tu už psal, na této knize jsem vyrostl a bohužel se při některém stěhování před lety ztratila. Pak jsem ji sháněl přes dva roky a byl jsem u vytržení a slza ukápla, když jsem ji konečně sehnal. Asi začínám být sentimentální, protože teď, když udělali reprint po padesáti (!) letech a pan Rogl se účastnil křestu (rekřestu?) knihy, dojalo mě to tak, až mě to rozbrečelo. Nebrečím u filmů, dojáky mě nechávají klidným, ale tohle mě rozbrečí? Asi pro mě kniha znamená víc, než jsem myslel. Mám sice starý, ale jdu i pro nový kus. Jen víc takových reprintů!!!

Jeseter
23.09.2016

Vítám počin nakladatelství Pragoline, protože po této "prehistorické" knížce byla dost v posledních letech velká sháňka. Návodný text, názorné kresby a vtipné hlášky.

Jeseter
21.09.2016

Pokud jsem správně informován tak knížka "U táborového ohně" vyjde v omezeném nákladu ještě do konce roku v nakladatelství Pragoline jako "reprint" - to znamená v původní podobě tak jak vyšla v roce 1968. Tentokrát je určena především pamětníkům nostalgicky vzpomínající na táboření na počátku druhé poloviny minulého století. I když se mnohé změnilo (nejen torny a stany), sever zůstává stále na severu stejně jako morseovka nebo lodní uzly. Možná si ji ale rádi přečtou i současní mladí turisté, trempové nebo skauti, kterým právě v roce 1968 posloužila jako jedna z prvních příruček po obnově Junáka. Jen tak pro zajímavost - Junák zrušilo v r.1940 gestapo a v roce 1950 a 1970 komunisté.

lapagerie
03.06.2016

Tahle knížka patří mému tatínkovi a já jsem si v ní vždycky ráda četla.
A ano, hláška: "podle mapy jsme támhle na tom kopci" je nezapomenutelná :D

qwill
20.03.2016

už ji mám doma a jsem šťastný jak blecha.... je ještě lepší, než jsem si myslel. Takové knížky se dnes prostě nevydávají - mají sice hezkou formu a načančanou obálku, ale obsah už tam jaksi chybí.
Pět hvězdiček je málo. Kniha dokonale doplňuje foglarovky, ransomovky, májovky, verneovky a vůbec knížky k životu potřebné....

Makaja
01.03.2016

Kdysi se mi dostala do ruky, jen na okamžik a přesto mi utkvěla v paměti. Teď jsem na ní narazila a musela ji mít. Kvůli sobě a kvůli dceři skautce. A tak si teď po večerech čtu, kniha je to báječná, obrázky vtipné a přitom názorné a i když několik málo věcí je v dnešní době už přežitých (myslím třeba stany, vybavení apod., nikoli znalosti), většina se prostě hodí. Když si vzpomenu, jak jsem se kdysi usárnu učila balit za pochodu a jak mě zprvu bolela záda, protože sem jí samozřejmě zabalila blbě........ mít tuhle knížečku, bývala bych byla za vodou.

medvedice3
05.01.2016

Jojo, taky kniha mého dětství.