emilieselden emilieselden komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Moje třetí kniha od autorky a musím přiznat, že po Dědině se mi do ní moc nechtělo. Ale byla jsem příjemně překvapená. Příběh hladce plynul a byla jsem zvědavá, co bude dál. Teď se už na nemocnici a doktory budu dívat jinak než předtím. Akorát konec mi připadal docela useknutý, otáčela jsem stránku, jestli už je to vážně všechno?

17.02.2022 3 z 5

13. hodina 13. hodina Richard Doetsch

Původně jsem přemýšlela, jestli tuhle knihu budu vůbec číst, protože mě příliš nelákala. Ale naštěstí jsem se rozhodla správně. Byla skvělá, napínavá. Už dlouho se mi nestalo, že by mě kniha tak pohltila, že jsem ji četla dlouho do noci, a potom jsem stejně nemohla usnout, jak jsem na to musela myslet.

09.02.2022 4 z 5

Mrazné květy na skle Mrazné květy na skle Jiří Hanibal

Krásný příběh. Začátek byl možná zbytečně rozvláčný a konec naopak rychle utekl. Postavy byly ploché, nedokreslené. Člověk si nikoho příliš neoblíbí. Denisa byla přímo otravná.

24.01.2022 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Od autorky jsem už četla Vrány a ty se mi teda líbily víc. Tohle nebylo špatné, v něčem jsem i poznala své prarodiče, rodiče a okolí. Až mi z toho bylo trochu blivno.
Výsledný dojem: všichni jdou po penězích!

20.01.2022 3 z 5

Stezka mrtvých Stezka mrtvých Sara Blædel

Kniha byla zajímavá, velmi brzy mě chytla. Postavy jsem si oblíbila. Klidně mohla být o něco delší, hlavně ten konec bych ještě rozvedla. Jinak super.

22.11.2021 4 z 5

Chlad Chlad Scott Carson (p)

Podle anotace jsem čekala víc, takže za mě docela zklamání. Ze začátku to vypadalo dobře ale pak se to vleklo, závěr veškerý žádný, do čtení jsem se musela skoro nutit, děsivé a mrazivé to úplně nebylo. Navíc jsme se nedozvěděli, jak to bylo s postavou Micka.

28.10.2021 3 z 5

Hitlerovo tajemství Hitlerovo tajemství Rory Clements

Napínavý historický špionážní thriller, který vás chytí a nepustí. Nedalo se od něj odtrhnout. Zvlášť v první polovině ale ani druhá nebyla špatná.

03.10.2021 5 z 5

Omyl kronikáře Kosmy Omyl kronikáře Kosmy Jiří Dobrylovský

Skvělá kniha pro toho, kdo se zajímá o historii. Výborně napsaná, poutavá, čtivá, doslov, který se vše dovysvětlí.

18.09.2021 5 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Pro každého kočkomila, který ví, o čem je řeč.

16.08.2021 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Četla jsem i Za zavřenými dveřmi a podle mě byla lepší. Ale ani V pasti lží nebyla špatná. Začátek byl velmi slibný, prostředek se trochu táhl, tam mohla být klidně o pár stránek kratší, ale konec byl super. Dokonce vyšel i můj typ. Ne na vraha ale na toho ''druhého''.

24.06.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Od C. J. Tudor jsem četla zatím jenom Jámu a bylo to pro mě dost zklamání. Zvláště ten konec. Ale když jsem v knihovně uviděla Ti druzí, neváhala jsem ani vteřinu a dala jsem jí šanci. A udělala jsem dobře. Kniha má skvělý námět, dobře se čte, odsýpá. Je skutečně neodložitelná. Jen mrazivá a děsivá až tak ne. Kdybych narazila i na Kříďáka, nebudu se mu bránit.

22.06.2021 4 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Skvělá kniha. Bavila mě. Ani ne od poloviny jsem se do ní začetla a nemohla mě pustit. Coltera Shawa jsem si oblíbila. Byla to příjemná změna od Roberta Bryndzy, protože tu nenajdete žádné oplzlosti, nechutnosti a přehnanou korektnost jako homosexuály a černochy. Ne že bych proti nim něco měla, ale když je někdo cpe všude.... A to jsem ještě nezmínila alkoholismus a kouření cigaret. Tady nic takového nenajdete a vida. Funguje to i bez toho. A to velice dobře.

16.04.2021 4 z 5

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Martin Pistorius

Úžasná kniha. Není třeba nic dodávat.

10.12.2020 4 z 5

Tajemství spálené chaty Tajemství spálené chaty Enid Blyton

Jedna z klasických knih mého dětství. Knih, které mě přivedly ke čtení. Milovala jsem je.

12.11.2020 3 z 5

Prokletá kaple Prokletá kaple Robin Stejskal

Zajímavý příběh ale ten konec už byl trochu překombinovaný.

02.08.2020 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Skvělý, napínavý thriller. Má rychlý rozjezd, dobře se čte,
nebyly tam žádné nudné pasáže. Moc mě to bavilo.

21.06.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Silný příběh ale občas mi to přišlo trochu nereálné.

26.05.2020 3 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Další skvělý díl, škoda, že poslední. Ráda bych osudy těchto postav sledovala dál. Když jsem si přečetla anotaci, tak jsem se trochu bála, že to celé bude o manželské krizi Paula a Marie. Že se všechno bude točit jenom kolem toho a bude to trochu jednotvárné. Ale vůbec ne! Bylo to rozmanité, čtivé, zábavné, prostě super.

11.02.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Další skvělý díl.

28.01.2020 5 z 5

Ztracená brána Ztracená brána Arnošt Vašíček

Velmi napínavá a zajímavá.

28.01.2020 4 z 5