emilieselden emilieselden komentáře u knih

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Milá knížečka. Prostě pohlazení po duši pro každého knihomola. 3,5*

08.09.2023 3 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Skvěle napsaná kniha. Střídání přítomnosti a minulosti i pohledy jednotlivých postav čtenáře dokonale udržují v napětí a nutí ho číst dál. O překvapivé zvraty tu také není nouze, takže zasloužené 4*.

20.07.2023 4 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Skvělý thriller, kterému nic nechybělo a dokázal si udržet napětí po celou dobu.

09.07.2023 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Moje čtvrtá kniha z této série. Čtu hlavně kvůli cestování. Jinak je to pořád stejné. Nebaví mě, že už od první stránky víte, jak se to bude vyvíjet a jak to dopadne.

10.03.2023 3 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Skvělý thriller. Dobře vystavěný, napínavý, originální, bez klišé. Sympatické postavy. Už se těším na pokračování. 4,5*

08.02.2023 4 z 5

Pokoj pro hosty Pokoj pro hosty Dreda Say Mitchell

Mě se to příliš nelíbilo. Všechno bylo takové šílené, divné, nejasné a zamlžené. Hlavní hrdinka mě děsně vytáčela. To jak se chovala vůbec nebylo normální. Příběh to nebyl špatný ale určitě by se to dalo napsat líp. Napadá mě k tomu ještě jedno slovo - psychopatické.

24.10.2022 3 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Tohle je staré, dobré, poctivé čtení. Postavy nejsou ploché, dialogy dávají smysl, konec není přestřelený. Čtivé, napínavé, žádná hluchá místa. Nemám proč dát méně než 5*.

29.09.2022 5 z 5

Mindhunter - Lovci myšlenek Mindhunter - Lovci myšlenek John Edward Douglas

John Douglas, agent FBI, vypráví svůj příběh profilovače vrahů, násilníků apod. Je zde velké množství případů se kterými se během své kariéry setkal. Popisuje počátky behaviorální vědy se všemi těžkostmi, které to obnášelo. Pro všechny, kteří se zajímají o sériové vrahy a chtějí proniknout do jejich mysli je to ideální kniha. Já bych ocenila méně případů ale zpracovaných více do hloubky. Také informace o všech spolupracovnících se kterými se kdy setkal mi přišly nadbytečné.

03.09.2022 3 z 5

Kam zmizel zlatý poklad republiky Kam zmizel zlatý poklad republiky Stanislav Motl

Zajímavé čtení. Ale smutné. Ani nevím, jestli jsem ráda, co jsem se dozvěděla. Člověk ztratí iluze o světě a lidech. Na závěr mě zaujala věta, že válka není nic jiného něž docela obyčejný kšeft.

08.03.2022 3 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Knížka se mi moc líbila. Je to krásné, nenáročné, oddychové čtení. Ideální na dovolenou. Ráda bych si přečetla i další díly ze série Romantické útěky, třeba
Chata ve Švýcarsku mě láká.

21.09.2021 4 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Kniha mého dětství. Přečteno do čtenářské výzvy.

23.07.2021 5 z 5

Řeka Řeka Peter Heller

Nebyla špatná, ale podle anotace jsem čekala trochu něco jiného. Čekala jsem víc napětí, spád, akci. Tohle bylo spíš jen takové vyprávění, každý pohroužen do vlastních myšlenek a vzpomínek...

19.06.2021 2 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Nebyla špatná ale měla hodně dějových linek a možná kvůli tomu se mi v ní těžko orientovalo. Skoro celou knihu jsem nevěděla, kdo je kdo. No a ten konec? Konec, který neodpoví na žádnou z otázek. To bylo docela zklamání.

24.05.2021 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nebyla to špatná kniha ale po přečtení recenzí jsem od ní měla asi větší očekávání. Za mě takový průměr.

12.05.2021 3 z 5

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

Předchozí dvě knihy jsem nečetla, akorát jsem viděla psí poslání. Ale je to moc pěkný příběh.

20.01.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Knihy Roberta Bryndzy mají tu výhodu, že jsou opravdu čtivě napsané. Když u toho člověk nechce moc přemýšlet, tak je to fajn. Ale jinak by se dalo narazit na pár nelogičností. Hned od začátku jsem musela přemýšlet, jestli jsou některé věci proveditelné. A potom jsou tu postavy, které jsou neskutečně ploché. Nemají vůbec žádnou hloubku. Člověk si k nim nedokáže vytvořit žádný vztah. U minulé série mi byla Erika hrozně nesympatická, tak jsem byla zvědavá na Kate. Ale bohužel byla taková nijaká. A to se po celou knihu nezměnilo. Takže celkové hodnocení je průměrné. Ale kdybych někdy náhodou narazila na další díl, tak bych se mu asi nebránila.

15.12.2020 3 z 5

Nezvěstná Nezvěstná T. J. Brearton

Knížka mě bavila, dobře se četla. Měla rychlý rozjezd. Pořád mě to nutilo číst dál a dál. Byla jsem zvědavá, jak to s Katie dopadne.

29.06.2020 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět jednoduše skvělé. Zajímavý příběh dobře napsaný. Čte se úplně samo. Není co dodávat.

16.05.2020 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Knížka se mi líbila, příběh byl zajímavý. Akorát mě už unavují věčné hádky Eriky s nadřízenými.

27.02.2020 3 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Skvělá kniha. Nemám co vytknout. Už chápu, proč má tady lepší hodnocení než jednička. Byla opravdu ještě lepší než první díl. Měla víc napětí a děje a to nádherné prostředí v kombinaci s válkou. Zajímavé kontrasty. Moc se těším na další díl.

07.02.2020 5 z 5