emamat emamat komentáře u knih

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Moje třetí kniha od autora. Velmi příjemné překvapení mezi severskými autory.

28.09.2021 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Přečetla jsem jedním dechem i když ten konec už byl trochu moc přes čáru.

23.08.2020 5 z 5

V temnotách V temnotách Martin Stručovský

Přečetla jsem všechny tři díly, ale nemůžu si pomoci - je to takové naivní. Superman Matěj, jeho dialogy s Pavlou- takhle mluví dva lidé v červené knihovně. A napravený gangster Vlk- ty jeho srdceryvné hlášky! Nevěřím tomu.

20.07.2020 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první kniha od autora. Ta dějová linie - policistka, která si projde osobní tragedií, naprosto ignorujíci své nadřízené, oblíbená u podřízených - jako bych už to někde jinde četla nebo viděla. Ale kniha mě chytla i když jsem docela brzo tipla vraha a to se mi často nestává. Jen ty východoevropské prostitutky, jejich jména, která všechna zní česky ikdyž jsou z Bulharska, Rumunska, Slovenska - to už je trochu moc. Ale zkusím další dily.

05.08.2019 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Tohle byla moje třetí kniha od autorky - Manželovo tajemství, Sedmilhářky a teď Alice .Opravdu velmi čtivé knihy.

27.07.2019 5 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

sláva, další pokračování - už jsem se nemohla dočkat.Rozhodně doporučuji - a pěkně od 1. dílu.

05.10.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Přiznám se, že jsem hodně stránek přeskočila, jen abych věděla, jak to skončí. Podle mě zatím nejhorší Brownova kniha. Tahle zápletka me prostě nebavila. Líčení vzniku života na několika stránkách snad už nikoho nepřekvapí, tím méně současnou církev. Takže ty vraždy církevních představitelů jsou trochu mimo.

06.04.2018 1 z 5

Lovcův úplněk Lovcův úplněk Dana Stabenow

Dočetla jsem pozdě v noci, nešlo se od příběhu odtrhnout. A ráno jsem začala s 10. dílem, protože se nemůžu dočkat, jak to s Kate dopadne. Takhle mě autorka dostala se svojí sérií! I když konec byl hodně smutný, beru s povděkem, že se autorka nesnaží za každou cenu o happyendy. Život takový je. A v každém díle poznáte něco jiného ze života Aljašky - domorodce, naftaře, rybáře, lovce - a vrahy.

11.04.2024 5 z 5

Temný příliv Temný příliv Peter Temple

Sympatický detektiv - právník, který řeší tak zamotané případy, že se v nich vyzná asi jen on. Už druhou knihu se snažím orientovat se v množství postav ,developerských firem a mafiánských společností, že mi úplně uniká samotný příběh. Škoda- hlavní hrdina je sympatický. Jeho humor, je originální, stejně tak jako jeho přátelé kolem dostihů. No zkusím ještě třetí díl

12.09.2023 3 z 5

Na šábes se nevraždí Na šábes se nevraždí Petr Eidler

Autor opět zabrousil do židovské komunity a zdá se se mu toto téma vyplácí. Příběh je napínavý i když místy dost smutný. Uvědomila jsem si, že vlastně vůbec neznám život a osudy Židů po válce a v současnosti.

30.08.2023 5 z 5

V šachu V šachu Sandra Brown

Příběh odehrávající se během několika hodin v jednom vesnickém obchodě. Autorka si s tématem mistrně poradila. Ale člověk tak nějak dopředu ví, jak to dopadne.

06.10.2022 3 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Tohle téma už bylo tisíckrát popsané. Čekala jsem , že objevím něco nového, ale tahle kniha mě zklamala. Zatím se mi líbil z této série jen 1.díl.

10.04.2022 2 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Čtivá ,napínavá kniha. Opravdu mě děj neuvěřitelně bavil. Ale ubrala bych trochu té červené knihovny, nemuseli by být hlavní hrdinové tak neuvěřitelně kladní. Byla to moje první kniha od autorky, takže ji dám ještě šanci.

20.10.2021 4 z 5

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Všechny čtyři díly byly takové pohodové čtení. Jen mě mrzí, že jakákoliv příhoda hlavních postav byla okamžitě vyřešena a vždy s dobrým koncem. Myslím, že námět téhlé série byl tak dobrý, že by si zasloužil trochu toho "dramatu".

16.06.2021 3 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Dobře se to četlo , ale chybělo mi tam trochu akce. Je to takové nekonfliktní.

28.01.2021 3 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Doufám že na pokračování nebudeme čekat tak dlouho. Vždycky si musím připomenout předešlý díl. Opět velmi dobře propracované příběhy hlavních hrdinů - ani by tam nemusela být ta detektivní zápletka.

02.12.2019

Chytit tygra za ocas Chytit tygra za ocas James Hadley Chase (p)

neuvěřitelně napínavá detektivka, přečetla jsem na jeden zátah

04.06.2019 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

realisticky popsaná Neapol 60. let - pozvolný začátek , ale postupně mě kniha docela zaujala. Zkusím další díly.

07.07.2018

Smrt konvertity Smrt konvertity Petr Eidler

Petr Eidler je pro mně jeden z těch lepších českých autorů detektivek. Jeho knihy mají vtip, zajímavou zápletku a vtipné postavy. Tato kniha je moje čtvrtá od autora a zdaleka ne poslední. Příjemné oddychovky.

19.08.2023 5 z 5

Druhý smrtelný hřích Druhý smrtelný hřích Lawrence Sanders

Po Osmém příkázání jsem začala pátrat v antikvariatech po dalších knihách autora. A vyplatilo se. Pro mně jednoznačně nejlepší autor čtivých detektivek. Už se těším na další. Bohužel nejsou moc k sehnání a to je škoda.

15.08.2023 5 z 5