Druhý smrtelný hřích

Psychologický detektivní příběh z exkluzivního uměleckého prostředí. Policejní náčelník Delaney a seržant Boone v něm pátrají po pachateli vraždy úspěšného newyorského malíře.

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51524/druhy-smrtelny-hrich-H07-51524.jpg 3.813

Edward X. Delaney 3.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Svoboda

The Second Deadly Sin, 1977

Kniha Druhý smrtelný hřích

Malarkey
17.08.2019

To je přesně ten důvod, proč v knihobudce pátrám po těchto knihách z edice Omnia. Jak bych se jinak dostal například k této knize, která na první pohled vypadá jak z levnýho kraje a přitom se jedná o perfektní detektivku z pera "amerického pana Bestsellera", Lawrence Sanderse. Přitom, jak jsem ke knize přistupoval s odstupem, hlavně kvůli obalu, tak jsem si během prvních padesáti stran vysloužilého policajta Edwarda a jeho parťáka, trošku alkoholika, Boona oblíbil. Navíc se mi líbila Edwardova obliba v ležácích, to máme podobné. :-) Svižné, zábavné, tématem zajímavé. Jak kdyby se autor v uměleckém prostředí sám pohyboval. Popisuje ho s krásnou pečlivostí, které nelze odolat. Za mě obrovské překvapení a moment, kdy jsem podcenil, jinak pro mě jakožto pro čtenáře zásadní, obálku a překvapivě si užil tuto skvělou detektivku jako hodně dlouho žádnou jinou.

Alca007
19.04.2014

hezká, napínavá, dobře napsaná má děj, spád.
líbila se mi.

Rafa-P
17.08.2012

Zajímavé a napínavé až do samého konce !

Bourneova totožnost
Bourneova totožnost